2020’nin En İyi 10 WordPress Hız Optimizasyon Eklentisi

2020'nin En İyi 10 WordPress Hız Optimizasyon Eklentisi
0 1.214

WordPress web siteniz için bir hız optimizasyon eklentisi mi arıyorsunuz?

Web sitenizin performansı, başarısı üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Bu nedenle, web sitenizi her zaman hız için optimize etmeniz önemlidir. Web sitenizin performansı üzerinde çalışmanın en iyi yolu , hızlı yükleme süreleri sunan güçlü bir web barındırma hizmeti seçmektir .

Bunu yaparak, web barındırma hizmetinizin web sitenizin arka uçtaki performansıyla ilgileneceğinden emin olabilirsiniz. Ama bu yeterli değil. Ön ucun da hız için optimize edildiğinden emin olmanız gerekir.

Hız optimizasyonu eklentilerinin devreye girdiği yer burasıdır.

Bu yazıda size web sitenizin performansını artıracak en iyi hız optimizasyon eklentilerini anlatacağız.

Ama önce neden bir hız optimizasyonu eklentisine sahip olmak isteyeceğinize bakalım.

Neden Hız Optimizasyon Eklentisine İhtiyacınız Var?

İyi bir kullanıcı deneyimi (UX) sunmak için, web sitenize çeşitli eklentiler ve eklentiler yüklemek isteyebilirsiniz . Bu, özellikle siteniz büyüdükçe ve daha fazla içeriğe ve trafiğe sahip oldukça doğrudur.

Bu, sitenizin büyümesinin iyi bir işareti olsa da, sitenizin performansı üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir. Şu anda web sitenizin performansı üzerinde çalışmazsanız, özellikle hız açısından işiniz ciddi şekilde etkilenebilir.

Bunun nedeni, yavaş sayfa yüklemelerinin hemen çıkma oranlarını artırmanın ve müşteri kaybetmenin kesin bir yolu olmasıdır. Ancak doğru hız optimizasyon eklentisiyle sitenizin hızlı çalıştığından ve kullanıcılara harika bir deneyim sunduğundan emin olabilirsiniz.

Artık neden bir hız optimizasyon eklentisine ihtiyacınız olduğunu bildiğinize göre, en iyi 10 tavsiyemize geçelim.

1. WP Rocket

2020'nin En İyi 10 WordPress Hız Optimizasyon Eklentisi

WP Rocket , web sitenizin performansını artırabilen, trafiğinizi artırabilen ve dönüşümlerinizi artırabilen güçlü bir hız optimizasyon eklentisidir.

Küçültme yoluyla HTML, JavaScript ve CSS dosyalarınızın ağırlığını azaltarak çalışır. Bu, yükleme hızlarını azaltır ve anında site performansınızı artırmanıza yardımcı olur.

WP Rocket ile resimlerinizi yalnızca ziyaretçiniz sayfayı aşağı kaydırdığında yükleyebilirsiniz. Bu, sitenizin performansını artırmak için harika bir tekniktir.

2. SG CachePress

2020'nin En İyi 10 WordPress Hız Optimizasyon Eklentisi

SG Optimizer , web sitenizi anında hızlandırabilen güçlü bir eklentidir. Ancak, bu eklenti yalnızca web barındırma hizmeti sağlayıcınız olarak SiteGround’u seçerseniz daha iyi performanslı çalışacaktır.

SiteGround’un web barındırma kendi içinde hız için optimize edilmiş olsa da, bu eklentiyi web sitenizin ön ucunu optimize etmek için de kullanabilirsiniz. SG Optimize, HTML, JavaScript ve CSS kaynaklarınızın küçültülmesini etkinleştirmenizi veya devre dışı bırakmanızı sağlar. Ayrıca emoji desteğini ve sorgu dizelerini statik kaynaklarınızdan kaldırabilirsiniz. Ayrıca, yeni yüklediğiniz resimleri optimize etme ve eskilerini toplu olarak optimize etme seçeneğiniz de vardır.

3. Perfmatters

2020'nin En İyi 10 WordPress Hız Optimizasyon EklentisiPerfmatters , web sitenizin yükleme hızını artırmanıza izin veren başka bir şaşırtıcı hız optimizasyon eklentisidir. Bu eklentiyi kullanmak çok kolaydır. Yapmanız gereken tek şey, web sitenizde kullanmak istediğiniz performans seçeneğini seçmek için etkinleştir düğmesini değiştirmek ve eklenti gerisini halledecektir.

2020'nin En İyi 10 WordPress Hız Optimizasyon Eklentisi

Sitenizin iyi yükleme hızları sunmasını sağlamak için çeşitli seçenekler sunar. Örneğin, emojileri ve yerleştirmeleri devre dışı bırakmak, sorgu dizelerini, Google yazı tiplerini ve daha fazlasını kaldırmak için kullanabilirsiniz. Bu özelliklerden bazılarını devre dışı bırakarak, site hızınızı hızla artırabilir ve kullanıcılarınızın daha iyi bir deneyim yaşamasını sağlayabilirsiniz.

4. Sucuri

2020'nin En İyi 10 WordPress Hız Optimizasyon EklentisiSucuri , web sitenizi yalnızca hız için optimize etmekle kalmayıp, aynı zamanda her zaman güvende tutacak güçlü bir WordPress eklentisidir. Sucuri CDN (İçerik Dağıtım Ağı), size mümkün olan en iyi yükleme hızlarını sağlamak için web sitenizin içeriğini zaman zaman otomatik olarak önbelleğe alır.

Ayrıca, her şeyin düzgün çalıştığından emin olmak için PHP, JavaScript, CSS ve orijinal WordPress sürümünüzle birlikte gelen diğer dosyalar gibi temel WordPress dosyalarını da kontrol eder. Eklentiyi taramaları planlamak, dosyaları beyaz listeye almak veya kara listeye almak, e-posta uyarılarını etkinleştirmek ve sitenizin gelişmiş güvenliği ve hızı için çok daha fazlasını yapmak için kullanabilirsiniz .

5. W3 Total Cache

2020'nin En İyi 10 WordPress Hız Optimizasyon EklentisiW3 Total Cache , web sitenizi hız için optimize etmenize yardımcı olabilecek ücretsiz ancak güçlü bir eklentidir. Sitenizin CSS’sini, Javascript’i, gönderileri ve sayfaları ve hatta RSS beslemenizi küçülterek çalışır.

Ayrıca, CDN entegrasyonu gibi güçlü özelliklerden yararlanarak sayfa yükleme sürelerinizi de azaltır . Bu, kullanıcının konumu ile barındırma sunucusu arasındaki mesafeyi azaltmaya yardımcı olur ve böylece sitenizin yükleme hızını artırır.

6. WP Super Minify

2020'nin En İyi 10 WordPress Hız Optimizasyon EklentisiWP Super Minify , sitenizi herhangi bir manuel müdahale olmadan hızlandırabilen ücretsiz bir hız optimizasyon eklentisidir. Bunu, sayfa hızınızı düşürdüğü bilinen satır içi JavaScript ve CSS dosyalarını küçülterek ve önbelleğe alarak yapar.

Bu eklentiyi web sitenizde etkinleştirdiğinizde, web sitenizdeki HTML, satır içi JavaScript ve CSS’nizi otomatik olarak sıkıştıracaktır. Ayrıca, eklentinin dosyalarınızı sıkıştırıp sıkıştırmadığını kontrol etmenin kolay bir yolunu sunar. Bunun için Ctrl + U tuşlarına basmanız yeterlidir ve ekranınızda aşağıdaki mesaj görüntülenir:

2020'nin En İyi 10 WordPress Hız Optimizasyon Eklentisi

Bu, eklentinin sitenizde düzgün çalışıp çalışmadığını kolayca bilmenizi sağlar.

7. WP Smushit

2020'nin En İyi 10 WordPress Hız Optimizasyon EklentisiWP Smush ile yavaş sayfa hızları konusunda asla endişelenmenize gerek kalmayacak. Web sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlamak için ihtiyaç duyduğu her şeyi yapacak hepsi bir arada bir eklentidir. Görsellerinizi optimize etmekten, tembel yüklemeleri etkinleştirmekten, yeniden boyutlandırmaya, sıkıştırmaya ve Google sayfa hızınızı iyileştirmeye kadar, web sitenizin her alanında çalışır.

WP Smush, optimize edilmiş sonuçlar için sitenizin her dosyası üzerinde otomatik olarak çalışacaktır.

8. GTmetrix For WordPress

2020'nin En İyi 10 WordPress Hız Optimizasyon EklentisiGTmetrix , web sitenizin sağlığı hakkında sizi her zaman güncel tutacak harika bir eklentidir. Otomatik olarak bir analiz çalıştıracak, raporları günlük veya haftalık olarak planlayacak ve web sitenizin durumu hakkında size ayrıntılı raporlar gönderecektir.

Tüm bu raporları doğrudan WordPress panonuzdan kontrol edebilirsiniz. Bu, sitenizin hızını etkileyebilecek herhangi bir sorunu tanımanıza ve düzeltmenize olanak tanır. Eklenti, tüm WordPress eklentileri ve modern temalarla uyumludur .

9. WP Super Cache

2020'nin En İyi 10 WordPress Hız Optimizasyon Eklentisi

2 milyondan fazla aktif indirme ile WP Super Cache , daha iyi bir kullanıcı deneyimi için web sitenizi hızlandıracak harika bir eklentidir. Web sitenizden statik HTML dosyaları oluşturarak çalışır, bunlar daha sonra daha ağır WordPress PHP dosyalarını sunmak yerine web sunucunuz tarafından kullanılır.

Bu, web sitenizin performansı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacaktır. Bu, ziyaretçileri tutmanın ve web sitesi dönüşümlerinizi artırmanın çok iyi bir yoludur.

10. WP Fastest Cache

2020'nin En İyi 10 WordPress Hız Optimizasyon EklentisiWP Fastest Cache , web sitenizi hızlandıracak başka bir ücretsiz WordPress eklentisidir. Diğer tüm önbellek eklentileri gibi, dinamik WordPress sitenizden statik HTML dosyaları oluşturur.

Eklenti, dosyaların boyutunu küçültmek için HTML ve CSS dosyalarını küçültür. Ayrıca sitenizde emojileri devre dışı bırakmanıza da olanak tanır. Tekrarlanan ziyaretçiler için sayfa yükleme sürelerini azaltmak için tarayıcı önbelleğini etkili bir şekilde uygular ve HTTP gidiş-dönüş sayısını azaltmak için birçok CSS dosyasını bir dosyada birleştirir.

Bunlar deneyebileceğiniz en iyi WordPress hız optimizasyon eklentilerinden bazılarıdır. Bu gönderinin , web sitenizin performansını iyileştirmek için bir eklenti bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

 

prestashop desteği

WordPress Desteği

WordPress desteği ile çevrimiçi stenizi bir üst seviyeye taşıyın!

SAYFAYI ZİYARET EDİN

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.