Oracle’ın TikTok varlıklarını satın almak için görüştüğü bildirildi

Oracle'ın TikTok varlıklarını satın almak için görüştüğü bildirildi » İnceleGo
0 714

Çinli ByteDance şirketi, Başkan Donald Trump’ın kararı üzerine TikTok’un ABD operasyonlarından vazgeçmek istiyor ve Oracle devralacak firma olabilir.

Madde ile bir kişinin aşina kaynak gösteren CNBC Pazartesi günü raporları kurumsal yazılım uzmanı Oracle ByteDance gözleri halka kazançlı TikTok satış içine şapkasını atıyor.

Raporda, Oracle’ın şu anda TikTok’ta hissesi olan bir grup ABD risk sermayesi şirketiyle güçlerini birleştirdiği belirtildi. İken CNBC en yatırımcılar Oracle, bir çalışıyoruz belirtmek için başarısız raporda gelen Financial Times Genel Atlantik ve Sequoia Capital TikTok ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda işletmelerin bir satın görecekti planı ile gemide iddia ediyor.

Oracle'ın TikTok varlıklarını satın almak için görüştüğü bildirildiBu ayın başlarında, Microsoft’un 30 milyar doların üzerinde potansiyel bir teklifle pakete liderlik ettiği bildirilmişti . CNBC raporlarına göre Microsoft ve Oracle’ın grubu, popüler sosyal medya uygulamasına ilgi gösteren diğer şirketlerin “çok ilerisinde” .

Raporda belirtildiği gibi, TikTok, çabalarını kurumsal çözümler üzerinde yoğunlaştıran Oracle için garip bir hedef. Ancak uygulama, Oracle’ın çeşitli pazarlama ürünleri için değerli müşteri verileri sağlayabilir.

Trump, geçen hafta ByteDance’ı 90 gün içinde ABD’deki TikTok işinden vazgeçmeye çağıran bir yönetici emri yayınladı . Yeni sipariş, ByteDance’ın ABD iş bağlarını 45 gün içinde kesmesi çağrısında bulunan önceki bir direktifin yerini alıyor.

Trump’ın 15 Ağustos tarihli emrinde, “Beni ByteDance’ın … Amerika Birleşik Devletleri’nin ulusal güvenliğini tehlikeye atacak eylemlerde bulunabileceğine inandıran inandırıcı kanıtlar var” dedi.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.