JetFormBuilder: WordPress için İlgi Çekici Formlar

JetFormBuilder: WordPress için İlgi Çekici Formlar
0 684

Formlar, WordPress web sitenizin hayati bir parçasıdır. WordPress için form eklentisi sıkıntısı yoktur. Ancak tüm form eklentileri eşit yaratılmamıştır. Bazıları yalnızca temel işlevselliğe sahiptir. Diğerleri özellikler açısından daha fazlasını sunar ancak kurulumu karmaşık olabilir.

Ve sonra gerekli tüm özelliklere sahip ancak stil ve kişiselleştirme seçeneklerinden yoksun formlar var. Buna ek olarak, eklenti deposuna her zaman yeni form eklentileri eklenir.

JetFormBuilder böyle bir eklentidir. Bu, yalnızca tüm temel form özelliklerini sunmakla kalmayıp, aynı zamanda şık görünümlü formlar oluşturmayı da kolaylaştıran nispeten yeni bir eklentidir. Bu derlemede, temel özelliklerine ve masaya ne getirdiğine bir göz atacağız.

JetFormBuilder Nedir?

JetFormBuilder: WordPress için İlgi Çekici FormlarJetFormBuilder, kendisini Gutenberg formlarını görsel bir şekilde oluşturmanıza olanak tanıyan dinamik WordPress form oluşturucu olarak pazarlamaktadır. Kodlama gerektirmez ve basit ve karmaşık formlar oluşturmak için ayrı bir arayüz gerektirmez.

JetFormBuilder’ı Neden Kullanmalı?

Eklenti 21’den fazla form alanıyla gelir ve her türden farklı form oluşturmayı kolaylaştırır: iletişim formları, anket formları, ödeme formları ve daha fazlası. Ücretsiz sürüm resmi depodan indirilebilir. Bu form eklentisini bu kadar çekici yapan şey, ücretsiz sürümde birçok özellik sunmasıdır.

Bu eklentinin öne çıkmasının bir başka nedeni de doğrudan Gutenberg ile entegre olmasıdır. Aslında, formunuzu oluşturmak için form alanları eklemek için Gutenberg düzenleyicisini ve bloklarını kullanacaksınız. Daha sonra formu kolayca Gutenberg düzenleyicisine bir blok olarak ekleyebilirsiniz.

JetFormBuilder Temel Özellikleri

JetFormBuilder, çok adımlı formlar oluşturma, formunuzu e-posta pazarlama platformlarıyla entegre etme ve çeşitli gönderim sonrası işlemleri ayarlama gibi etkileyici sayıda özelliğe sahiptir.

Form Alanları

JetFormBuilder: WordPress için İlgi Çekici FormlarJetFormBuilder, 21’den fazla form alanı türüyle birlikte gelir. Buna metin alanları, metin alanı alanları, radyo düğmeleri, onay kutusu alanları, sayı, tarih alanları, hesaplanan alanlar ve daha fazlası dahildir. Bu sayede aşağıdakiler de dahil olmak üzere her türlü farklı form oluşturabilirsiniz:

 • İletişim formları
 • anketler
 • Çalışan başvuru formları
 • Kayıt ve rezervasyon formları
 • Ödeme formları
 • bağış formları

İşleri daha da iyi hale getirmek için tüm bunlar JetFormBuilder eklentisi ile ücretsiz olarak kullanılabilir.

Koşullu Mantık

JetFormBuilder ayrıca koşullu mantığı da destekler. Bu, önceki form alanlarının nasıl doldurulduğuna bağlı olarak belirli form alanlarını göstermeyi seçebileceğiniz anlamına gelir. Bu, daha kişiselleştirilmiş formlar oluşturmanıza olanak tanır.

Belirli form alanlarını göstermeyi, gizlemeyi veya etkinleştirmeyi seçmenin yanı sıra, formlarınız için gönderme sonrası eylemleri ayarlamak için koşullu mantığı da kullanabilirsiniz.

Çok Adımlı Formlar

JetFormBuilder: WordPress için İlgi Çekici FormlarBazı formların doldurulması kolay ve basittir. Ancak bir çalışan başvuru formu veya anket formu oluşturmak istiyorsanız, bunlar genellikle daha uzun formlardır. Uzun formlar kullanıcılar için göz korkutucu olabilir ve bunları tamamlama olasılıkları daha düşüktür.

Bununla mücadele etmenin ve form gönderme oranını artırmanın bir yolu, çok sayfalı bir form oluşturmaktır. Bu, formun daha kısa görünmesini sağlar ve ziyaretçilerinizin formu tamamlaması daha olasıdır.

JetFormBuilder eklentisi, formlarınıza kolayca sayfa sonları eklemenizi sağlar. Ziyaretçileriniz ilerlemelerini kolayca takip edebilir ve formda kaç sayfa kaldığını görebilir.

Gönderim Sonrası İşlemler

Hiç bir web sitesinde bir form doldurdunuz mu ve gönderimin yapılıp yapılmadığını merak ettiniz mi? Bu çok sık olur ve en iyi kullanıcı deneyimini sağlamaz. Gönderim sonrası eylemlerin devreye girdiği yer burasıdır.

Gönderim sonrası eylemiyle, kullanıcıları, gönderilerinin alındığını ve daha sonra ne yapacaklarını söyleyen bir sayfaya kolayca yönlendirebilirsiniz.

JetFormBuilder, bir form gönderildikten sonra tetiklenen, ayarlayabileceğiniz çeşitli eylemlere sahiptir. Örneğin, şunları yapabilirsiniz:

 • Formda gönderilen verileri kullanarak yeni bir gönderi oluşturun
 • Form gönderimlerinden yeni kullanıcılar ekleyin veya mevcut kullanıcı profillerini güncelleyin
 • Kullanıcıları bir teşekkür sayfasına veya sitenizdeki herhangi bir başka sayfaya yönlendirin
 • Zapier veya Integromat entegrasyonunu kullanarak form verilerini herhangi bir üçüncü taraf uygulamasına gönderin
 • Kullanıcıları e-posta listenize ekleyin.

E-posta Pazarlama Entegrasyonları

JetFormBuilder: WordPress için İlgi Çekici FormlarBirçok işletme web sitesi, siz sitenizde bir form doldururken size e-posta listelerine abone olma seçeneği sunar. JetFormBuilder size aynı işlevselliği sağlar. Kutudan çıkar çıkmaz, en popüler e-posta pazarlama platformlarından bazıları olan Mailchimp, ActiveCampaign ve GetResponsive ile entegre olur.

Tek yapmanız gereken, tercih ettiğiniz platform için API anahtarını girmek ve ardından formunuzu oluştururken entegrasyonu seçmek.

Formlarınızla Ödeme Kabul Etme

WordPress’in güzelliği, WooCommerce gibi bir eklenti sayesinde onunla kolayca ürün ve hizmet satabilmenizdir. Bununla birlikte, satacak tek bir ürününüz veya basit, anlaşılır bir hizmetiniz varsa, WooCommerce aşırıya kaçabilir.

Neyse ki, JetFormBuilder ile formlarınızdan kolayca ödeme kabul edebilirsiniz. Eklenti hem PayPal hem de Stripe ile entegre olur . Ödemelerin yanı sıra, kar amacı gütmeyen bir kuruluşsanız bağış formları da oluşturabilirsiniz.

Kullanıcı Dostu Özellikler

Yukarıda listelenen özelliklerin yanı sıra JetFormBuilder, form gönderme oranınızı artırabilecek bir dizi kullanıcı dostu özellikle birlikte gelir. Başlangıç ​​olarak, JetFormBuilder’ın yerleşik form doğrulaması vardır, böylece ziyaretçileriniz bir alanı doldurmayı unuttuklarını veya alana yanlış bilgi girip girmediklerini kolayca görebilirler.

Bunun yanı sıra hesaplanan alanlar sayesinde belirli bir ürün veya hizmetin maliyetini rahatlıkla görebilirler. Bu özellikle, nihai fiyatın seçilen ürünlere bağlı olduğu rezervasyon formları oluşturuyorsanız kullanışlıdır.

Diğer kullanıcı dostu özellikler şunları içerir:

 • Yönetici panelinden dinamik olarak çekilen meta verilerle önceden doldurulmuş form değerleri
 • Kullanıcıların tek tek alanlara ne tür bilgiler girmeleri gerektiğini anlamalarına yardımcı olacak yer tutucu metinler
 • Ziyaretçilerin form gönderme sürecinde nerede olduklarını bilmeleri için adım göstergesi
 • Sayfaya daha iyi sığdırmak için çok sütunlu formlar

JetFormBuilder ile Form Nasıl Oluşturulur

Artık JetFormBuilder eklentisinin neler sunabileceğini gördünüz, şimdi onunla nasıl bir form oluşturulacağına bir göz atalım.

Eklentiler > Yeni Ekle’ye giderek başlayın ve JetFormBuilder’ı arayın (WordPress eklenti dizini aracılığıyla ücretsiz olarak kullanılabilir). Eklentiyi normalde yaptığınız gibi kurun ve etkinleştirin. Ardından, JetFormBuilder > Yeni Ekle’ye tıklayın .

JetFormBuilder: WordPress için İlgi Çekici FormlarDaha önce belirtildiği gibi, JetFormBuilder Gutenberg düzenleyicisini kullanır. Formunuza yeni bir alan eklemek için + işaretine tıklayın ve JetForm’u arayın. Daha sonra mevcut tüm form alanlarını göreceksiniz.

Bir alan ekledikten sonra, o alan için seçenekleri ve farklı form ayarlarını yapılandırabilirsiniz. Burası ayrıca gönderim sonrası eylemleri ayarlayacağınız ve formunuzu e-posta pazarlama platformunuzla bağlayacağınız yerdir.

İşiniz bittiğinde formu yayınlayın. Daha sonra JetForm Gutenberg bloğu ile sitenizdeki herhangi bir sayfaya ekleyebilirsiniz.

JetFormBuilder’ı kendiniz kontrol etmek istiyorsanız, normal veya çok adımlı bir formu görüntüleyip test edebileceğiniz canlı demolarına göz atın.

Fiyatlandırma

Daha önce belirtildiği gibi, JetFormBuilder resmi depodan ücretsiz olarak indirilebilir. Ücretsiz sürümde bulunan tüm temel özelliklerin, sağlam formlar oluşturmanıza yardımcı olmak için fazlasıyla yeterli olduğunu göreceksiniz.

JetFormBuilder: WordPress için İlgi Çekici FormlarAncak eklentinin daha gelişmiş özellikler sunan premium bir sürümü var. JetFormBuilder eklentileri , WooCommerce ödeme formlarıyla entegrasyonu, ek e-posta pazarlama platformlarını, form yanıtlarını sınırlama, formları planlama ve daha fazlasını içerir. Eklentinin profesyonel sürümü, bir web sitesi için yılda yalnızca 39 ABD Doları ve sınırsız web sitesi için yılda yalnızca 79 ABD Doları tutarındadır. Bu, onu web tasarımı araç kutunuz için harika bir yatırım yapar.

Son söz…

JetFormBuilder , WordPress form eklentisi sahnesine yeni katılan bir eklentidir, ancak bu, özelliklerden yoksun olduğu anlamına gelmez. Aksine, eklentinin ücretsiz sürümü, karşılaştırılabilir form eklentilerinin ücretlendirdiği etkileyici sayıda özellik sunar.

Eklentinin kullanımı kolaydır ve Gutenberg uyumluluğu ile çalışır, böylece formlarınızı sayfalarınızı oluşturduğunuz yerde oluşturabilirsiniz. Bu, formun genel sayfa düzenine nasıl uyacağını görmeyi kolaylaştırır.

Eklentinin ücretsiz sürümü, basit ve karmaşık formlar oluşturmak için fazlasıyla yeterli özelliğe sahiptir. Ancak, belirli bir entegrasyona ihtiyacınız varsa, eklentinin premium sürümüne kesinlikle yatırım yapmaya değer. Genel olarak, JetFormBuilder‘ın kesinlikle piyasadaki en iyi form oluşturucu seçeneklerinden biri olduğunu düşünüyoruz.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.