2020’nin En İyi 11 WordPress AMP Eklentisi

2020'nin En İyi 11 WordPress AMP Eklentisi
0 1.363

WordPress web siteniz için bir AMP eklentisi mi arıyorsunuz?

AMP veya Accelerated Mobile Pages, internetteki mobil kullanıcıların tarama deneyimini iyileştirmeyi amaçlayan, Google’ın açık kaynaklı bir girişimidir.

Bu, mobil cihazlarda görüntülenen web sitelerine süper yüksek yükleme hızları sunarak yapılır, böylece bu sitelere giren herkes içeriğine hızlı erişebilir.

Bu aynı zamanda web sitesinin arama motorlarındaki sıralamasını iyileştirmeye yardımcı olur.

Dolayısıyla, web sitenizin Google’ın arama sonuçlarında görünmesini istiyorsanız, sitenizde AMP desteğini etkinleştirmek şarttır. Bunun için web sayfalarınız için AMP’yi destekleyecek bir eklenti kullanmanız gerekir.

Bu yazıda, web sitenizin mobil sayfalarını hızlandırmanıza yardımcı olacak en iyi AMP eklentilerini anlatacağız. Ancak başlamadan önce, bir AMP eklentisinin nasıl çalıştığını anlayalım.

AMP Eklentisi Nasıl Çalışır?

AMP ilk olarak 2015 yılında duyurulmuştur. Bu nedenle 2015’ten önce oluşturulan herhangi bir web sitesi varsayılan olarak AMP’yi desteklemeyebilir. Sitenizi 2015’ten sonra oluşturmuş olsanız bile, web sitenizin mobil ziyaretçilerinize yardımcı olmak için AMP kullandığından emin olmak isteyeceksiniz.

AMP eklentilerinin işe yaradığı yer burasıdır.

Bu eklentileri kullanarak, web sitenizi AMP desteğiyle yeniden oluşturmak yerine, özelliği mevcut WordPress web sitenize entegre edebilirsiniz. Ardından, mobil cihazıyla ziyaret eden herkese sitenizin hafif bir sürümünü sunarak çalışacaktır.

Bu, web sitenizin mobil ziyaretçiniz için inanılmaz derecede hızlı yüklenmesini sağlayarak onlara kaliteli bir göz atma deneyimi sunar.

Bu, sitenizdeki genel etkileşimi artırmanın ve daha sonra trafiğinizi ve dönüşümlerinizi artırmanın harika bir yoludur.

Şimdi satın alabileceğiniz en iyi AMP eklentilerine bakalım.

1. WordPress AMP Eklentisi

2020'nin En İyi 11 WordPress AMP Eklentisi

WordPress AMP Eklentisi , mevcut sitenizde herhangi bir değişiklik yapmadan web sitenizin AMP sürümünü oluşturmanıza yardımcı olabilir. Bu eklenti ile yalnızca web sitenizin yükleme hızlarını artırmakla kalmaz, aynı zamanda WooCommerce mağazanızı da optimize edebilirsiniz.

AMP sayfalarınızın trafiğini izlemenize ve ziyaretçilerinizin davranışını analiz etmenize olanak tanır. WordPress AMP Eklentisi, Yoast gibi çeşitli yardımcı eklentileri de destekler. Ayrıca, birden çok içerik türünü destekler ve gelişmiş tasarım ayarları da sunar.

2. WPForms Lite

2020'nin En İyi 11 WordPress AMP Eklentisi

WPForms Lite , sürükle ve bırak oluşturucusunu kullanarak web siteniz için AMP destekli formlar oluşturmanıza izin veren bir iletişim formu eklentisidir. Eklenti, kullanıcılarına harika bir form oluşturma deneyimi sunmak için harika özelliklerle yüklenmiştir.

WPForms ile oluşturulan formlar% 100 duyarlıdır ve spam gönderimlerini durdurmak için akıllı CAPTCHA ve Honeypot yöntemini kullanır. Ayrıca anket formları oluşturmanıza ve verilerinizi etkileşimli raporlarla analiz etmenize olanak tanır.

3. MonsterInsights

2020'nin En İyi 11 WordPress AMP Eklentisi

MonsterInsights , terimin tam anlamıyla bir AMP eklentisi olmayabilir, ancak AMP raporlarınızı izlemenize ve analiz etmenize yardımcı olur. MonsterInsights ile, mobil analizlerinizin doğru bir raporuna sahip olabilirsiniz.

Bir ziyaretçi AMP sayfalarınızdan normal web sitenize geçtiğinde durumları kolayca tespit eder ve bu oturumları sizin için eşler. Bunun dışında, e-posta özetleri, arama konsolu raporları, dosya indirme takibi ve çok daha fazlası gibi ek verileri izlemenize de yardımcı olacaktır.

4. AMP For WordPress

2020'nin En İyi 11 WordPress AMP Eklentisi

AMP for WordPress , harika özellikler sunan başka bir güçlü AMP eklentisidir. Tek bir kod satırı yazmadan sayfanızın yükleme sürelerini hızlandırmanıza yardımcı olur. Bu eklentiyle ilgili en iyi şey, WPForms , Contact Form 7 , Gravity Forms ve diğerleri gibi eklentileri desteklemektir , bu da iletişim formları oluşturmayı çok kolaylaştırır.

Yerel yorum seçeneklerini, yıldız derecelendirmelerini, içerik tanıtımlarını ve daha fazlasını da kullanabilirsiniz. Eklenti, tarayıcılar arasında uyumludur ve web sitenizin cihazlar arasında çarpıcı görünmesini sağlar.

5. WP AMP Ninja

2020'nin En İyi 11 WordPress AMP Eklentisi

WP AMP Ninja , web sitenizde sadece birkaç tıklama ile AMP desteğini etkinleştirebilen başka bir harika AMP eklentisidir. Bu eklentinin herhangi bir konfigürasyona ihtiyacı yoktur. Web sayfalarınızı mobil cihazlar için hızlandırmak için web sitenize kurabilir ve etkinleştirebilirsiniz.

WP AMP Ninja, web sitenizden para kazanmaya devam edebilmeniz için Google AdSense’i destekler. Ayrıca Google Analytics aracılığıyla ziyaretçilerinizi izlemenize ve performanslarını izlemenize olanak tanır. Bu eklenti, tarayıcılar arasında uyumludur ve çoğu WordPress eklentisiyle iyi çalışır.

6. AMP For WooCommerce

2020'nin En İyi 11 WordPress AMP Eklentisi

Adından da anlaşılacağı gibi, AMP For WooCommerce Eklentisi , kategori sayfanız ve ürün sayfanız dahil olmak üzere mağazanızın sayfalarını optimize eder. Bu, mağazanızı anında yükleyecek ve ziyaretçilerinizin daha uzun süre meşgul kalmasını sağlayacaktır.

Çevrimiçi mağazanız için WooCommerce için AMP Eklentisi kullanmak, trafiğinizi ve satışlarınızı artırarak gelirinizi artırmanıza yardımcı olabilir. Bu eklenti, 5.3’e kadar olan tüm WordPress sürümleriyle çalışır ve Gutenberg ile de harika çalışır.

7. AMP Plugin For AMP

2020'nin En İyi 11 WordPress AMP Eklentisi

WordPress için Resmi AMP Eklentisi , WordPress pazarındaki en popüler AMP eklentilerinden biridir. Bu eklenti, tüm WordPress temalarını ve eklentilerini destekler, bu nedenle web sitenizdeki herhangi bir şeyi kullanmak için değiştirmeniz gerekmez. Ancak, yalnızca WordPress sürümünüz 4.9 veya daha yüksekse çalışacaktır.

Bu eklentinin standart, geçişli ve okuyucu dahil olmak üzere sunduğu 3 şablondan birini kullanıyorsunuz. Her şablon farklı çalışacaktır. Ancak, web siteniz için çerçeve olarak AMP’yi kullanacak standart modeli kullanabilirsiniz. Bu şablonla, siteniz için ayrı AMP ve AMP olmayan sürümlere sahip olmanız gerekmez. Bu, ziyaretçinizin hangi cihazdan göz attığından bağımsız olarak web sitenizin son derece hızlı yükleneceği anlamına gelir.

8. AMP on WordPress

2020'nin En İyi 11 WordPress AMP Eklentisi

AMP on WordPress , web sitenizin eksiksiz bir AMP sürümünü yalnızca birkaç tıklamayla oluşturmanıza olanak tanır. Bunu yaparken, yazılar, sayfalar, kategoriler, etiketler ve arşivler üzerinde sorunsuz bir şekilde çalışacaktır. Ayrıca Google Analytics, Google Etiket Yöneticisi, Facebook Pixel, Yoast, Jetpack, Beaver Builder, Elementor ve diğer popüler entegrasyonlar için yerleşik destek sunar.

Bu eklenti aynı zamanda Contact Forms 7, Gravity formları ve WPForms formları, Mailchimp For WP ve muhtemelen her gün kullandığınız diğer özellikleri otomatik olarak dönüştürecektir.

9. AMP For WordPress – Accelerated Mobile Pages

2020'nin En İyi 11 WordPress AMP Eklentisi

WP için AMP, WordPress web siteleri için başka bir ücretsiz AMP eklentisidir. Elementor ve Divi gibi çeşitli sayfa oluşturucular için mükemmel destek sunar. Web sitenizin çarpıcı görünmesini sağlamak için sonsuz kaydırma ve Google yazı tiplerini de kullanabilirsiniz.

Eklenti, Yoast SEO, Hepsi Bir Arada Seo, Rank Math, Genesis, SEOPress, Bridge Qode SEO, SEO Framework ve Squrilly SEO Eklentisi için kutunun dışında uyumluluk sunar. Ayrıca sunduğu üç yerleşik AMP düzeninden birini de kullanabilirsiniz. Bunun dışında bildirim çubuklarını, sosyal paylaşım eklentilerini ve çok daha fazlasını destekler.

10. Schema and Structud Data for WP 

2020'nin En İyi 11 WordPress AMP Eklentisi

WP & AMP için Şema ve Yapılandırılmış Veriler , sitenizi SEO için yapılandırmak üzere Schema.org yönergelerine göre Google Rich Snippets işaretlemesini ekleyen başka bir AMP uyumlu eklentidir.

Blog gönderimi, haber makaleleri, yerel işletme ve daha fazlasını içeren 35’ten fazla şema türüne sahiptir. Ayrıca sınırsız özel gönderi türlerini de destekler. Ayrıca bu eklenti, Google My Business incelemelerinizi ve şema işaretlemesini web sitenizde görüntülemenizi sağlar.

11.PWA & AMP for WP

2020'nin En İyi 11 WordPress AMP Eklentisi

PWA & AMP for WP , kontrol edebileceğiniz başka bir harika eklentidir. Bu eklenti ile web sitenizi anında AMP uyumlu bir siteye dönüştürebilirsiniz, bu sadece sayfalarınızı daha hızlı yüklemekle kalmaz, aynı zamanda en iyi arama sonuçlarında yer almanıza da yardımcı olur.

Eklentiyi kolayca kurabilir ve sezgisel kontrol paneli ile kurulum durumunu anlayabilirsiniz. Eklenti harika özelliklerle doludur ve süper esnektir.

Bunlar deneyebileceğiniz AMP eklentilerinden bazıları. Bu makaleyi faydalı bulacağınızı umuyoruz.

AMP, iyileştirilmiş yükleme hızları için sitenizin hafif bir sürümünü kullandığından, iletişim formunun javascript işlevlerini ve diğer öğeleri etkileyebilir. Bu makale, formunuzun özelliklerini veya işlevselliğini etkilemeden bir AMP formunu nasıl oluşturacağınızı gösterecektir.

 

prestashop desteği

WordPress Desteği

WordPress desteği ile çevrimiçi stenizi bir üst seviyeye taşıyın!

SAYFAYI ZİYARET EDİN

 

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.