WordPress İçin 12 En İyi Takvim Eklentisi

0 971

Programınızı düzenlemek ve kolayca yönetmek için bir takvim eklentisi mi arıyorsunuz?

Yaklaşan etkinlikleri sergilemek, rezervasyon planlamak veya sadece kendinizi organize etmek istiyorsanız, doğru takvim eklentisi web sitenizde tüm farkı yaratabilir.

Bu yazıda, en iyi 12 WordPress takvim eklentisinin özenle seçilmiş listesini paylaşacağız. Aşağıdaki listede hem ücretsiz takvim eklentileri hem de denemeniz için premium eklentiler bulunmaktadır.

1. Sugar Calendar

WordPress İçin 12 En İyi Takvim EklentisiSugar Calendar , size tam olarak ihtiyacınız olanı vermek için tasarlanmış, WordPress için en iyi takvim eklentisidir. Yeni başlayanlar için en iyi seçim haline getiren basit bir arayüze sahiptir. Aynı zamanda etkinliklerinizi, rezervasyonlarınızı ve programınızı yönetmek için hayal edebileceğiniz tüm özellikleri size sunar.

Sugar Calendar eklentisi hafiftir, bu nedenle SEO dostu olması açısından büyük bir artı olan hız için optimize edilmiştir.

Eklentiyi sitenizde etkinleştirdikten sonra, başlangıç ​​ve bitiş saatleri, birden fazla gün içeren etkinlikler ve yinelenen etkinlikler içeren etkinlikler oluşturma erişimine sahip olacaksınız. Hatta kategoriler, saat dilimleri ve en iyi kısmı bile oluşturabilirsiniz? Bir Stripe veya WooCommerce entegrasyonu kullanarak bilet satabilirsiniz.

İşleri sizin için daha da kolaylaştırmak için olayları tek bir tıklamayla çoğaltma seçeneği vardır. Bu, olaylarınızı sıfırdan yeniden oluşturmak zorunda kalmayacağınız için size çok zaman kazandıracak.

Sugar Calendar, WordPress deposunda ücretsiz olarak bulunan bu eklentinin hafif bir sürümüne sahiptir. Böylece sıfır yatırımla başlayabilirsiniz. Sugar Calendar’ın yeteneklerini genişletmek için ücretsiz eklentilerden bile yararlanabilirsiniz. Bu eklentilerden bazıları şunlardır:

 • Google Haritalar
 • Ninja Formları
 • Gravity Forms
 • WP All On One Import

…ve dahası.

Bu eklentinin premium sürümünü kontrol etmenizi öneririz. Yılda sadece 49 dolardan başlar ve size gelişmiş özelliklere, öncelikli desteğe ve hatta daha fazla eklentiye erişmenizi sağlar, bu da onu tamamen fiyatına değer kılar!

Henüz ikna olmadınız mı? Sugar Calendar’ın size gerçekten yardımcı olabileceği şu önemli noktalara göz atın:

 • Sadece bakmak güzel değil, aynı zamanda kullanımı kolay basit arayüz
 • Sizin veya kullanıcının tercihine göre uyarlanmış özel tarih biçimlendirmesi
 • Takviminizi diğer dillerde sunabilmeniz için çeviri hazır
 • Etkinlik saatini ziyaretçinin konumuna göre anında güncellemek için saat dilimi dönüşümleri
 • Gün, hafta, ay, yıl ve özel tarihlere göre yinelenen ve yinelenen etkinlikler
 • Zahmetsiz ön uç ekranıyla en iyi kullanıcı deneyimi
 • Google Takvim, iCal, Gnome Calendar ve daha fazlasıyla senkronize etmek için Takvim Beslemeleri eklentisi

Sugar Calendar’dan başka bir yere bakmanıza gerçekten gerek yok. İyi bir sebepten dolayı listenin başında.

2. WPForms

WordPress İçin 12 En İyi Takvim EklentisiWPForms , WordPress için en iyi form oluşturucudur. Geleneksel takvim eklentiniz değildir, ancak etkinliklerinizi ve rezervasyonlarınızı kolaylıkla yönetmenize yardımcı olacak güçlü özelliklere sahiptir.

İlk olarak, etkinlik planlama, randevular, rezervasyonlar, kayıtlar ve daha fazlası için kullanıma hazır form şablonları bulacaksınız. Tek yapmanız gereken bir şablon seçmek, onu hedeflerinize göre özelleştirmek ve sitenizde yayınlamak.

WPForms, herkesin kullanması kolay olacak şekilde tasarlanmıştır, böylece hiçbir zaman kodlama veya tasarım becerilerine ihtiyaç duymazsınız. Formu herhangi bir WordPress sayfasına ekleyebilir veya sadece bir tıklama ile gönderebilirsiniz.

Ayrıca formunuzu Google Takvim gibi bir takvim uygulamasıyla senkronize edebilirsiniz. Ardından, biri formu gönderdiğinde, takviminize ayak uydurabilmeniz için takviminizde otomatik olarak bir etkinlik oluşturulur.

Artık takviminiz için özelleştirilmiş etkinlikler oluşturma seçeneğiniz olacak. Her gün veya etkinlikte ince ayar yapmanın birçok yolu vardır. Özel bir başlangıç ​​saati ve tarihi oluşturabilir, etkinliğe bir başlık verebilir ve hatta herkesin etkinliğin görsel bir temsilini görebilmesi için bir tanıtım resmi yükleyebilirsiniz.

Özetlemek gerekirse, WPForms’un gerçekten parladığı yer:

 • İhtiyacınız olan her türlü formu oluşturmak için 150’den fazla şablon
 • Sezgisel sürükle ve bırak form oluşturucu
 • Stripe, PayPal veya Authorize.Net ile ödeme entegrasyonları
 • İşlevselliği genişletmek için çok sayıda eklenti
 • Zoom ve Google Meet gibi 3.000’den fazla uygulamaya bağlanabilmeniz için Zapier entegrasyonu
 • Otomatik e-posta bildirimleri ve onay mesajları
 • Yerleşik spam koruması

WPForms, ücretsiz bir sürümün yanı sıra profesyonel bir eklentiye sahiptir. Ücretli planları yılda 39,50 ABD dolarından başlar.

3. StartBooking

WordPress İçin 12 En İyi Takvim EklentisiStartBooking , hem yalnız girişimciler hem de tam bir ekibe sahip işletmeler için tasarlanmış mükemmel bir takvim aracıdır. Sürekli hareket halinde olan bir işletme sahibiyseniz, bu araç son derece faydalıdır.

Baştan sona kolayca bir takvim oluşturabilir ve toplantıları, etkinlikleri, sınıfları, şirket tatillerini ve daha fazlasını planlayabilirsiniz. Müşterileriniz randevu almaya başladığında, bunların sadece rakamlardan daha fazlası olduğu aşikar hale gelecektir.

StartBooking, müşterileriniz için en uygun yerinde deneyimi oluşturabilmeniz ve yaklaşan etkinlikleri bir bakışta kolayca takip edebilmeniz için benzersiz müşteri profilleri oluşturmanıza olanak tanır.

Etkinliklere not ekleme, akıllı telefonunuza hatırlatıcı ayarlama ve yalnızca birkaç tıklamayla Google Takvim’i entegre etme seçeneğini düşündüğünüzde, daha fazla işletmenin kendi planlama ihtiyaçları için StartBooking’i kullanması şaşırtıcı değildir.

Başlıca faydalarından bazıları şunlardır:

 • Kullanımı kolay
 • Önemli müşteri bilgilerini yakalayın
 • Tamamen özelleştirilebilir
 • Hız ve performans için optimize edilmiştir

Ücretsiz sürümle, rezerve edilebilir bir hizmet için randevu oluşturabilirsiniz. Temel plan ayda 25 dolardan başlar ve bu listedeki diğer eklentilerden çok daha pahalıdır.

4. BirchPress

WordPress İçin 12 En İyi Takvim EklentisiZevkinize göre özelleştirmek için tam özgürlük sunan bir takvim arıyorsanız, BirchPress tam size göre olabilir. Bu geliştirici dostu araç, e-ticaret pazarında hızla favori haline geliyor.

Basit sürükle ve bırak oluşturucu , kendi özel takviminizi dakikalar içinde oluşturmanıza olanak tanır. Planlama platformunuzu türünün tek örneği yapmak için binlerce seçenek sunarlar.

BirchPress, müşterilerin randevuları için önceden ödeme yapmasına izin vermek istiyorsanız, bir ödeme formu eklemenize olanak tanır. Varsayılan ödeme seçeneği PayPal’dır, ancak WooCommerce entegrasyonu aracılığıyla başka ödeme yöntemleri ekleyebilirsiniz .

Bir kolej, sağlık kliniği, çağrı merkezi veya spor salonu için çalışıyor olmanız farketmez, BirchPress zamanlamayı çok kolaylaştırır.

Özetle, BirchPress’in temel özellikleri şunlardır:

 • Özelleştirilmiş rezervasyon formları oluşturun
 • Kısa kodları kullanarak rezervasyon formlarını gömün
 • Rezervasyonları doğrudan WordPress sitenizden alın
 • Zaten sahip olduğunuz takvimlerle senkronize edin
 • E-posta bildirimlerini ve hatırlatıcıları yapılandırın

Ücretsiz sürümü kullanmaya başlayabilirsiniz. Premium özelliklere erişim yıllık 99 dolardan başlar.

5. WooCommerce Booking and Appointment

WordPress İçin 12 En İyi Takvim EklentisiPlugin Hive ile WooCommerce Booking and Appointment bir mağazada fiziksel ürünler satmaya devam ederken hizmet rezervasyonu yapmak ve randevu almak isteyenler için başvuru takvimidir. Bu araç, kaliteden ödün vermeden her iki dünyanın da en iyisine erişmenizi sağlar.

Bu takvim aracını, iş modelinize tam olarak uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz. Örneğin, bir sonraki toplantınıza hazırlanmak için zamanınız olması için randevular arasında bir ara zaman ayarlayabilirsiniz. İnsanların birbirine çok yakın randevular oluşturmasını engelleyen otomatik bir araç var.

Aynı notta, aynı zaman dilimi için birden fazla rezervasyon da alabilirsiniz. Birçok kişisel antrenör ve spa bu özelliği sever çünkü açık oldukları kısa sürede karlarını maksimize etmelerini sağlar.

Son olarak, WooCommerce Booking and Appointment, sürekli güncel olan anlık zamanlama için Google Takvimler ve akıllı telefonunuzla sorunsuz bir şekilde entegre olur.

Bu eklentinin öne çıkan birkaç özelliği şunları içerir:

 • Tek günlük ve çok günlük rezervasyonlar
 • Esnek başlangıç ​​ve bitiş tarihleri
 • Yinelenen rezervasyonlar
 • Dinamik rezervasyon maliyeti hesaplama
 • Rezervasyonları, maliyeti ve müsaitliği yönetin

Yıllık 99$’a kayıt olabilirsiniz. 30 günlük para iade garantisi var.

6. The Events Calendar

WordPress İçin 12 En İyi Takvim Eklentisi

Bazı ciddi trafiği kaldırabilecek bir takvime mi ihtiyacınız var? Etkinlik Takvimi eklentisi tam size göre. Bu kaygan, kullanımı kolay eklenti kullanıma hazır kutudan çıkar. Yaklaşık 5 dakika içinde kurmak ve çalışır duruma getirmek mümkündür!

Sert bir geliştiriciyseniz ve özel seçeneklerin keyfini çıkarıyorsanız içiniz rahat olsun. Etkinlik takviminizi türünün tek örneği yapmak için sayısız yolla gelen geliştirici araçlarını inceleyebilirsiniz. Planlayıcınızı sıfırdan oluşturabilmeniz için bir iskelet elektronik tablo ile birlikte gelir. Ama orada durmadılar.

Etkinlik Takvimi ayrıca kancalar ve filtreler ekleme/düzenleme, şablon etiketlerini değiştirme veya takviminizi nihai etkinlik planlayıcısı yapmak için zengin özelliklere sahip bir uzantı koleksiyonundan seçim yapma özelliğiyle birlikte gelir.

Eklentilerinin, ayda 25 milyon benzersiz görüntüleme alan ağları kolayca idare etmesiyle gurur duyuyorlar. Şimdi bu sağlam!

Öne çıkanlar şunları içerir:

 • Sonsuza kadar ücretsiz plan
 • Ay, liste ve gün görünümü
 • Özelleştirilebilir ve geliştirici dostu
 • Olayları içe/dışa aktarma
 • Saat dilimi desteği

1 site için temel site lisansı yıllık 99 dolardan başlar.

7. Calendarize It

WordPress İçin 12 En İyi Takvim Eklentisi

Calendarize It! WordPress siteniz için esnek ve zengin özelliklere sahip bir takvim çözümüdür. Takviminize eklemek istediğiniz özellikleri seçebilmeniz için çok sayıda ücretsiz ve ücretli eklentiyle doludur.

Gutenberg düzenleyicisini veya WPBakery’yi kullanırsanız, formu sitenize entegre etmenin inanılmaz derecede kolay olduğunu göreceksiniz. Diğer tüm sayfa oluşturucular için, takvimi sitenize eklemek için kısa kodları ve nitelikleri kullanabilirsiniz.

Eklenti, herhangi bir kodlama bilgisi olmadan takvimi özelleştirmek için görsel bir CSS editörü ile birlikte gelir. Takviminizi markanıza özgü hale getirmek için renkleri, stilleri ve yazı tiplerini değiştirebilirsiniz.

Bazı temel özellikler şunları içerir:

 • Birden çok takvim görünümü
 • Yaklaşan etkinlikler widget’ı
 • Özelleştirilebilir gezinme
 • GlotPress ile çeviri hazır

Düzenli bir Calendarize edin! lisans, 6 aylık destekle 29 ABD Doları (+vergiler) tutarındadır.

8. WP Booking Calendar

WordPress İçin 12 En İyi Takvim EklentisiWP Booking Calendar , yalnızca hizmetler için rezervasyon almaya odaklanmak isteyen işletmeler için harika bir seçenektir. Bu eklentiyi yükledikten sonra, yapılandırmanız gereken birkaç ayar vardır, ancak bunu herkesin yapması kolaydır.

Ardından, bir veya daha fazla hizmet için takvimler oluşturabilir ve her gün için farklı zaman dilimleri belirleyebilirsiniz. Takviminizi yayınladıktan sonra, müşteriler uygun zaman dilimlerini görüntüleyebilir ve kendileri için uygun olan bir zaman ayırabilir.

WP Booking Calendar, müşteriye olduğu kadar yöneticiye de bir bildirim e-postası gönderecektir.

 • Sınırsız takvim
 • Captcha koruması
 • Müşteriler için takvim kullanılabilirliği önizlemesi
 • Tek ve çoklu rezervasyonlar
 • WPML eklentisi ile çeviri hazır

Bu eklentinin dezavantajı, geliştiriciden destek olmamasıdır. 19 $ + vergilerle satın alabilirsin, ancak sonra kendi başınasın. Sorunlarla karşılaşırsanız, bağlantı kurabileceğiniz bir destek ekibiniz olmayacaktır.

9. EventON

WordPress İçin 12 En İyi Takvim Eklentisi

EventON bir WordPress sanal etkinlik takvimi eklentisidir. Minimal, dağınık olmayan tasarımları seviyorsanız, EventON sizin için doğru arayüze sahiptir. Güzel etkinlik karoları oluşturabilir ve düzenli kalmaları için bunları renklendirebilirsiniz. Bu, büyük hacimli olayları yönetmeyi kolaylaştırır.

Eklenti, aşağıdakiler dahil 200’den fazla özellik sunar:

 • Son derece özelleştirilebilir yinelenen etkinlikler
 • Çoklu etkinlik görüntüleri
 • Sınırsız etkinlik oluşturma
 • Çeşitli takvim düzeni tasarımları
 • Etkinlik erişimini ve etkinlik sonrası içeriği kontrol edin

Ayrıca, olayları önceden ayarlanmış başlangıç ​​zamanında otomatik olarak yüklenecek şekilde yapılandırabilirsiniz.

Çok sayıda özellik, bu eklentiyi CodeCanyon’da en çok satan etkinlik takvimi eklentisi olarak 1. sıraya yerleştirdi.

Eklenti, 6 aylık destek için size 25 $ + vergiye mal olacak.

10. Modern Events Calendar

WordPress İçin 12 En İyi Takvim EklentisiModern Events Calendar , adından da anlaşılacağı gibi, WordPress etkinlik takviminizi düzenlemenin ve yönetmenin en modern yolu olmayı amaçlar. İçeride, etkinlikleri kolaylıkla ayarlamak için çeşitli özellikler bulacaksınız. Rezervasyon ve biletleme özellikleriyle birlikte 50’den fazla etkinlik gösterim düzeni vardır.

Eklenti, ayarları tercihlerinize uyacak şekilde yapılandırmanıza izin verir. Ayrıca müşterilere çeşitli ağ geçitleri aracılığıyla çevrimiçi ödeme yapma seçeneği sunabilirsiniz.

Bu eklentinin temel özellikleri şunları içerir:

 • Kullanımı kolay arayüz
 • Online bilet satışı
 • Çoklu olay görüntüleme düzeni
 • Responsive ve mobil uyumlu tasarımlar
 • Ön uç olay gönderme
 • Üçüncü taraf entegrasyonları

Tek bir lisans, 1 yıllık destekle 75 ABD Doları tutarındadır. İşlevselliği genişletmek için 35 dolardan başlayan ücretli eklentiler de vardır. Yani burada akılda tutulması gereken tek şey, sunduğu özelliklere göre oldukça pahalı olmasıdır.

11. My Calendar

WordPress İçin 12 En İyi Takvim EklentisiMy Calendar, aynı planlayıcı üzerinde kolaylıkla çalışmak isteyen ekipler için mükemmel bir eklentidir. Çoğu takvimde olduğu gibi, onu aya, haftaya ve güne göre filtreleyebilirsiniz. Ancak, bu eklentiyi farklı kılan şey, planlayıcıda listelenen olaylar arasında filtreleme yapabilmenizdir.

Birden fazla çalışanınız varsa ve belirli bir çalışanın bir hafta boyunca ne yaptığını görmek istiyorsanız, planlayıcıyı yazar adına göre saniyeler içinde filtreleyerek ne planladıklarını görebilirsiniz. Küçük işletmeler erişim kolaylığını sever ve çalışanlar kendi programlarını oluşturma yeteneğini sever.

Çalışanlarınız için kolayca girip not ekleyebilirsiniz veya belirli gün veya haftalar için size notlar ve istekler bırakabilirler. My Calendar ile ekibinizi yönetmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

İşletmeniz herkese açık etkinliklerle çalışıyorsa, planlandığında Twitter sayfanızda açılacak yeni etkinlikler bile planlayabilirsiniz. Akıllı, zaman bilincine sahip işletme sahipleri için gerçekten “hepsi bir arada” bir araçtır.

İşte birkaç önemli nokta:

 • Takvim, ızgara ve liste görünümü
 • Kompakt ekranlar için mini takvim
 • Düzenlenebilir CSS stilleri ve JavaScript
 • Tek ve yinelenen olaylar
 • E-posta Bildirimleri

Ücretsiz bir eklenti mevcut. Kalıcı bir lisans size 199 $ geri getirecektir. Bu maliyeti yılda 49 $ ‘a kadar düşürebilirsiniz.

12. Google Calendar Events

WordPress İçin 12 En İyi Takvim EklentisiGoogle Calendar Events, basit hayatı sevenler için bir eklentidir. Sabit kodlama gerekmez. Bu sezgisel küçük eklenti kutudan çıkmaya ve temanıza ve renk düzeninize uyacak şekilde ayarlanmaya hazır .

Yükledikten sonra, sitenizin geri kalanıyla sorunsuz bir şekilde uyum sağlaması için birkaç ince ayar yapabilirsiniz. Birçok kişi bu aracı kullanmayı sever çünkü bir kez kurulduktan sonra takvimi güncellemek için WordPress sitenizi güncellemeniz gerekmez. Doğru; hesapla ilişkili Google Takvimini güncellerseniz, web sitenizi otomatik olarak günceller.

Basit etiketlerle hazır olarak gelir, böylece çalışanlar bir haftalık notları ve randevuları gözden geçirmeden aradıklarını kolayca bulabilirler. Bu takvimi görüntülerken, mobil cihazınızdan tamamen erişilebilir ve güncellenmeye hazırdır.

 • Herkese açık Google Takvim’deki etkinlikleri görüntüleyin
 • Tamamen duyarlı olan kutu tasarımlarından çıkın
 • Birden çok takvimi tek bir ekranda birleştirin

Bu eklentiyi müşterileriniz için kullanıyorsanız, Etkinlik Takvimi Haber Bülteni eklentisi ile takviminizdeki yaklaşan etkinlikleri bile anlaşılması kolay bir haber bültenine dönüştürebilirsiniz. Planlama hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Basit ve ücretsiz bir eklenti arıyorsanız, bu sizin için doğru olan olabilir. Ancak, büyüdükçe, ücretli eklentiler biçiminde gelen daha gelişmiş özellikler isteyeceksiniz.

Bu makalenin en iyi WordPress takvim eklentilerini keşfetmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.