WordPress Tema Karşılaştırma: Divi & Avada Sizin İçin Hangi Tema Daha İyi?

0 1.556

Web siteniz için en iyi WordPress temasını mı arıyorsunuz?  Eğer bunu okuyorsanız, çalışmanın büyük kısmını zaten yaptınız.
Aramanızı 2 seçeneğe indirdiniz: Divi veya Avada. Ama hangisi gerçekten en iyisi?

Dışarıdan, bu 2 popüler tema, özellikler ve esneklik açısından benzer görünebilir. Bu nedenle, bu derinlemesine karşılaştırma için, derin kazmaya başlayacağız! Hangi temanın savaşı kazandığını belirlemek için her bir temanın kullanım kolaylığını, özelliklerini, kullanılabilir belgelerini ve fiyatlandırmasını inceleyeceğiz: Divi ve Avada.

Hadi başlayalım!

Genel Bakış: Divi ve Avada

Divi

WordPress Tema Karşılaştırma: Divi & Avada Sizin İçin Hangi Tema Daha İyi?

Divi , süper esnek, güçlü bir WordPress temasıdır. Son derece popüler bir WordPress tema pazarı olan Elegant Themes tarafından yaptırılmıştır. Zarif Temalar tarafından oluşturulan tüm temalar dahil olmak üzere çok sayıda WordPress temasına ana tema olarak kullanabilirsiniz. Divi, Elegant Themes’in kulüp üyeliği ile birlikte satılmaktadır.

Bu tema, birçok popüler WordPress temasıyla harika çalışan gelişmiş sürükle ve bırak Divi Builder ile ünlüdür. Divi Builder, tek bir kod satırı yazmadan anında sayfa oluşturmanıza yardımcı olur. Sayfalarınızı tasarlamak için farenizi kullanarak oluşturucu üzerindeki öğeleri kolayca taşıyabilirsiniz.

Divi, kullanımı kolay ve blog veya web sitesi kurmak isteyen yeni başlayanlar arasında son derece popüler.

Avada

WordPress Tema Karşılaştırma: Divi & Avada Sizin İçin Hangi Tema Daha İyi?

Avada , bu noktada birkaç yıl boyunca sürekli olarak en çok satan WordPress teması olmuştur. Her türlü web sitesi, blog, açılış sayfası veya çevrimiçi mağaza oluşturmak için kullanılabilir. Web sitenizi kalabalıktan farklı kılmak için kullanabileceğiniz tonlarca kullanışlı WordPress eklentisi ile birlikte gelir.

WordPress ile ayarlamak kolaydır. Avada ile sayfa tasarlamak için popüler sayfa oluşturucu eklentilerini kullanabilirsiniz. Özelleştirebileceğiniz önceden oluşturulmuş çoklu tasarımlarla birlikte gelir, böylece tamamen sıfırdan tasarlamak zorunda kalmadan istediğiniz web sitesine sahip olabilirsiniz. Sınırsız renk ve stil ile doludur.

Avada binlerce kullanıcı tarafından güvenilir ve birçok pazardan en çok satılan temadır.

Özellikler: Divi ve Avada

Divi

Var olan en popüler WordPress temalarından biri olan Divi’nin şaşırtıcı özelliklere sahip olması şaşırtıcı değil. Her şey, tema sayfanızdaki elemanları taşımak için güçlü bir sürükle ve bırak oluşturucu olan özel Divi Builder ile başlar. Divi Builder, kendi sayfalarınızı tasarlamanızı kolaylaştırır. Sürükle ve bırak yöntemiyle modül eklemek için sütunlar veya satırlar çizebilirsiniz.

WordPress Tema Karşılaştırma: Divi & Avada Sizin İçin Hangi Tema Daha İyi?

Diğer önemli özellikler arasında çoklu hazır Divi mizanpajları ve Divi temasıyla birlikte gelen tasarımlar bulunur. Bu düzenler anında web sitenize profesyonel bir görünüm verir. Divi temasının, akla gelebilecek hemen her tür web sitesi için bir düzeni vardır. Sadece bir düzen seçip markanıza göre kişiselleştirmek için birkaç ayar yapabilirsiniz. Bu önceden oluşturulmuş düzenler, size büyük miktarda zaman kazandıracak çünkü temayı sıfırdan elle düzenlemek zorunda kalmayacaksınız.

Ek olarak, Divi temasının birden fazla içerik türü ve modülü vardır. Bu içerik modülleri, web sitenize farklı türde içerik ve ortam eklemenizi sağlar. Divi Builder’ı bu modülleri herhangi bir bölüm içinde ayarlamak için kullanabilirsiniz. Canlı WordPress özelleştiricisiyle, yayınlamadan önce son sonuçları da önizleyebilirsiniz.

Divi temasının güçlü, pratik entegrasyonları vardır. Çevrimiçi bir mağaza oluşturmak için WooCommerce ile mükemmel çalışır . Temanın diğer modülleri gibi, e-ticaret mağazanızı tasarlamak için Divi Builder’ı kullanabilirsiniz. Divi, çok dilli bir web sitesi oluşturmak için WPML ve birden çok RTL dilini destekler .

Avada

Avada çok çeşitli kullanışlı özelliklere sahiptir. Gerçekten çok amaçlı bir WordPress teması ve her türlü web sitesini oluşturmak için kullanılabilir. Sınırsız tasarım ve şablonlar içeriyor, belirli iş alanınıza uygun bir zaman dilimi olmayan bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı oluyor. Tüm bu tasarımlar tamamen özelleştirilebilir, böylece renkleri ve stilleri hızlıca değiştirebilirsiniz. Basit tema seçenekleri panelini kullanarak şablonları düzenleyebilirsiniz.

WordPress Tema Karşılaştırma: Divi & Avada Sizin İçin Hangi Tema Daha İyi?

Avada teması için özel olarak tasarlanmış bir Fusion Core eklentisi ile birlikte gelir. Eklenti, daha kolay kişiselleştirme için Fusion sayfa oluşturucusunu ekler. Açılış sayfalarınızı Avada temasının diğer tüm özellikleriyle birlikte oluşturmak için sayfa oluşturucuyu kullanabilirsiniz. Sayfa oluşturucuya ek olarak, ayrıca bir resim kaydırıcısı, mega menü ve bir kısa kod oluşturucu elde edeceksiniz.

Entegrasyonlara gelince, Avada teması web sitenizi bir e-ticaret mağazasına dönüştürmek için WooCommerce WordPress eklentisiyle kusursuz bir şekilde birleştirilebilir. Avada temasının diğer özelliklerini göz alıcı ve şık hale getirmek için çevrimiçi mağazanızla hizalayabilirsiniz. Avada ayrıca web sitenizde bir forum başlatmak için bbPress forumlarını da destekliyor. Diğer entegrasyonlar arasında gezinme menülerinize, sosyal medya menülerinize vb. Güzel simgeler eklemek için Font Awesome simgeleri bulunur.

Avada, Revolution Slider, Layer Slider, Elastic Slider ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok WordPress eklentisiyle birlikte geliyor. Tema oldukça duyarlı ve tüm ekran boyutlarında ve cihazlarda harika çalışıyor.

Kullanım Kolaylığı: Divi ve Avada

Divi

Divi’nin kurulum işleminden sitenizi başlatmaya kadar kurulumu kolaydır ve yeni başlayanlar için kolaydır. Bir atlama noktası olarak kullanmak için profesyonel tasarımları ve düzenleri vardır. Sadece kendi içeriğinizi eklemeniz gerekir ve web siteniz yayınlanmaya hazır olacaktır.

Divi temasının özellikleri, mutlak yeni başlayanlar için bile profesyonel görünümlü bir web sitesi tasarlamayı gerçekten kolaylaştırıyor. Basit özelleştirme seçenekleriyle sitenize herhangi bir modül ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Web sitenizin özelliklerini yönetmek için anlaşılması kolay bir kontrol paneline sahiptir.

Avada

Avada o kadar çok özelliğe sahiptir ki, çoğu temayı kullanmak için mesleki gelişim becerilerine ihtiyaç duyduğunuzu varsayar. Bununla birlikte, kodlama bilgisi az olan bir kullanıcı bile Avada’yı yükleyip avantajlarından faydalanabilecek şekilde tasarlanmıştır.

WordPress Tema Karşılaştırma: Divi & Avada Sizin İçin Hangi Tema Daha İyi?

Demo web siteleri gibi görünmesi için içeriğinizi temanın içine eklemeniz gerekir. Avada açılış sayfaları, resim kaydırıcıları, portföyler, slayt gösterileri vb. Oluşturmak için esnektir. Fusion sayfa oluşturucu, sitenizin tasarım ve düzenini tam olarak kontrol etmenizi sağlar. Ayrıca, basit sürükle ve bırak işlevini kullanarak kendi web sitesi tasarımınızı oluşturmanıza olanak sağlar.

Avada, başladığınızda çok yardımcı olan bir demo yükleyicisine sahiptir. Seçilen demoya benzer bir web sitesi gösterecek ve kendiniz eklemek için yapay içeriği hızlıca değiştirebilirsiniz.

Destek ve Belgeler: Divi ve Avada

Divi

Divi teması, sırayla geniş kapsamlı dokümantasyonlarına, destek forumlarına ve müşteri destek ekibine tam erişim sağlayan Elegant Themes’in kulüp üyeliği ile birlikte geliyor.

Elegant Themes, tema sorularınız için yardımcı olabilecek, iyi eğitimli profesyonellerden oluşan bir personele sahiptir. Üyeliğiniz size bir yıl boyunca destek erişimi sağlar ve ardından ek desteğe ihtiyacınız olursa aboneliğinizi yenileyebilirsiniz.

Bu destek lisansı, Divi’yi istediğiniz kadar siteye yüklemenizi de sağlar. İstemci siteleri oluşturmak için bile kullanabilirsiniz. Lisansınız ayrıca tema güncellemelerini ücretsiz alma hakkını veriyor.

Avada

Avada teması, web sitelerindeki destek ekibi hakkında ve iyi bir sebeple övünüyor. Takımları, temayı yaratan gerçek insanlardan gerçek destek sağlıyor.

Avada çok iyi belgelenmiştir. Temanın her özelliği ayrıntılı olarak açıklanmıştır ve temanın belgelerinde yer alan adım adım talimatlara sahiptir. Avada ile birlikte gönderilen ek eklentiler için de belgeler mevcuttur.

Fiyatlandırma: Divi vs. Avada

Divi

Divi temasını almak için Elegant Temalar üyeliğine kaydolmanız gerekir. 2 planı vardır: Yıllık Erişim ve Ömür Boyu Erişim.

WordPress Tema Karşılaştırma: Divi & Avada Sizin İçin Hangi Tema Daha İyi?

Yıllık erişim planı, Divi de dahil olmak üzere Elegant Temalar tarafından sunulan tüm temaları ve eklentileri içerir. Sınırsız web sitesi kullanımı ve 89 $ / yıl için yıllık yenileme hakkı vardır. Bu plan, Tema Güncellemelerinin arkasındaki profesyonel ekibin tema güncellemelerini ve birinci sınıf müşteri desteğini içerir.

Ancak, ömür boyu erişim planının maliyeti 249 dolar. Yıllık erişim planına dahil olan her şeyi bir seferlik bir ücret karşılığında sunar. Ödedikten sonra, şirketin kullanım ömrü boyunca Elegant Temaların temalarına ve eklentilerine erişebileceksiniz. Bu plan aynı zamanda ömür boyu tema güncellemeleri ve profesyonel müşteri desteği içermektedir.

Üyeliğinizi iptal etme veya herhangi bir zamanda herhangi bir plana yükseltme / düşürme esnekliğine sahipsiniz.

Avada

Avada temasının düzenli bir lisansı var: yılda 60 ABD Doları. 6 aylık müşteri desteği, tema güncellemeleri ve Avada’nın tüm özelliklerini içerir. Normal lisansla ek 18 dolar ödeyerek müşteri desteğini 1 yıla uzatabilirsiniz.

Fiyatlandırma, Avada’ya benzer özelliklere sahip diğer WordPress temalarıyla karşılaştırıldığında çok uygun.

Kararımız: Divi ve Avada – Hangi Temayı Seçmelisiniz?

Şüphesiz Divi , piyasadaki en popüler WordPress temalarından biridir. Sürükle ve bırak oluşturucusuyla, istediğiniz gibi bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Mutlak bir acemi veya deneyimli bir geliştirici olun, Divi ihtiyaçlarınız için en iyi seçim olacaktır.

Bir acemi profesyonel işe almadan kolayca bir web sitesi oluşturabilir. Bir geliştirici, tam web sitesi paketleri sayesinde müşterileri için yüzlerce web sitesi kolayca oluşturabilir.

Tonlarca kullanışlı eklenti ve yerleşik özellik ile birlikte gelen, hepsi bir arada bir temanın peşindeyseniz, Avada satın almayı düşünebilirsiniz . Asıl yararı, tek bir siteyle sınırlı olmamanız; Avada’yı istediğiniz kadar web sitesi oluşturmak için kullanabilirsiniz. Avada, dünyanın en güçlü ve güvenilir WordPress teması olarak kabul edilenden bekleyeceğiniz tüm özelliklere sahiptir.

Divi ve Avada’yı karşılaştıran bu makaleyi beğendiğinizi ve şimdi web siteniz için en iyi temanın hangisi olduğuna dair daha iyi bir fikriniz olduğunu umarız.

 

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.