ConvKit: WordPress için Akıllı Pop-up Eklentisi

ConvKit: WordPress için Akıllı Pop-up Eklentisi
0 649

Başarılı bir iş veya blog sahibi olmak istiyorsanız listenizi büyütmek çok önemlidir. E-posta listenizi büyütmenin en iyi yollarından biri açılır pencerelerdir.

Onları sevin veya onlardan nefret edin, Pop-up’lar dönüşümlerinizi artırmanın kanıtlanmış bir yoludur. Ancak, pop-up’larınızın etkili olmasını istiyorsanız, çekici bir tasarıma sahip olduklarından emin olmanız ve onları doğru zamanda göstermeniz gerekir.

Açılır pencere formları oluşturmayı kolaylaştıran birçok WordPress eklentisi vardır. ConvKit , WordPress için böyle bir açılır pencere eklentisidir.

Bu gönderide, ConvKit’in ne yaptığına, neden kullanmanız gerektiğine ve temel özelliklerini ve fiyatlandırma seçeneklerini gözden geçireceğiz.

ConvKit nedir?

ConvKit , dönüşüm oranlarınızı artırmanıza yardımcı olacak WordPress için akıllı açılır pencere eklentisi olarak kendini gösteriyor. Eklenti, çıkış amacı teknolojisiyle çekici açılır pencereler oluşturmanıza yardımcı olmayı vaat ediyor.

ConvKit: WordPress için Akıllı Pop-up EklentisiPop-up’ları e-posta listenizi büyütmek, müşteri sadakatini artıran oyunlaştırılmış pop-up’lar oluşturmak, dönüşümlerinizi artırmak için FOMO tabanlı mesajları kullanmak ve daha fazlası için kullanabilirsiniz. Üçüncü taraf e-posta pazarlama sağlayıcılarıyla bütünleşir ve çeşitli açılır pencere türleri için önceden hazırlanmış bir dizi şablon sunar.

ConvKit’i Neden Kullanmalı?

ConvKit’i kullanmanın ana nedeni, dönüşümler düşünülerek tasarlanmış bir eklenti olmasıdır. E-posta listenizi büyütmek veya çevrimiçi mağazanızdaki satış sayısını artırmak istiyorsanız, bu eklentinin bunun için bir widget’ı vardır.

Bunun ötesinde, ziyaretçilerinizden geri bildirim toplayabilir ve alışveriş sepetini terk etme kampanyaları oluşturabilirsiniz.

ConvKit Temel Özellikleri

ConvKit, doğru zamanda gösterilen çekici bir açılır pencere tasarlamanıza yardımcı olacak birkaç farklı özellik sunar. Farklı açılır pencere türleri, derinlemesine açılır ekran denetimleri ve çeşitli stil seçenekleri içerir. Gelin bu özelliklere daha yakından bakalım.

Pop-up Türleri

ConvKit, kampanyalarınız için farklı açılır pencere türleri sunar. Tatil promosyonları veya özel teklifleri tanıtmak için açılır pencereler oluşturabilirsiniz. Ayrıca belge veya medya indirmeleri sunabilir veya en iyi fırsatlarınızı onlarla paylaşabilirsiniz.

 

ConvKit: WordPress için Akıllı Pop-up EklentisiConvKit ile ilgili ilginç olan şey, ziyaretçilerinizden geri bildirim toplamak için açılır pencereler de oluşturabilmenizdir. Onlara hizmetiniz veya ürünlerinizden memnuniyet düzeylerinin yanı sıra en sevdikleri ürün gibi daha spesifik sorular sorabilirsiniz.

Buna ek olarak, ConvKit, FOMO tabanlı mesajlaşma ile açılır pencereler oluşturmanıza olanak tanır. Örneğin, kaç ziyaretçinin belirli bir ürünü sepetlerine eklediğini gösteren ve ayrıca sınırlı süreli kuponlar ve fırsatlar sunan widget’lar oluşturabilirsiniz.

Açılır Pencere Kontrolleri

Ne tür bir açılır pencere istediğinize karar verdikten sonra, nerede, ne zaman ve nasıl görüntüleneceğini ince ayar yapabilirsiniz. Yeni başlayanlar için, açılır pencereniz için seçebileceğiniz birkaç farklı konum vardır. Bunlar, sağ üst, sol ve orta, sağ alt, sol ve orta veya bir merkez konumu içerir.

ConvKit: WordPress için Akıllı Pop-up Eklentisi

Konumlandırma kontrolleri

Açılır pencerenin ne zaman görüneceğini kontrol edebilirsiniz:

 • Çıkış niyeti olarak
 • kaydırmada
 • Birisi sitenizi tekrar ziyaret ettiğinde
 • Birisi sitenizde X saniye kaldıktan sonra

Ziyaretçileri yönlendiren türüne göre de hedefleyebilirsiniz. Örneğin, belirli bir alandan veya URL’den gelen ziyaretçileri hedefleyebilirsiniz. Ayrıca, sepetlerinde bulunan miktara veya belirli bir ürünü eklediklerine göre de hedefleyebilirsiniz.

Stil Seçenekleri

ConvKit, değişikliklerinizi yaparken görmenizi sağlayan, kullanımı kolay bir WYSIWYG düzenleyicisi sunar. Widget’ınızın renklerinden yazı tiplerine ve hatta boyutlarına kadar her yönünü şekillendirebilirsiniz.

ConvKit: WordPress için Akıllı Pop-up Eklentisi50’den fazla önceden hazırlanmış widget içeren bir kitaplıkları olduğundan bahsetmeye değer, böylece sıfırdan başlamak zorunda kalmazsınız. Tasarımlar modern görünüyor ve her bir widget türü için birkaç farklı stil var. Bunu, geniş özelleştirme seçenekleriyle eşleştirerek, sitenize uyan benzersiz görünümlü bir açılır pencereyi kolayca oluşturabilirsiniz.

E-posta Pazarlama Platformu Entegrasyonları

Bu teknik detaylar aradan çıktıktan sonra entegrasyonlardan bahsedelim. Bu makaleyi yazarken ConvKit yalnızca Mailchimp ve Sendinblue ile entegredir. Bu, daha fazla e-posta pazarlama entegrasyonunun iyi olacağı için eklentinin yetersiz kaldığı bir alandır. Ancak geliştiriciler, daha fazla entegrasyonun yolda olduğunu söylüyor.

Abonelerinizin listesini istediğiniz zaman kontrol panelinizden indirebileceğinizi belirtmekte fayda var. Daha sonra bu dosyayı pazarlama sağlayıcınıza yükleyebilirsiniz. Kullanıcılarınıza gerçekten e-posta gönderebilmeniz için bunu düzenli olarak yapmanız için kendinize bir hatırlatıcı ayarlamanız gerekeceğini unutmayın.

Akılda tutulması gereken başka bir şey de, bu manuel yaklaşımın sıkıcı olabileceğidir. Alternatif olarak, ücretsiz bir Mailchimp hesabına kaydolabilir ve ardından Mailchimp’i tercih ettiğiniz e-posta pazarlama hizmetine bağlamak için Zapier veya Automate.io gibi bir araç kullanabilirsiniz.

Diğer Önemli Özellikler

Yukarıda bahsettiğimiz özelliklerin yanı sıra ConvKit’in sunduğu birkaç dikkate değer özellik daha var.

 • Pop-up’larınızın her birinin nasıl performans gösterdiğini görmenizi sağlayan derinlemesine analizler
 • Aciliyeti artırmak için açılır pencerelerinize geri sayım ekleyin
 • Kampanyalar oluşturun ve yeni, geri gelen veya sık ziyaretçileri hedefleyin
 • Kampanyaları sıfırdan oluşturmak yerine zamandan ve emekten tasarruf etmek için kolayca çoğaltın
 • Kampanyalarınızı günlük olarak yayınlanacak şekilde planlayın
 • Ziyaretçi bir açılır pencereyi kapattığında ne olacağını kontrol edin
 • Açılır pencerenin ikinci sayfasında anında ücretsiz indirmeyi gösterin
 • Hesabınıza birden fazla kullanıcı ekleyebilirsiniz

Kullanım kolaylığı

Kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda, ConvKit tamamen yeni başlamış olsanız bile sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunar. Yükleme işlemi, diğer herhangi bir WordPress eklentisi gibi çalışır, ancak web siteleri aracılığıyla bir profesyonel hesaba kaydolmanız gerekir.

Bu yapıldıktan sonra, gerekli kod bitini başlık alanınıza ekleyerek veya Google Etiket Yöneticisini kullanarak yükleyebilirsiniz.

Açılır pencere düzenleyicisi oldukça basittir ve değişiklikleri yaparken görebilirsiniz. Stil seçeneklerinin kullanımı da kolaydır ve WordPress özelleştiricisine çok aşinadırlar.

Bu, zengin özelliklere sahip bir eklentidir ancak bunaltıcı hissettirmediği için kesinlikle yeni başlayanlar için uygundur.

ConvKit Fiyatlandırması

Artık ConvKit’in neler sunabileceğini öğrendiğinize göre, fiyatlandırma seçeneklerine bir göz atalım. Daha önce de belirtildiği gibi, ConvKit premium bir eklentidir. Resmi depodan indirebilirsiniz, ancak bu size özelliklerini test edebileceğiniz 30 günlük ConvKit ücretsiz deneme sürümü verecektir.

ConvKit dört farklı fiyatlandırma planı sunar:

 • Temel — Temel plan size sınırsız kampanya oluşturma seçeneği sunar ve ayda 10000 görüntüleme ile sınırlıdır. Ayrıca tüm widget türlerini ve temel görüntü hedefleme seçeneklerini, cihaz hedefleme seçeneklerini, sohbet ve e-posta desteğini içerir. Aylık 19 ABD Doları veya yıllık 190 ABD Doları tutarındadır.
 • Büyüme — Büyüme planı, Temel plandaki tüm özelliklerin yanı sıra çıkış amacı teknolojisi, günlük planlama ve e-posta pazarlama entegrasyonları gibi gelişmiş görüntülü hedefleme kurallarını sunar. Aylık 20000 ekranla sınırlıdır ve aylık 29$ veya yıllık 290$’dır.
 • Profesyonel — bu plan, önceki planlardaki özelliklerin yanı sıra çoklu web mağazası yönetimini ve hesabınıza alt kullanıcılar ekleme özelliğini içerir. Ayda 50000 ekranla sınırlıdır ve aylık 49 ABD Doları veya yıllık 490 ABD Doları tutarındadır.
 • Ultimate — Ultimate plan, önceki planlardaki özellikleri içerir ve ayda 150.000 ekranla sınırlıdır. Ayrıca, özel bir VIP hesap yöneticisine erişmenizi sağlar. Bu planın fiyatı 129$/ay veya 1290$/yıl’dır.

Yukarıdaki planlara ek olarak, özel bir plan oluşturma seçeneği de vardır, ancak fiyatlandırma ayrıntılarını almak için personeliyle iletişime geçmeniz gerekir.

Son sözler…

ConvKit, güzel görünen açılır formlar oluşturmayı kolaylaştıran hoş bir dizi özellik sunar. E-posta listenizi büyütmenize ve çevrimiçi mağazanızdaki dönüşümleri artırmanıza yardımcı olacak farklı türlerde kampanyalar oluşturabilirsiniz.

Eklentinin güzel yanı, kullanımı ve kurulumunun kolay olması ve her bir widget’ı istediğiniz gibi özelleştirebilmenizdir. Daha önce de belirtildiği gibi, ConvKit eklentisinin tek dezavantajı, şimdilik yalnızca Mailchimp ve Sendinblue ile entegre olmasıdır .

Ancak, abone listesini indirip tercih ettiğiniz e-posta pazarlama hizmetine yükleyerek veya Zapier’in yardımıyla bu sınırlamayı çözebilirsiniz.

Her şey düşünüldüğünde, ConvKit eklentisi, iyi bir dizi özelliğe sahip gelecek vaat eden bir eklenti gibi görünüyor, bu nedenle kesinlikle ücretsiz denemeye kaydolmaya ve sunduğu her şeyi keşfetmeye değer.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.