EWWW Image Optimizer: Görüntü Sıkıştırma Eklentisi

EWWW Image Optimizer: Görüntü Sıkıştırma Eklentisi
0 760

WordPress web sitenizdeki resimler web sitenizin yükleme süresini yavaşlatıyor mu? Resimleri sıkıştırmanın ve optimize etmenin kolay bir yolunu mu istiyorsunuz?

EWWW Image Optimizer , sitenizi daha hızlı hale getirmek için görüntüleri optimize etmenize olanak tanıyan güvenilir bir WordPress eklentisidir. Bu da hemen çıkma oranınızı artırmanıza ve SEO‘yu artırmanıza yardımcı olacaktır.

EWWW Image Optimizer: Görüntü Sıkıştırma EklentisiBu incelemede, siteniz için doğru hız optimizasyonu eklentisi olup olmadığına kendiniz karar verebilmeniz için EWWW Image Optimizer eklentisinin iyi ve kötü yönlerini ortaya çıkaracağız.

EWWW Image Optimizer eklentisine hızlı bir girişle başlayalım.

EWWW Image Optimizer Nedir?

EWWW Image Optimizer , Exactly WWW tarafından oluşturulan ve bakımı yapılan bir WordPress eklentisidir. Herhangi bir web sitesi sahibinin, yükleme süresini azaltmak için görüntüleri sıkıştırmasını ve optimize etmesini kolaylaştırır.

EWWW Image Optimizer: Görüntü Sıkıştırma EklentisiSitenizde çok fazla görsel kullanıyorsanız bilmeniz gereken şey, büyük resim dosyalarının yüklenmesinin daha uzun sürdüğüdür. Bu, web sitenizin yavaşlayacağı ve sayfanız yeterince hızlı yüklenmezse ziyaretçilerin ayrılacağı anlamına gelir.

Tüm bunlar, hemen çıkma oranınızı ve SEO sıralamalarınızı etkiler. EWWW Image Optimizer eklentisinin harikalar yaratmak için geldiği yer burasıdır.

Eklenti, yeni başlayanlar için tasarlanmıştır, böylece her şey düğme tıklamalarıyla yapılabilir. Teknik terimleri bilmek ve kodlama kullanmak zorunda kalmayacaksınız.

Aynı zamanda, deneyimli bir WordPress uzmanıysanız eklentinin gelişmiş ayarları da vardır.

Kısaca EWWW Image Optimizer budur. Bu eklentinin sunduğu her şeyi daha sonra açıklayacağız.

Özellikler: EWWW Image Optimizer Neler Sunar?

EWWW Image Optimizer aslında 3 WordPress eklentisinden oluşur:

 • Easy Image Optimizer – Görüntüleri ziyaretçiler tarafından görüntülendikçe sıkıştırmak ve dönüştürmek için CDN’yi (içerik dağıtım ağı) optimize eden bir görüntü. WebP dönüştürme ve otomatik görüntü ölçeklendirme elde edersiniz. Ayrıca daha da iyi hız için JS/CSS dosyalarını sıkıştırır.
 • API’yi sıkıştır  Sitenizin yerel görüntülerinde birinci sınıf sıkıştırma. Bu araç hızı artırır ve depolama alanından tasarruf edilmesine yardımcı olur. Orijinal resimleriniz 30 gün boyunca sunucularında saklanacaktır.
 • SWIS Performansı – En hızlı sayfa önbelleğe alma motorları, çeşitli JS/CSS optimizasyon teknikleri ve Google Yazı Tipleri için optimizasyon.

Bu güçlü kombinasyon, kullanıcınıza en iyi deneyimi sunmak için sitenizin hızını artırmak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlar. Artık EWWW Image Optimizer’ın hem ücretsiz hem de premium bir sürümü var. Size her ikisinin de özelliklerini anlatacağız.

Ücretsiz EWWW Image Optimizer Eklentisinde neler var?

EWWW Image Optimizer: Görüntü Sıkıştırma Eklentisi

Ücretsiz WordPress eklentisinin öne çıkan özellikleri şunlardır:

 • Yalnızca WordPress Medya Kitaplığını değil, sitenizdeki her şeyi optimize edin
 • Sınırsız dosya boyutu ve hız sınırı yok
 • Mükemmel piksel optimizasyonu ile sorunsuz kullanım
 • En iyi sıkıştırma/kalite oranı için JPG, PNG ve PDF dosyaları için birinci sınıf sıkıştırma
 • Doğru görüntü biçimini (JPG, PNG, GIF veya WebP) elde etmek için akıllı dönüştürme seçenekleri
 • Tüm iletişimler, en iyi SSL şifrelemesi ile güvence altına alınmıştır
 • Orijinal resimlerinizi 30 gün boyunca saklamak için ücretsiz resim yedekleri
 • Çeviri desteği

Bu yeterli değilse, daha fazla özellik elde etmek için premium plana geçmek isteyeceksiniz.

EWWW Image Optimizer Pro’da neler var?

EWWW Image Optimizer Plugin’in premium sürümü ile aşağıdaki gibi özelliklere sahip olacaksınız:

 • Sınırsız görsel: Sitenize yüklediğiniz her yeni görsel dahil, istediğiniz kadar görseli optimize edebilirsiniz.
 • JS/CSS Optimize: Web sitenizi yavaşlatan ve bant genişliğini kullanan kullanılmayan kodlamayı kaldırır.
 • CDN teslimi: Cloudflare, KeyCDN, MaxCDN ve Sucuri CloudProxy gibi tüm çekme modu CDN’leri otomatik olarak çalışır, ancak toplu optimizasyondan sonra önbelleği temizlemenizi gerektirir.
 • Özel Alan Adı: Google’ın Easy IO resim URL’lerinizi sahte görünecek şekilde işaretlemesini önleyin.
 • Site hızı denetimleri: Sitenizin en iyi performansı gösterip göstermediğini kontrol etmek için otomatik hız testleri.

Site lisansları tek site, 10 site ve sınırsız site için mevcuttur.

Böylece, EWWW Image Optimizer’ın sunabileceği çok şey olduğunu görebilirsiniz. Ama gerçekten yaptığını iddia ettiği her şeye uyuyor mu? Artılarını ve eksilerini daha sonra kontrol edeceğiz.

EWWW Image Optimizer’ın Artıları ve Eksileri

Her aracın artıları ve eksileri vardır ve eksiler karar vermede çok büyük bir faktör olabilir. Önce EWWW Image Optimizer eklentisinin artılarına bir göz atalım.

 1. Otomatik işlem: Görüntüler otomatik olarak sıkıştırılır, sayfaya ve cihaz boyutuna sığacak şekilde ölçeklenir, geç yüklenir ve yeni nesil WebP formatına dönüştürülür.
 2. Acemi dostu: Arayüz kullanıcı dostudur ve gezinmesi basittir, bu da onu yeni başlayanlar için harika bir seçimdir. Her görev basit bir düğme tıklamasıyla yapılabilir.
 3. Mükemmel destek: Ücretsiz bire bir e-posta desteği alın. Ayrıca, hataları ve sorunları GitHub’da da bildirebilirsiniz, onlar da düzelteceklerdir!
 4. Herhangi bir klasörle çalışır: Tema görüntüleri, BuddyPress avatarları, BuddyPress Activity Plus görüntüleri, Meta Slider slaytları, WP Symposium Pro avatarları, GD bbPress ekleri, Grand Media Galerileri ve kullanıcı tarafından belirlenen tüm klasörler dahil olmak üzere WordPress kurulumunuzdaki herhangi bir klasörü optimize edin.
 5. Geliştirici dostu: İşlemleri komut satırınızdan çalıştırmak için WP-CLI entegrasyonu. Optimizasyonunuzu planlayabilir ve ayrıca görüntülerinizin WebP sürümlerini oluşturabilir ve bunları desteklenen tarayıcılara sunabilirsiniz. Apache tarzı yeniden yazma kuralları, JS WebP Yeniden Yazma ve WebP Yeniden Yazma arasında seçim yapabilirsiniz.
 6. Uyumluluk: Yüzlerce (binlerce olmasa da) eklenti ve tema ile test edilmiştir, böylece eklentinin sorunsuz çalışacağından emin olabilirsiniz.
 7. Toplu optimizasyon: Mevcut tüm resimleri tek bir sayfadan tek seferde optimize edin. Bu, medya kitaplığınızı, temanızı ve önceden yapılandırılmış birkaç klasörü içerir.

EWWW Image Optimizer: Görüntü Sıkıştırma EklentisiGenel olarak, EWWW Image Optimizer harika bir eklentidir ancak dezavantajları da yoktur. Aşağıda, bu eklenti ile isabet alan ve kaçırılan noktalar bulunmaktadır:

 1. Sunucu yükü: Eklenti kendi sunucularınızda çalışır. Sunucunuz yeterince güçlü değilse ve görüntüleri toplu olarak optimize etmeye çalışırsanız, süreç çalışırken web sitenizi yavaşlatabilir. Sunucunuzu da çökertme ihtimali var.
 2. Sıkıştırma türü: Ücretsiz sürümle, görüntü boyutlarını %5 ila %10 arasında azaltan kayıpsız sıkıştırma elde edersiniz. Kayıplı sıkıştırmaya ihtiyacınız varsa, ücretli bir plan kaydetmeniz gerekir.
 3. Web barındırma sınırlamaları: Yönetilen WordPress barındırma kullanıyorsanız, yazılabilir bir wp-içerik klasörü gerektirdiğinden bu eklentiyi kullanma izniniz olmayabilir.
 4. Sınırlı müşteri desteği: Sohbet etme veya destek arama seçeneği yoktur. Yalnızca bir bilet gönderebilir veya e-posta gönderebilirsiniz.

Mütevazı görüşümüze göre, bu eklentinin eksileri sizi onu kullanmaktan vazgeçirecek kadar büyük değil.

Bir nedenden dolayı 900.000’den fazla kullanıcı tarafından güvenilmektedir. İşi halleder ve aslında web sitesi hızını artırır. Ancak sunucunuzu yüklediğinden ve wp-content klasörüne erişim gerektirdiğinden, bu eklentiyi sitenize yüklemeden önce web barındırıcınıza danışmanız en iyisidir.

EWWW Image Optimizer Eklentisi Nasıl Kullanılır

Eklentinin ücretsiz sürümünü WordPress deposunda bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken WordPress yönetici panelinize giriş yapmak ve Eklentiler » Yeni Ekle sayfasına gitmek .

“EWWW Image Optimizer”ı arayın ve eklentiyi yükleyip etkinleştirebilirsiniz.

EWWW Image Optimizer: Görüntü Sıkıştırma Eklentisi

Etkinleştirildiğinde, eklentiye sol yönetici menüsünden erişebilirsiniz. Git Ayarlar »EWWW Image Optimizer sayfa.

EWWW Image Optimizer: Görüntü Sıkıştırma Eklentisi

Burada, önceliğinizin web sitesi hızı ve/veya depolama alanından tasarruf olup olmadığını seçebilirsiniz.

Bunun altında, ücretsiz eklentide kalmayı veya profesyonel sürüme yükseltmeyi seçebilirsiniz . Pro sürümünü EWWW Image Optimizer web sitesinden satın alabilirsiniz. Ardından, profesyonel sürümü etkinleştirmek için lisans anahtarınızı buraya girmeniz gerekir.

EWWW Image Optimizer: Görüntü Sıkıştırma Eklentisi

Ücretsiz eklentiye bağlı kalmak istiyorsanız, bunu seçin ve İleri düğmesine basın. Eklentinin siteniz için en uygun ayarları göstereceği yeni bir sayfa açılacaktır. Bu konuda yeniyseniz, varsayılan ayarları olduğu gibi bırakıp Ayarları Kaydet düğmesine basabilirsiniz.

EWWW Image Optimizer: Görüntü Sıkıştırma Eklentisi

Şimdi eklenti size kaç tane görüntünün optimize edilmesi gerektiğini gösterecek. Tek bir tıklama ile sitenizdeki tüm mevcut görselleri optimize edebilirsiniz.

EWWW Image Optimizer: Görüntü Sıkıştırma Eklentisi

Eklenti tamamlandığında, resimlerin ve bunlarda yapılan değişikliklerin bir listesini görüntüler.

EWWW Image Optimizer: Görüntü Sıkıştırma Eklentisi

Bu kadar. Web sitenizin resimlerini başarıyla optimize ettiniz. Artık EWWW Image Optimizer, yeni görüntü yüklemeleriyle de ilgilenecek.

EWWW Image Optimizer: Görüntü Sıkıştırma Eklentisi

Eklentiye Ayarlar » EWWW Image Optimizer sayfasını kullanarak istediğiniz zaman erişebilir ve sitenizin ihtiyaç duyduğu değişiklikleri yapabilirsiniz.

EWWW Image Optimizer Pro Fiyatlandırması

EWWW Image Optimizer, 3 eklentiden oluşan bir paket olarak gelir: Easy Image Optimizer, Compress API ve SWIS Performance araçları.

EWWW Image Optimizer: Görüntü Sıkıştırma Eklentisi

Bu paketlerin maliyeti:

 • Standart: Tek bir site lisansı ve 200 GB bant genişliği için ayda 7 ABD doları. Otomatik sıkıştırma, geç yükleme, otomatik ölçeklendirme ve JS/CSS optimize edici gibi özelliklere erişim elde edeceksiniz. Web sitenize ayrıca ABD ve AB CDN’lerine erişim izni verilecektir. Yıllık fatura keserseniz yılda sadece 70 dolar ödersiniz.
 • Büyüme: 10 web sitesi ve 400 GB bant genişliği için ayda 15 ABD doları. Standart özelliklere ek olarak, Global CDN teslimatı ve özel alan adları alırsınız. Yıllık fatura keserseniz yılda sadece 150 dolar ödersiniz.
 • Sonsuz: Sınırsız siteler ve 800 GB bant genişliği için ayda 25 ABD doları. Büyüme planının tüm özellikleri artı site hızı denetimleri dahildir. Yıllık fatura keserseniz yılda sadece 250 $ ödersiniz.

Ayrıca 3 eklentiyi ayrı olarak da satın alabilirsiniz. Maliyetleri:

 • Kolay Görüntü İyileştirici: Ayda 5 ila 10 ABD Doları
 • Sıkıştırma API’sı: 1500 görüntü kredisi için 3 dolardan başlar
 • SWIS Performansı: Yılda 30 ila 150 ABD Doları

Her planda 7 günlük ücretsiz deneme vardır, böylece yatırım yapmadan önce eklentinin özelliklerini ve kullanım kolaylığını kontrol edebilirsiniz.

Destek ve Belgeler

EWWW Image Optimizer: Görüntü Sıkıştırma Eklentisi

EWWW Image Optimizer ekibinin web sitesinde çok sayıda belge bulunmaktadır. Eklentiyi nasıl kullanacağınıza, seçenekleri geçersiz kılacağınıza ve yapılandırmaları nasıl keşfedeceğinize dair anında yanıtlar arayabilirsiniz.

Ayrıca bir bilet sistemi ve e-posta yoluyla destek sunarlar. Hafta içi aktif olarak yanıt veriyorlar ve küçük bir ekip oldukları için hafta sonları yanıt vermeyebilirler.

Bununla birlikte, her müşteri (ücretsiz ve ücretli) öncelikli destek alır.

EWWW Image Optimizer İyi Bir Seçim mi, Değil mi?

EWWW Image Optimizer’ın sunduğu her şeyi inceledikten sonra , web sitenizin hızını artırmak için oldukça iyi bir eklenti olduğunu güvenle söyleyebiliriz.

Ücretsiz sürüm zengin özelliklere sahiptir ve kullanımı kolaydır, bu da onu küçük işletmeler, blogcular ve yeni başlayanlar için harika bir seçenek haline getirir.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.