Sony WH-1000XM4 Kablosuz Kulaklık Tanıtıldı

Sony WH-1000XM4 Kablosuz Kulaklık Tanıtıldı
0 887

Sony’nin amiral gemisi WH-1000MX3 gürültü önleyici kulaklıkları bir süredir piyasadaki en iyiler arasındaydı ve bu hafta Sony , önceki modelde bazı önemli gelişmelerle övünen dördüncü nesil WH-1000XM4 kulaklıklarını piyasaya sürdü .

Sony WH-1000XM4 Kablosuz Kulaklık Tanıtıldı
XM4’ler, XM3’lerle aynı temel tasarıma sahiptir, ancak biraz daha büyük kulak pedleri ve konforu ve ses yalıtımını iyileştirmek için menteşelerdeki bazı ince ayarlamalar nedeniyle 254 gramda bir gram daha hafiftir.

Özellik açısından, XM4s, Sony’nin, şirketin en yeni Edge AI teknolojisini kullanarak sıkıştırılmış ses dosyalarını yüksek çözünürlüklü kaliteye yükselten yeni DSEE Extreme ses işlemcisini piyasaya sürdü. Ayrıca, ortam gürültüsünü daha ayrıntılı olarak analiz ettiğini iddia eden yeni bir gürültü engelleme algoritmasına sahiptirler.

Ek olarak, yeni bir Uyarlanabilir Ses Kontrolü modu, kullanıcıların eşlik eden uygulamada gürültü engellemeyi konuma göre ayarlayacak özel profiller oluşturmasına olanak tanır ve yeni Hassas Ses Alma Teknolojisi, kullanıcının sesini beş yerleşik mikrofon aracılığıyla daha iyi algılamayı vaat eder.

XM4s ile büyük bir satış noktası, aynı anda iki Bluetooth cihazına bağlanabilmeleridir ki bu, kitabımızda büyük bir artıdır. Önceki Modeller ses kaynakları arasındaki dinamik geçiş yapmayı desteklemeyen ve el onları kesmek zorunda iPhone böylece Mac bağlanabildiğini ve tersi aksak hissediyor.

Sony WH-1000XM4 Kablosuz Kulaklık Tanıtıldı
MX4’ler öncekilerle aynı pil ömrünü sunar: Gürültü engelleme açıkken 30 saat ve NC kapalıyken yaklaşık 38 saat. Kullanıcılar ayrıca bir elektrik prizine 10 dakika bağlandıktan sonra beş saatlik şarj alabilirler.

Sony’nin yeni nesil kulaklık modeli Sony WH-1000XM4, tanıtımıyla birlikte ön sipariş ile satışa başladı. Sony’nin açıklamasına göre kulaklığın teslimatı bu ayın ortalarında başlayacak. Sony WH-1000XM4, $350 (yaklaşık 2.540 TL + vergiler) fiyat etiketine sahip olacak. Kulaklığın ülkemizde de  en kısa zamanda satışa çıkması bekleniyor.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.