PrestaShop 1.7.7.0 Sürümündeki Yenilikler Nelerdir?

0 924

PrestaShop 1.7.7.0 için yeni beta sürümü çıktı!

Şimdi, yeni özellikleri, geliştirmeleri test edebilir ve bazı önemli hatalar düzeltildiğinde platformun nasıl çalıştığını karşılaştırabilirsiniz.

Bu önemli sürümün öne çıkan özellikleri hakkında buradan bilgi edinin.

2020, e-ticaret için önemli bir yıl oldu. Evde kalan ve çevrimiçi alışveriş yapan birçok kişi, dünya çapındaki çevrimiçi mağazalara ve e-ticaret platformlarına baskı yaptı. Bu zorlu zaman boyunca, en yaygın platformlardan biri olan PrestaShop yükseltildi.

üSon birkaç ay içinde, PrestaShop 1.7.6.5’te topluluk tarafından bildirilen birkaç önemli hata düzeltildi, ancak tek başarı bu değildi. “ Bulanık arama ”, yeni sipariş sayfaları , yeni resmi ve resmi olmayan para birimleri ekleme fırsatı ve daha fazlası dahil olmak üzere en son özellikler ve geliştirmeler hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin .

PrestaShop 1.7.7.0 sürümündeki yeni özellikler nelerdir?

Bulanık arama

Büyük PrestaShop topluluğunun üyelerinden biri olan Lathanao, çekirdek geliştirme ekibiyle birlikte “Bulanık arama” adı verilen gelişmiş bir arama mekanizması oluşturdu. Çevrimiçi mağaza sahiplerine web sitesinde gezinmeyi ve sonuç olarak kullanıcı deneyimini geliştirme fırsatı verir .

Bulanık arama, hata girişlerine veya yazım hatalarına izin vermek için ön ofiste Levenshtein algoritmasını uygular. Temel olarak, bu algoritma ilgili dizeler arasındaki farkları karşılaştırır ve bunları mesafeye göre (farkın mesafeye eşit olduğu yerde) sıralar. Bu, bir kullanıcı bir öğeyi ararken yazım hatası yaptığında, yaklaşık dize eşleşmesinin sistemde daha az kelime bırakması anlamına gelir . Sunucuya daha az baskı uygular ve sonuçların daha hızlı yüklenmesini sağlar.

Arka ofiste e-posta çevirisi ve Yeni diller

Bir satıcı artık üçüncü taraf çeviri programlarına veya hizmetlerine erişmeden doğrudan arka ofiste e-posta çevirisi alabilir . PrestaShop 1.7.6’daki e-posta teması özelliğiyle birlikte, bu işlev Tasarım -> E-posta temasında açılabilir. Uluslararası müşterilerle iletişimi hızlandırır ve yanlış anlamaları önler.

PrestaShop 1.7.7.0 sürümünde mağaza yöneticisi ve son kullanıcılar için yeni diller de sunulmaktadır. PrestaShop dünya çapında giderek daha popüler hale geldiğinden, kurulum sırasında bir satıcı mağaza kurulurken bir dil yanlış anlaşılmasının olmayacağından emin olmak için 89 yerelleştirme paketinden birini kullanabilir .

Emojiler desteği

PrestaShop 1.7.7.0 sürümünde, tüm veritabanı tabloları varsayılan olarak utf8bm4’te kodlandığından emojiler hem ön hem de arka ofislerde kullanılabilir. Emojilerin çoğu insanın günlük hayatına girmesinden bu yana bir süre geçti, bu nedenle PrestaShop’u daha güncel bir çözüm haline getirmek için önemli bir adım.

Üretici parti numarası

Bu özellik, bir ürünün belirli bir üreticiye ait olup olmadığını belirlemek için gereklidir. Arama motorlarını belirli bir üreticinin ürünlerini arayan bir müşteriye veya ürün numarasını kullanarak bir müşteriye göstermesine izin verdiği için yalnızca aramayı değil, SEO’ya da katkıda bulunur.

Sipariş Sayfalarındaki yeni özellikler

Sipariş sayfalarını iyileştirmek için birkaç yeni özellik eklendi. Buradaki ana hedeflerden biri, daha yenilikçi çözümlerin yardımıyla eski tasarımı değiştirmek ve verimliliği artırmaktı. Her şeyden önce PrestaShop ekibi, zayıf noktaları keşfetmek için kullanıcılar arasında bir anket gerçekleştirdi. Sipariş listesi sayfası ve sipariş ayrıntıları sayfasının en çok iyileştirilmesi gereken sayfalar olduğunu göstermiştir. Sonuç olarak, sipariş sayfaları Symfony’a taşındı ve yeniden tasarlandı.

PrestaShop sipariş listesi sayfasını yükseltmek için aşağıdaki özellikler eklendi:

 • Sipariş önizlemesi. Şimdi, PrestaShop 1.7.7.0 tabanlı bir mağazaya sahip herhangi bir tüccar, sadece özel simgeye tıklayarak sipariş hakkında önemli bilgileri önizleyebilir. Önceki sürümlerde olduğu gibi, siparişin kendisini açmaya gerek yoktur. Siparişin Önizleme işlevi, sipariş edilen ürünlerin listesini, müşteri bilgilerini, fatura ve gönderim adreslerini, varsa taşıyıcı ve izleme kimliğini gösterir.
 • Durumların rengi. Bu işlev, satıcıların siparişlerini durumlarına göre gruplamasına olanak tanır. Varsayılan olarak ayarlanmış birkaç renk vardır, ancak ayarlarda özelleştirmek mümkündür. Varsayılan olarak, koyu mavi renk, siparişlerin bir müşterinin işlem yapmasını gerektirdiği anlamına gelir. Açık mavi renk, müşteri ödemesinin kabul edildiği ve şimdi bu siparişin satıcıdan bir işlem yapılmasını gerektirdiği anlamına gelir. Yeşil renk siparişleri herhangi bir işlem gerektirmez. Genellikle, ürünün teslim edildiğini gösterir. Çoğu durumda kırmızı veya siyah bir hata gösterir.
 • Düzenlenebilir siparişin durumları. Bu özellik sipariş karşılama verimliliğine katkıda bulunur. Bir satıcı yalnızca bir etiketi tıklayarak sipariş durumunu doğrudan sipariş listesi sayfasından güncelleyebilir veya değiştirebilir.
 • Bir müşterinin profiline doğrudan bağlantı. Önceki PrestaShop sürümlerinde, satıcılar ilgili sipariş sayfalarında müşterilerin profillerine erişebiliyordu. Şimdi, sipariş listesinde doğrudan bir bağlantı almak mümkündür.

Yukarıda listelenen iyileştirmelerin yanı sıra, birkaç siparişin aynı anda işlenmesine izin veren toplu işlem yeniden tasarlandı ve “ yeni sekmelerde aç ” işlevi aynı anda birkaç siparişin açılmasına izin veriyor. Bu konuda daha fazla bilgiyi PrestaShop web sitesinde bulabilirsiniz .

Aşağıdaki ayrıntılar, sipariş ayrıntılarıyla sayfaya dokundu:

 • Özelleştirilmiş ürünler ekranı . Artık tüm değişiklikler doğrudan sipariş ayrıntıları sayfasından kontrol edilebilir.
 • Kanca değiştirme . Kancalar esas olarak düzendeki değişiklikler nedeniyle yeniden yerleştirildi. Yeni konumları arka uç kullanıcı deneyimini geliştirmek ve verimliliği artırmak içindir.
 • Ürün listesi sayfalaması . Bu yeni özellik, sipariş ürün listesinde gezinmek için harcanan zamanı azaltmaya izin verdiği için satıcı kullanıcı deneyimini yeterince geliştirir. Sayfalandırma, bu listeyi daha yapılandırılmış hale getirir ve gerekli ürünü bulmak için tüm listeyi aşağı kaydırmaya gerek yoktur.
 • Müşteri sohbeti içeren pop-in . Bir satıcının en son 4 mesajı ve gerekirse tüm konuşmayı bir pop-in olarak görmesini sağlar. Bu işlev, bu özelliğin yokluğundan şikayet etmeden önce birden fazla kullanıcı olarak dikkate değer bir arayüz geliştirmedir.

Tedarikçileri etkinleştirme / devre dışı bırakma

Bazı PrestaShop tüccarları, ön bürodaki markaların görüntülenmesini kontrol eden eski versiyonlardaki genel işlevden şikayet ediyorlardı. Artık mağaza yöneticileri, tedarikçileri gösterilecek veya gösterilmeyecek şekilde ayrı ayrı yapılandırabilir.

Kurlar

Önceki PrestaShop sürümlerinde bazı kullanıcıların mevcut para birimlerinin eksikliğini yaşadıkları bildirildiği gibi, geliştirme ekibi mevcut sürümde bununla ilgileniyordu. Şimdi, sadece bazı yeni resmi para birimleri değil, aynı zamanda yerel para birimleri veya hatta özel para eklemek de mümkündür. PrestaShop mağazası, seçilen dile göre bir para birimi görüntüleyecek şekilde yapılandırılabilir.

Yeni Anlaşılır Hata Sayfası

Eski PrestaShop sürümlerinde, çevrimiçi satıcılar arka ofiste üretim modunda bir hata olduğunda boş bir sayfayla karşılaşırlardı. Şimdi, bu sayfa hatayla ilgili bilgileri düzeltmenin olası yollarıyla birlikte sağlar. Neler olup bittiğini ve hatanın gelecekte tekrar ortaya çıkmasını önlemek için neden ortaya çıktığını anlamaya yardımcı olur.

Çekirdek modül geliştirmeleri

160’tan fazla önemli hatayı düzelterek iyileştirilmiş kararlılık ve performansın yanı sıra, aşağıdakiler de dahil olmak üzere modül verimliliğini artırmak için çeşitli özellikler eklendi:

 • Blok güvencesi . Artık, üstbilginin üstünde veya altbilginin altında ve tüm sayfalarda dahil olmak üzere her yerde kullanılabilir. Önceki PrestaShop sürümlerinde, arka uç kullanıcıları bu seçenek yalnızca ürün sayfalarında ve ödeme sayfasında mevcut olduğundan özelleştirme fırsatlarının eksikliğini yaşadılar. Bu modül ayrıca simge renklerini değiştirmeyi, açıklama veya bağlantı eklemeyi mümkün kılar.
 • Tema özelleştirme . Bu yerleşik modül eskiden yalnızca ana sayfa için mevcuttu. PrestaShop 1.7.7.0 sürümü ürün sayfaları ve kategori sayfaları için açar. Çekirdek modüller ve tema bu sayfalarda zorlanmadan özelleştirilebilir.

Teknik yükseltmeler

 • jQuery 3.4.1 Yeni bir sürümle PrestaShop’un arka ofisi ve ana teması her yerde en yeni jQuery sürümünü destekler. JQuery geçişi hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.
 • Symfony yollarına sahip sekmeler, bunu etkinleştirmek / devre dışı bırakmak için destek ve fırsat sağlar . Önceki sürümlerde çalışırken, geliştiriciler genellikle sahte bir eski denetleyici kullanmak zorunda kaldılar ve çekirdek ekip bu sorunu ortadan kaldırmaya karar verdi ve PrestaShop 1.7.7.0’ı gelişmiş bir sekme yönetim modülü ile zenginleştirdi. Devre dışı bırakırsanız görüntülenmez.
 • PHP 7.3 PrestaShop performansını artırmak için 1.7.7.0 sürümünden sonra PHP 7.1.2 sürümü ve öncesi, daha önce duyurulduğu gibi desteklenmemektedir.

prestashop desteği

PrestaShop Desteği

PrestaShop desteği ile çevrimiçi mağazanızı bir üst seviyeye taşıyın!

SAYFAYI ZİYARET EDİN

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.