Apple Mac, iPad ve Wearables Haziran Çeyreğinde Yeni Büyüme Rekorları Kırdı

0 822

Apple’ın Mac, iPad ve giyilebilir cihazları, devam eden COVID-19 salgınının ortasında bile Haziran çeyreğinde beklenenden daha da güçlendi.

Apple CFO Luca Maestri, şirketin Haziran çeyreğinde yatırımcılar ile yaptığı çağrıda, 2020’nin üçüncü çeyreğinde rekor büyüme gösterdiğini söyledi.

Apple Mac, iPad ve Wearables Haziran Çeyreğinde Yeni Büyüme Rekorları KırdıMac satışları bu çeyrekte yıllık 5,8 milyar dolardan 7 milyar dolara ulaştı. Apple’ın iPad’i çeyrekte 2019’un üçüncü çeyreğindeki 5 milyar dolardan 6,5 milyar dolar getirdi.

Bu ürün sektörlerinin her ikisi de devam eden COVID-19 sağlık krizi sırasında evden çalışma ortamına geçiş yapan kullanıcılardan yararlanmış gibi görünüyordu .

Apple Mac, iPad ve Wearables Haziran Çeyreğinde Yeni Büyüme Rekorları KırdıApple CEO’su Tim Cook bir kazanç konferansı çağrısında “iPad, Haziran çeyreğinde diğer coğrafyalarda olduğu gibi evden ve uzaktan eğitimden alınan çalışmalarla yardımcı oldu .” “Ve Mac de çeyrek boyunca güçlü, çift haneli büyüdü.”

Cook ayrıca, pandemi ile ilgili tedarik kısıtlamalarına rağmen Mac ve iPad satışlarının arttığını belirtti. Apple, tablet ve bilgisayar satışlarının dördüncü çeyrekte büyümesini bekliyor.

Her sektör evden çalışma hareketinden ivme kazanmamıştır. Giyilebilir ürünlerin büyümesi Haziran ayında yavaşladı,

“Özellikle Saatte sanırım iPhone gibi, mağaza kapanışlarından daha fazla etkileniyor çünkü bazı insanlar Saatte denemek ve neye benzediğini görmek istiyor – farklı grup seçeneklerine ve bu tür şeylere bakın,” Dedi Cook. “Ve bence mağazalar kapalıyken, bu konuda daha fazla baskı var.”

Apple, sektörün hala çift haneli büyüdüğünü ve tatil dışı çeyrek kayıtları kaydettiğini kaydetti.

Giyilebilir Ev ve Aksesuar işi, bir önceki çeyrekte 5,5 milyar dolardan bu yana 6,4 milyar dolar getirdi. Maestri ayrıca, Apple’ın AirPods ve Apple Watch’u içeren Wearables işinin sadece bir Fortune 140 şirketinin büyüklüğünde olduğunu belirtti.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.