2019’Un 7 En İyi WordPress Önbelleğe Alma (Cache) Eklentileri

0 1.249

WordPress web sitenizin hızını artırmak ister misiniz? Web sitenizde bir önbellek eklentisi kullanmak, web sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlamanın en iyi yollarından biridir.

İstatistiksel olarak konuşursak, web sitenizin izleyicisinin neredeyse yarısı sitenizin 3 saniyeden daha az bir sürede yüklenmesini bekler. Bu nedenle, Google’ın arama algoritmasında site hızını vurgulamaya devam etmesi şaşırtıcı değildir. Sayfa hızı ne kadar yüksek olursa, arama sıralamalarınız o kadar iyi olur ve daha fazla organik trafik çekebilirsiniz .

Bu makalede, web siteniz için en iyi WordPress önbellek eklentilerini paylaşacağız.

Neden bir WordPress Önbellek Eklentisine İhtiyacınız Var?

Bir önbellek eklentisi web sitenizin statik HTML sayfalarını oluşturur ve sunucunuza kaydeder.

Bir kullanıcı web sitenize her erişmeye çalıştığında, önbellek eklentiniz nispeten daha ağır olan WordPress PHP betiklerini işlemek yerine daha hafif HTML sayfasını sunar. Bu, önbellek eklentisinin sayfa yükleme sürenizi büyük ölçüde iyileştirmesini sağlar.

Piyasadaki en iyi WordPress önbellek eklentilerine bir göz atalım.

1. WP Rocket

2019'Un 7 En İyi WordPress Önbelleğe Alma (Cache) EklentileriWP Rocket, WordPress için en popüler premium önbellek eklentisidir. Yapılandırma kolaylığı, WP Roketini rakiplerinden ayıran şeydir. Eklentiyi etkinleştirdiğinizde, sayfa önbelleği hemen etkinleştirilecektir.

WP Rocket kullanmanın birkaç avantajı:

  • Web sitenizi arama motorlarında dizine ekleme özelliği geliştirilecektir.
  • Sayfa yükleme süresini iyileştirmek için HTML, JavaScript ve CSS dosyaları küçültülür.
  • Tembel yükleme, resimlerinize uygulanır, yani resimleriniz yalnızca tarayıcılarında ziyaretçileriniz tarafından görülebildiklerinde yüklenir.
  • Geliştiricilerin özelliklerini kolayca genişletmelerine yardımcı olan bir sürü kanca ile birlikte gelir.

Fiyat : Tek bir site lisansı için 49 $ ‘dan başlar.

2. WP Super Cache

2019'Un 7 En İyi WordPress Önbelleğe Alma (Cache) EklentileriWP Süper Önbellek bir milyondan fazla aktif kurulum ile WordPress için bir başka popüler önbellek eklentisidir. Eklenti, WordPress.com’un arkasındaki aynı ekip olan Automtic tarafından çalıştırılmaktadır.

WP Süper Önbellek, dinamik WordPress blogunuzdan statik html dosyaları oluşturmanıza yardımcı olur. Sitenizdeki nispeten daha ağır WordPress PHP betiklerini işledikten sonra, WP Süper Önbellek statik HTML dosyasını web sitenizin ziyaretçilerinin büyük çoğunluğuna sunar.

WP Süper Önbellek, önbelleğe alınmış dosyaları 3 şekilde sunar:

  • Basit : Bu en çok önerilen dosya önbelleğe alma yöntemidir, çünkü PHP dosyalarını düzenlemek zorunda değilsiniz. Artı .htaccess dosyasının yapılandırılması da gerekmez.
  • Uzman : Bu, kullanıcılara süper önbelleğe alınmış HTML dosyalarını sunmak için en hızlı önbellekleme yöntemidir, ancak .htaccess dosyalarınızın değiştirilmesini gerektirir.
  • WP Süper Önbellekleme : Bu yöntem, bilinen kullanıcılar için (sitenize giriş yapan, yorum bırakan vb.) Sayfaları önbelleğe almak için kullanılır. Her ne kadar en esnek önbellekleme yöntemi olsa da, diğer yöntemlere göre biraz daha yavaştır.

Fiyat : Ücretsiz

3. W3 Total Cache

2019'Un 7 En İyi WordPress Önbelleğe Alma (Cache) EklentileriBir milyondan fazla aktif kurulum ile W3 Total Cache , WordPress için en popüler önbellek eklentilerinden biridir. Sitenizin her yönünü önbelleğe alarak sunucu performansınızı artırır ve ayrıca içerik dağıtım ağı entegrasyonları sunar.

AT&T, MattCutts.com, Mashable.com ve diğerleri gibi sayısız şirket ve yayın tarafından kullanılmış ve tavsiye edilmiştir. Siteniz paylaşılan bir barındırma ağında veya özel bir sunucuda barındırılıyor olsun, web sunucusu performansınızı iyileştirmek ve sayfa yükleme süresini kısaltmak için eklentiyi bulabilirsiniz. Şu anda, tüm pratik barındırma ortamlarını optimize etmek için tasarlanmış tek eklenti.

Google Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP) ve Güvenli Yuva Katmanı (SSL) için destek sunar.

Geliştiriciler, eklentinin, küçültme, HTML, CSS, JavaScript ve yayınlarınızın boyutunu küçültme sürecini olumsuz bir etkisi olmadan küçültme yoluyla% 80’e varan bant genişliği tasarrufu sağlayabileceğini iddia ediyor.

Fiyat : Ücretsiz

4. WP Fastest Cache

2019'Un 7 En İyi WordPress Önbelleğe Alma (Cache) EklentileriWP Fastest Cache, resmi WordPress eklentileri deposunda bulunan en kolay WordPress önbellek eklentilerinden biri yapan WordPress önbelleğe alma için daha az yapılandırma ayarıyla birlikte gelir.

Diğer tüm önbellek eklentileri gibi, dinamik WordPress sitenizden de statik HTML dosyaları oluşturur.

Dosya boyutunu azaltmak için, eklenti HTML ve CSS dosyalarını küçültür. Ayrıca, sitenizdeki emojileri devre dışı bırakmanıza izin verir. Yinelenen ziyaretçiler için sayfa yükleme süresini azaltmak üzere tarayıcı önbelleğini etkin bir şekilde uygular ve bir çok CSS dosyasını bir araya getirerek HTTP gidiş geliş sayısını azaltır.

Eklentinin premium sürümü, görüntü optimizasyon, veritabanı temizleme, mobil önbellekleme ve çok daha fazlası gibi sayfa hızınızı artırmak için birçok benzersiz özelliğe sahiptir.

Ücretsiz WP En Hızlı Önbellek eklentisini yükledikten sonra, premium sürümü doğrudan WordPress panonuzdan satın alabilirsiniz.

Fiyat : Hem ücretsiz hem de premium sürümleri mevcuttur. Fiyat web sitesinden gizlenir ve ücretsiz eklentinizin içine yerleştirilmiş olan satın al düğmesine tıkladığınızda görülebilir.

5. Comet Cache

2019'Un 7 En İyi WordPress Önbelleğe Alma (Cache) EklentileriComet Cache, 60.000 aktif kurulumla bir başka popüler önbellekleme eklentisidir. Diğer önbellek eklentilerinden farklı olarak, Comet Cache oturum açmış kullanıcıları da önbelleğe alma özelliğine sahiptir. Bu, eğer bir üyelik sitesi , e-ticaret sitesi veya kullanıcıların kaydolmasını gerektiren başka siteler kullanıyorsanız, Comet Cache sizin için bir zorunluluktur eklentisidir.

Eklenti, Apache sunucusuyla tarayıcı önbelleğe alma özelliğini kullanır; bu, sunucu ile tarayıcı arasında birden fazla gidiş dönüşü önleyerek sayfa hızını artırabileceğiniz anlamına gelir.

Sitenizdeki tüm önbelleğe alınmış dosyaları, istediğiniz içerik dağıtım ağından (CDN) da sunabilirsiniz. CloudFront, MaxCDN ve daha fazlası gibi popüler CDN ağlarını destekler .

Sunucunuz meşgulken yeni bir önbellek sürümü oluşturmaktan kaçınmak için, eklenti sunucu yükünü izler ve önbellek son kullanma tarihini geçici olarak devre dışı bırakır.

Eklenti ayrıca, site önbelleğinizin durumu hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacak önbellek istatistiklerini gösterir.

Fiyat : Hem ücretsiz hem de premium sürümleri mevcuttur. Tek bir site lisansı bir kerelik 39 $ ücret karşılığında satın alınabilir.

6. Cache Enabler

2019'Un 7 En İyi WordPress Önbelleğe Alma (Cache) EklentileriÖnbellek Etkinleştirici, sitenizde statik bir HTML dosyası oluşturan ve istek üzerine web sitenize gelen ziyaretçilerin büyük çoğunluğuna hizmet veren hafif bir önbellek eklentisidir. Minimum konfigürasyona ihtiyaç duyar ve önbellekleme eklentisinden ihtiyaç duyacağınız tüm önemli özelliklerle birlikte gelir.

Çoğu ücretsiz WordPress önbellek eklentisinin aksine, Cache Enabler, farklı eklenti özelliklerini keşfetmenize yardımcı olan kapsamlı belgeler sunar. Güzel ekran görüntüleri ve videolarla, belgeler WordPress önbelleğe almanın farklı yönleri arasında size yol gösterecektir.

Önbellek Etkinleştirici ile birlikte mobil ve masaüstü kullanıcıları için farklı mizanpajlar gösteren mobil özel temalar veya eklentiler kullanmamak sizin yararınızadır, çünkü önbellek atlanır ve işe yaramaz hale gelir.

Fiyat : Ücretsiz

7. Hyper Cache

2019'Un 7 En İyi WordPress Önbelleğe Alma (Cache) EklentileriHyper Cache, hem ucuz barındırma ortamlarında hem de yüksek uç sunucularda kullanılabilen, tamamen PHP dilinde yazılmış bir önbellek eklentisidir .

Hiper Önbellek’i etkinleştirmek kolaydır, çünkü bir dizi varsayılan değerle çalışır.

Eklenti, mobil kullanıcılar ve masaüstleri için farklı mizanpajlar kullanıyor olsanız bile, önbelleğe almayı etkinleştirmenizi sağlayan bir mobil tema değiştirme seçeneğiyle birlikte gelir. Sitenizde duyarlı bir tema kullanıyorsanız veya farklı cihazlar için farklı reklam biçimlerine ihtiyacınız varsa, bu kullanışlı olur.

Hyper Cache’in başka bir benzersiz avantajı, yazarlara yorum yapmak için önbelleğe alınmış sayfalar sunma yeteneğidir. Ancak, isterseniz yazarlara yorum yapmak için önbelleğe alınmış sayfaların sunulmasını da devre dışı bırakabilirsiniz.

Aynı zamanda bir bbPress hazır eklentisidir, böylece bbPress forum sayfalarınız için önbelleği etkinleştirebilirsiniz.

Fiyat : Ücretsiz

İhtiyaçlarınız İçin En İyi WordPress Önbellek Eklentisini Seçme

Siteniz için bir WordPress önbellek eklentisi seçmek söz konusu olduğunda, “herkese uyan tek bir boyut” çözümü yoktur.

İşi yapan en iyi ücretsiz WordPress önbellek eklentisini seçmek istiyorsanız, W3 Total Cache ya da WP Super Cache seçeneğini belirleyin . Her ikisi de sürekli güncellenmekte ve bir milyondan fazla web sitesi tarafından kullanılmaktadır.

Müthiş destek sunan ve sizin için en az düzeyde yapılandırma gerektiren premium bir WordPress önbellekleme çözümüne ihtiyacınız varsa, WP Roket’i seçin .

Umarız bu kılavuz, web siteniz için en iyi önbellek eklentisini seçmenize yardımcı olmuştur. Sitenizi hızlandırırken iyi şanslar!

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.