Apple iPhone Satışları Pandemiye Rağmen İkinci Çeyrekte %13,1 Büyüdü

0 755

Omdia araştırmasına göre, Apple’ın iPhone sevkıyatları, Nisan’ın iPhone SE sürümü ve iPhone 11’e olan talep sayesinde büyümeye devam etti.

Tarafından görülen bir raporda AppleInsider , Omdia Elma 39900000 sevk tahmin iPhone’lar 2019 yılının aynı dönemine göre% 13.1 kadar, Q2 2020 yılında iPhone SE ve iPhone 11 küresel akıllı telefon talebini sarkık paranın Apple’ı yardım büyümenin temel itici güçleri olarak faturalandırıldınız .

Omdia’daki akıllı telefon araştırma direktörü Jusy Hong, “Nisan ayında iPhone SE’nin piyasaya sürülmesiyle Apple, cazip bir fiyatla uzun zamandır arzu edilen bir ürün çıkardı.” Dedi. “Lansman, Apple’ın ürün yelpazesine, tıpkı Amerika Birleşik Devletleri gibi kilitlenme kısıtlamalarının önemli pazarlara ulaşması gibi yeni bir iPhone modeli ekledi. 399 $ ‘lık bir başlangıç ​​fiyatı, iPhone SE’yi özellikle İkinci çeyrekte akıllı telefonlarını yükseltmesi gereken mevcut iPhone kullanıcıları için yeni SE, büyük peşinat veya yüksek aylık geri ödeme oranları gerektirmeyen uygun fiyatlı bir seçeneği temsil etti. ”

Apple iPhone Satışları Pandemiye Rağmen İkinci Çeyrekte %13,1 BüyüdüHuawei, 55.8 milyon adet sevkıyatla ilk kez zirveye yerleşti ve Samsung’u 54.3 milyon adette ikinciye itti. Apple, 39.9 milyon iPhone’u ve pazar payının% 14’ü ile üçüncü oldu.

Xiaomi, 28.9 milyon adet sevkıyatla dördüncü olurken, Oppo, 22.5 milyon akıllı telefonla beşinci oldu. İncelenen tüm şirketler, Apple, iTel, Tenco ve Infinix hariç yıllık sevkiyatlarda bir düşüş gördü.

Genel olarak, küresel akıllı telefon sevkıyatları, ikinci çeyrekte, 2019’daki 331,8 milyon adede kıyasla 279 milyon adede% 15,7 düştü.

Bu rapor, Apple’ın koronavirüsün küresel etkilerine rağmen olağanüstü bir çeyrek üçün bildirdiğini bildirdi. Tıpkı iPhone SE’nin Q2’ye yardımcı olması gibi, Apple’ın da Q3’te sabit kalmasına yardımcı olmaya devam etti. Apple’ın geliri geçen yıla göre% 11 arttı.

Güncelleme: Araştırma şirketi Canalys , Apple’ın 45.1 milyon iPhone’u pazarın% 15.8’ini almak için taşıdığını tahmin ederek Perşembe günü akıllı telefon sevkıyat verilerini de yayınladı . Cupertino teknoloji devi, Huawei ve Samsung liderliğindeki ikinci çeyrekte büyüme gösteren tek büyük üreticiydi.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.