Apple iPhone’ları Ödeme Terminaline Çevirecek Uygulamayı Satın Aldı

0 739

Apple kısa süre önce, iPhone gibi akıllı telefonların mobil ödeme terminalleri olarak kullanılabileceği bir yöntem geliştiren bir ödeme teknolojisi başlangıcı olan Mobeewave’i satın aldı.

Apple, Montreal merkezli Mobeewave ve çalışanları için yaklaşık 100 milyon dolar ödediğini bildirdi . Ekip tutuldu ve genel merkezinin dışında çalışmaya devam ediyor.

Apple, satın alımını “zaman zaman daha küçük teknoloji şirketleri satın alıyor ve genellikle amacımızı veya planlarımızı tartışmıyoruz” diyen bir satın alma açıklaması ile doğruladı.

Mobeewave’in teknolojisi, kullanıcıların akıllı telefonda uyumlu bir kredi kartına dokunarak ödeme yapmalarını sağlamak için NFC iletişimini kullanır. Raporda, tüketicilerin iki akıllı telefonu birbirine yakın bir yere getirerek de işlemleri tetikleyebileceği belirtildi.

Ödeme teknolojisinin ayrıntıları bildirilmeden bırakıldı, ancak Mobeewave’in çözümü, kimlik bilgilerinin mevcut donanım protokolleri üzerinden güvenli bir şekilde aktarılmasına odaklanıyor gibi görünüyor. Bazı satış noktası terminalleri, teknolojinin henüz iPhone’a sıçramamasına rağmen, ödemeli kredi kartı işlemlerini destekliyor. Apple, 2014 yılında iPhone 6 ve 6s ile NFC özelliklerini ilk akıllı telefonuna entegre etti.

Kabul edilirse, ödeme teknolojisi Apple’ın Square beğenileriyle rekabet etmesine izin verecektir. Bununla birlikte, birinci taraf dongle’lar veya NFC okuyucu ekleri gibi ekstra donanım gerektiren mevcut çözümlerin aksine, Mobeewave’in entegre sistemi çok daha çekici ve küçük işletmeler için bir oyun değiştirici olabilir.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.