Quill Forms: WordPress Form ve Anket Eklentisi

Quill Forms: WordPress Form ve Anket Eklentisi
0 750

WordPress web siteniz için form ve anket eklentisi mi arıyorsunuz?

Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi zaten listelediniz ve her şey oldukça harika görünüyor. Artık sadık ve ödemeye hazır müşterilere dönüşmek için web sitesi ziyaretçilerine ihtiyacınız var. Ama formların seni hayal kırıklığına uğratıyor mu?

Formlar, müşterileriniz hakkında daha fazla bilgi toplamanın harika bir yoludur. Daha fazla potansiyel müşteri oluşturmak veya müşterileriniz hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacak anketler sunmak için formları kullanabilirsiniz. Topladığınız verilerle ürünlerinizi veya hizmetlerinizi iyileştirebilir ve sonunda dönüşüm oranlarınızı artırabilirsiniz.

Dışarıda bir sürü WordPress form eklentisi var, bu da ihtiyaçlarınız için doğru olanı seçmeyi neredeyse imkansız hale getiriyor. Pekala, bugünün incelemesinde, kolay ve etkileşimli formlar oluşturmayı çok kolay hale getiren güzel ve güçlü bir form eklentisi olan Quill Forms’u ele alıyoruz.

Sonraki bölümlerde Quill Forms eklentisi ve özellikler, fiyatlandırma ve destek gibi diğer önemli hususlar hakkında daha fazla bilgi edineceğiz. Ayrıca tam olarak ne bekleyeceğinizi bilmeniz için eklentiyi test ediyoruz. Ya da ileri atlayabilir ve kendiniz test edebilirsiniz!

QUİLL FORMS CANLI DEMOSU

Ama daha fazla uzatmadan, hadi girelim.

Quill Forms nedir?

Quill Forms: WordPress Form ve Anket EklentisiÖncelikle, Quill Forms dediğimiz bu hayvan nedir ve ne işe yarar? Quill Forms, dönüşüm oranlarınızı artıran etkileşimli ve konuşma formları oluşturmanıza yardımcı olan harika bir WordPress form eklentisidir. Bildiğiniz gibi sıkıcı ve bunaltıcı formlar müşterilerinizi uzaklaştırabilir.

Bana daha fazlasını anlat…

QuillForms ve Mohamed Magdy tarafından size sunulan Quill Forms WordPress eklentisi, potansiyel müşteri yaratma makineleri olarak işlev gören ve hedef kitleniz ile ürünleriniz arasındaki boşluğu dolduran iletişim formları ve anketler oluşturmanıza olanak tanır . Başka bir deyişle, eklenti, insanların doldurmak istemediği 20 soruluk sıkıcı bir form yerine sıradan bir sohbet gibi görünen formlar oluşturmanıza yardımcı olur.

Kendim bir WordPress kullanıcısı olarak geçmişte birkaç iletişim formu eklentisi denedim , ancak Quill Forms WordPress eklentisi kalabalığın arasından sıyrılıyor. Ve yalnız değilim:

Bu eklenti harika ve kullanıcı arayüzü çok temiz. Kutunun dışında çalıştı; Birkaç dakika içinde zarif ve etkileşimli bir form oluşturabildim. Quill Forms, Typeform’a kesinlikle en iyi ücretsiz alternatiftir . Güzel iş millet! – Mahmoud Saeed, Infinue CEO’su

Aklınızı başınızdan alacak bir form oluşturma eklentisi arıyorsanız, Quill Forms sizi hayal kırıklığına uğratmaz. Herkesin kodlama deneyimi olmadan harika formlar oluşturmasına olanak tanıyan etkileyici bir dizi özellik ile birlikte gelir. Eklenti, aşağıdaki özellik bölümünde öğreneceğiniz gibi, form oluşturma şeklinizi değiştirecek.

Geliştiriciler, size WordPress.org’da bulunan ücretsiz bir Quill Forms sürümü sunacak kadar cömertler . Quill Forms’un tam gücünü parmaklarınızın ucunda istiyorsanız, resmi Quillforms.com web sitesinde bulunan premium sürümü seveceksiniz.

İşte Quill Forms’un nasıl çalıştığını açıklayan hızlı bir video. Zevk almak:

Bu arada, şimdi Quill Forms WordPress eklentisinin özellikler açısından neler sunduğunu keşfedelim.

Quill Forms Özellikleri

Quill Forms: WordPress Form ve Anket EklentisiQuill Forms oldukça güçlü olsa da, özellik şişkinliği almazsınız. Geliştiriciler, yolunuza çıkan gereksiz özellikler olmadan harika bir form eklentisi oluşturmayı başardılar. Bunun da ötesinde, eklentinin kullanımı son derece kolaydır, bu tam olarak ihtiyacınız olan şeydir. İşte beklenen özelliklerin bir özeti.

Quill Forms Özellikleri Öne Çıkanlar

 • Çekici ve dönüşüm odaklı bir tasarım – Quill Forms, size doldurması daha kolay olan etkileşimli formlar sunar. Ziyaretçilerinizi uzun bir soru listesiyle sıkmak yerine, onları bir sorudan diğerine yönlendirerek dönüşüm oranlarınızı artırmanıza yardımcı olabilirsiniz.
 • Çoklu form blokları – Quill Forms ile konuşma blokları oluşturmak inanılmaz derecede kolaydır. Yeni bir form oluşturmak için blokları formda ihtiyacınız olan yere sürükleyip bırakmanız yeterlidir. Kullanılabilir bloklar arasında  Karşılama Ekranı, Teşekkür Ekranı, Kısa Metin, Uzun Metin, E-posta, Ad, Numara, Açılır Menü, Tarih, Web Sitesi, Açıklama ve Dosya (kullanıcılarınızın dosya yüklemesine yardımcı olur) bulunur. Anketler için harika olan Fikir bloğu yalnızca pro sürümde mevcuttur.
 • Özelleştirilebilir form temaları – Bir temayla başlayabilir, yeni bir tema oluşturabilir veya mevcut bir temayı markanıza uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz. Renkleri, yazı tiplerini ve arka planları ücretsiz olarak değiştirebilirsiniz. Ayrıca, hepsi çok kolay – sadece üzerine gelin ve tıklayın ve işiniz bitti.
 • E-posta bildirimleri – Quill Forms WordPress form eklentisi, istediğiniz herhangi bir e-posta adresine bildirim göndermenize olanak tanır. Bu, bir kullanıcı bir form gönderdiğinde istediğiniz herhangi bir e-posta adresine bildirim alacağınız anlamına gelir.

Ve dahası var…

 • Jump mantığı (Pro sürümü) – Koşullu mantık sayesinde Quill Forms, insanları cevaplarına göre farklı yollara göndermenize olanak tanır. Kitlenizi segmentlere ayırmanın ve dönüşüm oranlarınızı artırmanın harika bir yoludur.
 • Yanıtlar borulama özelliği – Soru etiketi düzenleyicisinde veya açıklama düzenleyicide “@” öğesini kullanarak önceki bir alan yanıtını başka bir alanda kullanabilirsiniz.
 • Hesap Makinesi (Pro sürümü) – Bu özellik, kısa sınavlar, maliyet tahmin formları oluşturmanıza ve cevaplar borulama özelliği ile hesap makinesi değişkenlerini kullanmanıza olanak tanır.
 • Her yerde paylaşın – Quill Forms, formlarınızı istediğiniz zaman paylaşabileceğiniz bir bağlantı sunar. Bunun da ötesinde, formunuzu her yerde A, B, C kadar kolay paylaşmanızı sağlayan bir iFrame yerleştirme kodunuz var.

Ve dahası…

 • Çoklu entegrasyonlar (Pro sürümü) – Bu çağda, favori araçlarınızla entegre olmayan bir WordPress form eklentisi kullanmak ayıp olur. Quill Forms’da bunların hiçbiri yok. Eklenti, MailChimp, Constant Contact, GetResponse, HubSpot, Google Sheets ve Zapier gibi araçlarla sorunsuz bir şekilde entegre olur.
 • Form girişlerinizi yönetin  – Quill Forms, tüm form gönderimlerinize erişmenizi sağlayan bir rapor panosuyla birlikte gelir. Herhangi bir kullanıcı formunuzu gönderdiğinde, herhangi birini görüntüleyebilir ve silebilirsiniz. Gönderileri tarihe göre alfabetik veya sayısal olarak sıralayabilirsiniz. Ek olarak, pro sürümde form girişlerini CSV formatında dışa aktarabilirsiniz.
 • Sezgisel yönetici panosu – Quill Forms, formlarınızda hızla gezinmenize ve bunları yönetmenize olanak tanıyan sezgisel ve düzenli bir pano sunar.
 • İnanılmaz destek – Quill Forms’un arkasındaki ekip, web siteleri, canlı sohbet, WordPress , Github ve sosyal medya kanalları aracılığıyla muhteşem desteği genişletiyor.

Ve formlarınızdan para kazanmak istiyorsanız, birden fazla ödeme işlemcisi ve ayarı (PayPal, Stripe, yinelenen, vb.) için desteğin yakında geleceğini bilmekten mutluluk duyacaksınız!

Güçlü ancak kullanımı kolay bir WordPress form eklentisi arıyorsanız Quill Forms harika bir seçimdir. Bunun yanı sıra, eklenti aktif olarak geliştirilmekte olduğundan gelecekte daha fazla özellik bekleyebilirsiniz. Özellik listesi ortadan kalktığında, Quill Forms’un ne kadara mal olduğunu öğrenelim.

Quill Formları Fiyatlandırması

Quill Forms: WordPress Form ve Anket EklentisiQuill Forms, rakiplerinize kıyasla size adil fiyatlandırma planları sunar. Yazma sırasında üç yıllık planları var:

 • Temel – Planın maliyeti tek bir site için yalnızca 99$/yıl (genellikle 139$/yıl). Yeni başlayanlar, serbest çalışanlar, küçük şirketler ve tek bir web sitesinde çalışan herkes için mükemmeldir. Plan, Zapier ve HubSpot entegrasyonunu içermiyor.
 • Artı – Bu plan, üç site için yılda 199 ABD Doları (genellikle 239 ABD Doları) geri alacaktır. Plan orta ölçekli şirketler ve kuruluşlar için uygundur. Temel planda bulunan diğer özelliklerin yanı sıra Zapier entegrasyonuna ve Paypal ve Stripe ile ödeme entegrasyonlarına sahipsiniz.
 • Kurumsal – Ajanslar, daha büyük şirketler ve çok siteli yapılar için tasarlanan plan, sınırsız siteler için yılda 399 ABD Doları (genellikle 499 ABD Doları) tutarında olacaktır. Öncelikli destek, Zapier, HubSpot entegrasyonları ve Paypal ve Stripe ile ödemeler dahil olmak üzere tüm özelliklere sahipsiniz.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, WordPress.org’da taahhütte bulunmadan önce suları test etmenizi sağlayan ücretsiz bir sürüm var. Ve her zaman olduğu gibi, her zaman iş ihtiyaçlarınıza uygun bir plan seçin.

Artık Quill Forms’un ne olduğunu, özelliklerini ve WordPress form eklentisinin maliyetini bildiğimize göre, her şeyi test edelim.

Quill Forms WordPress Form Eklentisi Nasıl Kurulur

Premium sürümü yüklemeden önce ücretsiz sürümü yüklemelisiniz. Eklenti resmi WordPress eklenti deposunda mevcut olduğundan, onu WordPress yönetici kontrol panelinize yükleyebiliriz. İşte yapmanız gerekenler.

WordPress yönetici kontrol panelinize giriş yapın ve aşağıda gösterildiği gibi Eklentiler > Yeni Ekle seçeneğine gidin  .

Quill Forms: WordPress Form ve Anket EklentisiBundan sonra, anahtar kelime arama kutusuna “Quill Forms” yazın ve  aşağıda vurguladığımız gibi Şimdi Yükle düğmesine tıklayın.

Quill Forms: WordPress Form ve Anket EklentisiArdından, eklentiyi etkinleştirin:

Quill Forms: WordPress Form ve Anket EklentisiArtık Quill Forms kullanıma hazırdır. Yeni bir form oluşturmaya başlamak için  , aşağıda gösterildiği gibi WordPress yönetici menünüzdeki Quill Forms menü öğesini tıklayın.

Quill Forms: WordPress Form ve Anket EklentisiArdından, aşağıda gösterildiği gibi Yeni Ekle sekmesini tıklamanız yeterlidir  .

Quill Forms: WordPress Form ve Anket EklentisiGörünen açılır pencerede form başlığınızı girin ve  Oluştur düğmesini tıklayın:

Quill Forms: WordPress Form ve Anket Eklentisi

Quill Forms’da form oluşturmak basittir. Herhangi bir sorunla karşılaşmanızı beklemiyorum, bu durumda destek ekibi emrinizde ve arayın. Formunuzu oluşturduktan sonra üst kısımdaki Yayınla düğmesini tıklayın:

Quill Forms: WordPress Form ve Anket Eklentisi

Tüm özellikleri elde etmek için resmi web sitesinde QuillForms için bulunan premium sürüme ihtiyacınız var .

Sonuç

Formları kullanmak, olası satışlar oluşturmanın ve hedef kitleniz hakkında daha fazla bilgi edinmenin harika bir yoludur. Ancak geleneksel formlar, özellikle de sıkıcı, uzun ve bunaltıcıysa, beklentilerinizi genellikle uzaklaştırır. Neyse ki Quill Forms gibi bir araç, ziyaretçilerin doldurmaktan mutlu olacağı, sohbet amaçlı ve ilginç formlar oluşturmanıza yardımcı olur.

Peki, WordPress form oluşturma için QuillForms’u neden seviyoruz? Süper sezgisel arayüzle yeni formlar oluşturmanın (veya yeni formları düzenlemenin) kolay olmasını seviyoruz. Ayrıca, kullanıcı tarafından gönderilen girişler için hızlı erişim ve dışa aktarma seçeneklerine sahip olmayı son derece yararlı buluyoruz. Bu, site ziyaretçileriyle iletişim kurmanın daha hızlı olduğu anlamına gelir ve form verilerini toplamayı/biçimlendirmeyi çok kolaylaştırır. Ve son olarak – eklentileri seviyoruz. Formlarınızı düzenli tutmak için ihtiyacınız olanı etkinleştirebilirsiniz, ancak Zapier’e otomatik entegrasyonları bizim kadar vermek isteyeceğinizden eminiz!

Uzun ve sıkıcı formlara veda edin ve Quill Forms gibi bir çözüme yatırım yapın ve başarılı olun! Premium sürümün gelişmiş seçeneklerini sevsek de, QuillForms’u bugün denemek istiyorsanız, ücretsiz sürüm çok sayıda harika özellik içeriyor (artı markalama ve sınırsız form yok) neden olmasın?

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.