En İyi 7 WordPress Spa Rezervasyon Eklentisi

0 908

Spa’nız için en iyi WordPress rezervasyon eklentilerini mi arıyorsunuz?

Rezervasyon eklentileri, randevuları doğrudan WordPress sitelerinden kabul etmek ve planlamak isteyen işletmeler için önemlidir. Randevu almak isteyen site ziyaretçileri için sorunsuz bir kullanıcı deneyimi yaratarak dönüşümlerinizi ve trafiğinizi artırır.

Spa’nız için bir rezervasyon eklentisi seçerken, doğru kararı verdiğinizden emin olmak istersiniz. En iyi sonuçları alabilmeniz için WordPress rezervasyon eklentisinde aramanız gerekenlere bakalım.

WordPress Rezervasyon Eklentisinde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Her işletmenin web sitesi için farklı ihtiyaçları vardır, ancak bir rezervasyon eklentisi için aramak isteyeceğiniz bazı özellikler vardır.

1. Duyarlılık

Randevu eklentinizi seçtiğinizde, hangi cihazı kullanırlarsa kullansınlar web sitenizdeki kullanıcılara hitap etmesi önemlidir. Birçok çevrimiçi kullanıcı, web sitelerinde tabletleri, cep telefonları, dizüstü bilgisayarları ve diğer cihazları aracılığıyla gezinir. Mümkün olduğunca çok müşteriye hitap etmek için, tamamen duyarlı bir eklenti seçmek çok önemlidir.

2. Özelleştirme Seçenekleri

Bir eklentinin sahip olduğu özelleştirme seçenekleri ne kadar fazlaysa o kadar iyidir. Özelleştirme, markanızın rekabette öne çıkmasına ve ona benzersiz bir bakış açısı kazandırmasına yardımcı olan şeydir. Renk paletinize, logonuza ve diğer tasarım öğelerinize uyması için markanıza bağlı kalmanızı da mümkün kılar. Birden fazla seçeneğe sahip olmak, eklentinizin özel ihtiyaçlarınızı karşılamasını sağlar, böylece sizin için çalışan bir rezervasyon sistemi oluşturabilirsiniz. Örneğin, takviminizde hafta sonlarını kapatmanız gerekiyorsa, esnek bir eklenti gereklidir.

3. Entegrasyonlar

Bir web sitesi çalıştırmak, hepsini bir araya getiren farklı araçlar ve eklentiler gerektirir. Örneğin, bir çevrimiçi mağaza işlettiğiniz için eklentinizi Google Takvim veya WooCommerce ile entegre etmeniz gerekebilir.
Entegrasyon imkanı olmadan, ziyaretçileriniz için sorunsuz bir deneyim oluşturmak için bu uygulamaları bir araya getiremezsiniz.

4. Çeşitli Ödeme Ağ Geçitleri

Müşterilerin tercih ettiği farklı ödeme yöntemleri vardır. Şahsen ödeme yapmak istemiyorlarsa müşterilerin çevrimiçi ödeme yapmalarına izin vermek de iyi bir fikirdir. Ne kadar çok müşteriye hitap ederseniz, işletmeniz o kadar çok satış yapabilir. Bu nedenle, randevu eklentinizin müşteriler için çeşitli ödeme ağ geçitleri sunması önemlidir, böylece daha geniş bir kitleye hitap edebilir ve dönüşümleri artırabilirsiniz.

5. Analiz

Yerleşik analitik olmadan, eklentiniz size çevrimiçi rezervasyon sisteminizin zaman içinde nasıl performans gösterdiğini söyleyemez. Stratejinizde neyin işe yarayıp neyin yaramadığını analiz etmek için müşteri verilerine ihtiyacınız var, böylece gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz. Kullandığınız araç, belirli ve takip etmesi kolay net ölçütlere sahip olmalıdır.

Artık bir rezervasyon eklentisinde ne arayacağımızı bildiğimize göre, WordPress’te mevcut olan en iyilerden bazılarına geçelim.

WordPress için En İyi Spa Rezervasyon Eklentileri

1. BirchPress

En İyi 7 WordPress Spa Rezervasyon Eklentisi

BirchPress , bir spa randevu eklentisinin WordPress siteniz için kullanması için sağlam bir seçenektir. Google Takvim ve iCal gibi halihazırda kullanabileceğiniz önceden var olan takvimlerle entegre olur ve randevuları otomatik olarak içe ve dışa aktarır.

Bir rezervasyon formunu bir sayfaya yerleştirebilir veya bir kısa kod kullanarak gönderebilirsiniz. Ziyaretçiler spa rezervasyon sisteminize göz attıklarında, müsaitlik durumunu onaylayabilecek ve çevrimiçi formunuzu kullanarak randevu alabilecekler. WooCommerce ile entegre olduğunuzda PayPal ve popüler kart hizmetleri gibi farklı ödeme seçenekleri vardır .

BirchPress’in yerleşik form düzenleyicisi, formunuzu beğeninize göre tasarlamayı ve özelleştirmeyi kolaylaştırır. Kullanıcılara bir spa randevusu ayarladıklarında, yeniden planladıklarında veya iptal ettiklerinde gönderilen bildirim e-postalarınızı da yapılandırabilirsiniz. Müşterilerle bağlantı kurmada daha iyi bir şans için bu e-posta hatırlatıcılarını özelleştirin.

2. WP Simple Booking Calendar

En İyi 7 WordPress Spa Rezervasyon Eklentisi

WP Simple Booking Calendar , WordPress siteleri için basit bir spa rezervasyon aracı isteyen kullanıcılar için mükemmel bir çözümdür. Kullanmak için, kısa kodu seçtiğiniz herhangi bir sayfaya veya gönderiye eklemeniz yeterlidir.

Bu eklenti öncelikle evlerini, ofislerini veya ekipmanlarını kiralamak isteyenler için kullanılır, ancak spa’nızı kiralamak için de kullanabilirsiniz. Ücretsiz plan, kullanıcı dostu bir arayüz, duyarlı düzen, kullanılabilirliği görüntüleme ve daha fazlası gibi özelliklerle birlikte gelir.

Premium abonelik ile sınırsız sayıda rezervasyon takvimi oluşturabilir, bir seferde birden çok ayı görüntüleyebilir, tek bir tıklama ile birden çok tarihi düzenleyebilir, belirli kullanıcıları belirli takvimlere atayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca AirBNB, HomeAway ve Booking.com gibi popüler hizmetlerle de bütünleşir.

Bu eklenti çevrimiçi ödemeleri kabul etmemektedir, bu nedenle ödeme ağ geçitleri eklemek istiyorsanız, farklı bir araç kullanmanız gerekecektir.

3. WP Booking Calendar

En İyi 7 WordPress Spa Rezervasyon Eklentisi

WP Booking Calendar , seçtiğiniz herhangi bir sayfayı veya gönderiyi güçlü bir spa rezervasyon sistemine dönüştürür. Bu eklentiyle, bir kod satırına dokunmanıza gerek kalmaz, bu da onu süper başlangıç ​​dostu yapar.

Bu eklenti, kullanımı kolay bir arayüz, çoklu rezervasyon olanakları ve anlık önizlemeler gibi güçlü özelliklerle birlikte gelir. Ayrıca formlarınızı, randevularınızı ve rezervasyonlarınızı doğrudan WordPress panonuzdan yönetmenize olanak tanır.

Rezervasyon formunuzun botlardan korunmasını sağlamak ve spam’ı önlemek için CAPTCHA’yı etkinleştirin. WP Booking Calendar, PayPal ile entegre olur ve rezervasyon CSV dışa aktarımı ile birlikte gelir.

4. Easy Appointments

En İyi 7 WordPress Spa Rezervasyon Eklentisi

Kolay Randevular , kullanıcıların web siteniz üzerinden zaman seçmelerine izin veren ücretsiz, basit bir spa randevu eklentisidir. Ücretsiz bir eklenti için, onu birçok kullanıcı için mükemmel bir çözüm haline getiren birçok kullanışlı özellikle birlikte gelir.

Bu eklentiyle, müşterilere istedikleri deneyimi sunmak için rezervasyon formunuza birden çok hizmet, işçi ve konum eklemek kolaydır. Özel form alanları eklemenize ve özel bir yönetici e-postası oluşturmanıza olanak tanır. Randevu aldıktan sonra müşterilere e-posta bildirimleri de gönderebilirsiniz.

Kolay Randevular, spa randevu formunuzu herhangi bir sayfaya ekleyebileceğiniz veya bir kısa kod kullanarak gönderebileceğiniz esnek bir çözümdür.

5. Appointment Hour Booking

En İyi 7 WordPress Spa Rezervasyon Eklentisi

Randevu Saati Rezervasyonu , hem yeni başlayanlar hem de uzmanlar için harika olan popüler bir WordPress eklentisidir.

Bu eklenti, otomatik fiyat hesaplama, takvim verilerinin görsel yapılandırması, özelleştirilebilir saatler ve hizmetler, manuel ve otomatik CSV raporları ve otomatik rezervasyon dahil olmak üzere sayısız özellikle birlikte gelir. Hem Elementor hem de Gutenberg ile uyumludur, bu nedenle istediğiniz şekilde değişiklik yapmak kolaydır.

Yöneticiler ve kullanıcılar için e-posta bildirimlerini özelleştirebilir, anti-spam CAPTCHA koruması ekleyebilir, birden çok tarih biçimini destekleyebilir, başlangıç ​​zamanlarını otomatik olarak hesaplayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

6. Amelia Booking

En İyi 7 WordPress Spa Rezervasyon Eklentisi

Amelia , ücretsiz ve WordPress siteniz için kullanışlı özelliklerle dolu bir etkinlik ve spa randevu eklentisidir.

Ön ucu ve arka ucu sorunsuz bir şekilde kullanılabilir, böylece hemen randevu almaya başlayabilirsiniz. Kısa kodu ekleyerek, genel ayarları yapılandırarak, tüm randevulara tam bir genel bakış elde ederek, e-posta bildirimlerini yöneterek ve daha fazlasını yaparak adım adım bir rezervasyon görünümü oluşturun.

Bu eklentinin bazı dezavantajları, dışa aktarımı, sayfa filtrelerini, grup hizmetlerini, konum eklemeyi, özelleştirme seçeneklerini, gelişmiş ayarları, Google Takvim entegrasyonlarını, kuponları veya rezervasyon arama görünümünü desteklememesidir. Bu, tam özellikli bir çözüm arayan bazı işletme sahipleri için bir dezavantaj olabilir. Öyleyse, ücretli aboneliğine yükseltmediğiniz sürece Amelia sizin için olmayabilir.

7. Bookly

En İyi 7 WordPress Spa Rezervasyon Eklentisi

Bookly , WordPress için otomatik bir çevrimiçi spa rezervasyon çözümüdür. Tamamen özelleştirilebilir ve birden fazla ödeme ağ geçidi ve WooCommerce ve Google Takvim ile entegrasyonlarla birlikte gelir.

Bookly’nin ücretsiz sürümü oldukça sınırlıdır ve yalnızca en temel rezervasyon özellikleriyle birlikte gelir. Bununla birlikte, Pro sürümü, sınırsız sayıda personel ve hizmetler, çeşitli özelleştirilebilir e-posta şablonları, içe ve dışa aktarma yetenekleri, WooCommerce uyumluluğu ve daha fazlasını içeren güçlü özellikleriyle bunu kolayca telafi eder.

Bookly tamamen duyarlıdır, bu nedenle herhangi bir cihazdaki kullanıcıların spa’nızdan çevrimiçi olarak randevu alması kolaydır. Yerleşik analitik ve rezervasyon istatistikleri ile birlikte gelir, böylece randevularınızı ve dönüşümlerinizi takip edebilirsiniz.

Ve bu kadar! Bunlar, WordPress web siteniz için kullanabileceğiniz en iyi spa rezervasyon eklentileridir. Bu makaleyi beğeneceğinizi umuyoruz.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.