WordPress Tema Değiştirme Google Sıralamasını Etkiler Mi?

WordPress Tema Değiştirme Google Sıralamasını Etkiler Mi?
0 769

Web sitenizin teması, Google gibi arama motorlarının hedef kitlenize ne tür içerik sunduğunuzu bilmesini sağlar. En iyi WordPress temaları , ziyaretçilerinizin düzeninizi kolayca gezinmesine ve aradıkları içerik türünü hızla bulmasına da olanak tanır. Yeni bir web sitesi teması, yeni renkler ve yazı tiplerinden çarpıcı stiller ve düzenlere kadar, hem arama motorlarının sitenizin neyle ilgili olduğunu bilmesini sağlamanın hem de sitenizin gezilebilirliğini artırmanın harika bir yoludur.

Öte yandan, sitenizin temasını değiştirmek veya yükseltmek, arama motoru sıralamalarını da etkileyebilir. Özellikle işletmeniz, görüntüleme ve organik trafiğinin büyük bir bölümünü oluşturmak için SEO‘ya güveniyorsa, web sitenizin temasındaki değişiklikler SEO sıralamalarınız üzerinde geniş kapsamlı sonuçlar doğurabilir. Bu amaçla, kullanıcıların sitelerinin WordPress temalarını değiştirmelerinin (veya değiştirmemelerinin) en büyük nedenlerine ve SEO sıralamalarını olumsuz etkilemeden temaları değiştirmenin en iyi yollarına bir göz atalım.

Temanızı Değiştirmek Ne Zaman Mantıklı?

WordPress Tema Değiştirme Google Sıralamasını Etkiler Mi?Tema değişikliklerinin SEO’nuzu nasıl etkileyebileceğini incelemeden önce, temanızı değiştirmek isteyebileceğiniz birkaç nedeni kısaca ele alalım. Başlangıç ​​olarak, kendi sitelerini işleten birçok işletme, yavaş site yükleme hızlarından bıkmış ve bıkmıştır. Kullanıcılar zamanlarının daha hızlı bir sitede daha iyi harcanacağına karar verebileceğinden, yavaş yüklenen siteler genellikle yüksek hemen çıkma oranlarına neden olur.

Profesyonelce kodlanmış ve yönetilen WordPress temaları, sayfalarınızın yüklenme hızını artırma ve kullanıcı hemen çıkma oranınızı düşürme konusunda uzun bir yol kat edebilir. Daha iyi yükleme hızları, Google gibi arama motorlarında daha iyi sıralamalara dönüşür, bu nedenle, web siteniz yavaş yükleme sürelerinden muzdaripse, güvenilir ve saygın kaynaklardan sağlanan temalara göz kulak olmak iyi bir fikirdir. Bu temalar son derece duyarlıdır, bu da daha iyi site performansı ve sonuçta daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar.

Kullanıcı deneyiminden bahsetmişken, yeni WordPress temaları sitenizin tasarımını ve ardından sitenizin ziyaretçilerine sunduğu kullanıcı deneyimini büyük ölçüde iyileştirebilir; bu, Google ve diğer popüler arama motorlarındaki sıralamanızı etkileyen bir başka büyük faktördür.

Yeni ve geliştirilmiş bir site tasarımı ve kullanıcı deneyimi, hem büyük hem de küçük siteler için değerlidir ve özellikle küçük işletmeler ve hatta bağımsız serbest çalışanlar tarafından işletilen web siteleri için yararlıdır.

Serbest çalışanlar ve küçük işletmeler için ücretsiz WordPress site temaları, genellikle içeriğin kullanıcılar için öne çıkmasını sağlayan basit ve anlaşılır tasarımlara sahiptir. Dahası, birçok ücretsiz WordPress teması SEO dostudur ve yüksek arama motoru sıralamaları elde etmeyi mümkün kılan yerleşik SEO yetenekleri sunar.

Aynı zamanda, premium bir tema (inceleGO’nun kullandığı Publisher teması gibi ) seçmek de iyi bir karar olabilir. Bu durumda, geliştiricinin desteğinin yanı sıra daha fazla özellik için ödeme yaparsınız (eğer herhangi bir yardıma ihtiyacınız olursa). Ayrıca premium temaların daha sık güncellenmesi daha olasıdır, bu nedenle temanız ve dolayısıyla web sitesi tasarımınız her zaman güvenli ve mevcut tarayıcı sürümleriyle uyumlu olmalıdır.

Tema Değişiklikleri Site Hızını Nasıl Etkileyebilir?

WordPress Tema Değiştirme Google Sıralamasını Etkiler Mi?

Artık sitenizin WordPress temasındaki değişikliklerin yükleme hızlarını etkileyebileceğini ve bunun da Google sıralamanızı etkileyebileceğini biliyoruz. Ama neden? Çoğu zaman bunun nedeni, yeni bir web sitesi temasının, web sunucusu hızını ve dolayısıyla web sitenizin yükleme hızını doğrudan etkileyen komut dosyaları ve diğer dinamik özellikler gibi varlıklarla birlikte paketlenmesidir.

Kendi kendinize “peki, neden site hızını yavaşlatmayan daha az özelliğe sahip bir web sitesi teması seçmiyorsunuz?” diye düşünüyor olabilirsiniz. Ne yazık ki, o kadar basit değil. Belirli temaların sunduğu birçok dinamik ve yerleşik özellik, satış etkinleştirme içeriği olarak kabul edilir .

Satış etkinleştirme içeriği birçok farklı biçimde gelir, ancak çoğunlukla ürün sayfaları ve satış komut dosyaları gibi özelliklere atıfta bulunur. Müşteri dönüşüm oranlarınızı olumlu yönde etkileyebileceği için bu içerikten vazgeçmek pek mantıklı değil, ancak site hızınızı düşüren çok fazla özelliği olan bir tema kullanmak da kötü bir fikirdir.

Web sitesi sahipleri, ihtiyaçlarını karşılayan kaliteli temalar seçerek zengin web sitesi içeriği ile duyarlı yükleme süreleri arasında bir denge kurabilir . Örneğin, bir seçenek, yerleşik çok fazla ekstraya sahip olmayan hafif ücretsiz temaları seçmektir.

Hafif, GPL WordPress temaları, genellikle sitenizin yükleme sürelerini yanlışlıkla yavaşlatabilecek gizli kod parçacıklarıyla önceden paketlenmiş olarak gelmez. Ayrıca, web sitenizde görüntülemek istediğiniz içeriğe ince ayar yapmanıza izin veren ve genellikle kaynak yoğun ve dinamik öğelere çok fazla dayanmayan özelleştirici ayarları da sunarlar.

İkinci bir seçenek, kullanılmayan özellikleri devre dışı bırakma özelliğine sahip bir tema seçmektir. Publisher WordPress teması, ihtiyacınız olmayan tüm özellikleri devre dışı bırakabileceğiniz özel bir tema paneli sunduğu için harika bir seçimdir .

Örneğin, kullanmayacaksanız personel veya portföy özel gönderi türlerini devre dışı bırakabilir veya sitenizde istemiyorsanız emoji komut dosyalarını kaldırabilirsiniz. Tema, siteniz tarafından kullanılan kaynakları daha da azaltmak istiyorsanız, sayfa oluşturucuyla veya sayfa oluşturucu olmadan harika çalışacak şekilde kodlanmıştır.

Her durumda, yeni bir site temasına ihtiyacınız varsa ancak sitenizin hızından ödün vermek istemiyorsanız, iyi bir tema seçmeniz önemlidir.

Tema Değişiklikleri Kullanıcı Deneyimini Nasıl Etkileyebilir?

WordPress Tema Değiştirme Google Sıralamasını Etkiler Mi?

Web sitenizin tasarımının kalitesi ve kullanıcı deneyimi, SEO etkinliği ile doğrudan ilişkilidir. Yeni bir tema kullanarak Google’daki sıralamanızı yükseltmek mümkündür, ancak dikkatli olmazsanız bu durum daha da kötüleşebilir.

Her şeyden önce, web sitenizin tasarımı, gezinmeye ve mantıklı bir düzene öncelik veren bir kullanıcı deneyimi sağlamalıdır. Örneğin, çok sayıda pop-up reklam ve sezgisel olmayan gezinme çubukları içeren yoğun tasarımları olan web siteleri, kullanıcılarınızı bunaltabilir ve SEO’nuzu olumsuz etkileyebilir.

Modern kullanıcı deneyiminin önemli bir bileşeni, mobil öncelikli tasarımdır . Sitenizin temasını güncellemeyi düşünüyorsanız, mobil kullanıcılarınızın deneyimini geliştirmek için yeterli alanınız olma ihtimali yüksektir. Yeni temanız ideal olarak yeni tasarımınızı bir mobil kullanıcının gözünden prototiplemenize izin vermelidir. Bu size tasarımınızın mobil cihazlara öncelik veren kullanıcılara yanıt vermesini sağlama fırsatı verir ve kullanıcılarınızın kullandığı cihazdan bağımsız olarak sorunsuz bir deneyim sunar.

Ancak, kullanıcılarınızın web siteniz ve sunduğu içerik tarafından bunalmış hissetmemesi için tasarım konusunda çok fazla eksik kalmak da istemezsiniz.

Hem kullanıcı deneyiminizi hem de arama motoru sıralamalarınızı iyileştiren yeni bir WordPress teması seçerken aşağıdaki WordPress tasarım ipuçlarını aklınızda bulundurun: şüphe duyduğunuzda, koyu renkler ve tipografi ile tam genişlikte bir tasarım sağlayan bir tema kullanın, kolay- kullanım ve özelleştirilebilir gezinme öğeleri ve kullanıcılarınıza web sitenizin görüntülenen içeriğinin türünü belirten bir özellik kutusu.

Bu günlerde, web sitesi tasarımı ve kullanıcı deneyimi, kalıcı çevrimiçi başarının en kritik bileşenlerinden bazıları. Web siteniz için yeni bir WordPress teması, sitenizi istediğiniz gibi tasarlamanızı zorlaştırmadan ziyaretçilerinizin çevrimiçi deneyimini sorunsuz ve sezgisel hale getirmelidir. Tasarımınızı, kullanıcı deneyiminizi ve tabii ki Google sıralamanızı ve müşteri dönüşüm oranlarınızı kolayca iyileştirebileceğiniz çeşitli araçlar sunan bir WordPress teması seçin.


Web sitenizin hangi yönlerini yeni bir temayla geliştirmek istediğinizi ve yeni temanızın SEO’nuzu nasıl etkileyebileceğini anladığınız sürece, web siteniz için yeni bir WordPress teması seçmek basit bir süreç olabilir. Sitenizin WordPress temasında yapılacak bir değişiklik, ana sayfanıza yeni bir boya katmanından daha fazlasıdır; ayrıca web sitenizin sayfa yükleme hızlarını iyileştirmenin ve hemen çıkma oranlarınızı düşürmenin güvenilir bir yoludur.

Şişmiş bir web sitesi teması nedeniyle yavaş bir siteyle uğraşıyorsanız, hafif, GPL’siz bir WordPress teması kullanmayı düşünmek iyi bir fikir olabilir. Çevrimiçi başarınız için hızlı yüklenen sayfalar kadar, web sitesi tasarım tercihleriniz ve kullanıcı deneyiminiz de aynı derecede önemlidir.

Siteniz için yeni bir tema kullanmaya hazırsanız, koyu renkler ve tipografi ile tam genişlikte tasarımlara ve ayrıca kullanımı kolay gezinme öğelerine ve belirtmenize izin veren özellik kutularına öncelik veren bir WordPress teması seçmeniz gerekir. kullanıcılarınız, web sitenizin onlar için sakladığı içerik türüdür.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.