Enfold Çok Amaçlı WordPress Tema İncelemesi

0 1.598

Enfold, Themeforest bölgesindeki en popüler WordPress temalarından biridir. Kullanıcı dostu ve güzel tasarım odaklı, duyarlı, çok amaçlı bir WordPress temasıdır. Bu Enfold tema incelemesinde, farklı özelliklerine ve ne kadar iyi çalıştıklarına bir göz atacağız.

Enfold Çok Amaçlı WordPress Tema İncelemesiEnfold hakkında

Enfold , Viyana, Avusturya’dan bir web tasarım ve geliştirme ekibi olan Kriesi tarafından yaratılmıştır. Kriesi, uzun süredir Themeforest pazarında WordPress temaları satıyor ve portföylerinde birçok popüler WordPress temaları var.

Takımın Güney Amerika, ABD, Avrupa ve Asya’dan 9 üyesi var. Şimdiye kadar 18 WordPress teması yayınladılar ve dünyanın her yerinden 138.000’den fazla müşterisi var.

Enfold, en başarılı WordPress ürünüdür. 72.000’den fazla müşteri tarafından satın alınmıştır.

Enfold Temasının Özellikleri

Enfold , birinci sınıf bir WordPress temasından bekleyeceğiniz tüm özelliklerle ve daha birçoğuyla birlikte gelir. Enfold’u diğer WordPress temaları arasında öne çıkaran ana özelliklerden bazıları.

Önceden Tanımlanmış İçerikle Kolay Kurulum

Premium tema oluştururken kullanıcıların karşılaştığı en yaygın sorunlardan biri, demo gibi görünmesini sağlamaktır. Kullanıcıların, demo gibi görünmesini sağlamak için çok fazla içerik, görüntü, kaydırıcı eklemesi gerekir.

Enfold Çok Amaçlı WordPress Tema İncelemesiEnfold, bu sorunu çeşitli kullanım durumları için önceden tanımlanmış içerik sunarak çözer. İstediğiniz düzeni seçmeniz yeterlidir ve demo içeriği ile doldurulacaktır. Artık demo içeriğini kendinizle kolayca değiştirebilirsiniz.

Gelişmiş Düzen Düzenleyici

Enfold, güçlü bir düzen düzenleyici ile birlikte gelir. Bu kullanımı kolay sürükle ve bırak sayfa editörü hemen hemen düşünebileceğiniz her türlü düzeni oluşturmanıza olanak sağlar. Izgaralar, sütunlar, slayt gösterileri, hareket düğmelerine çağrı, videolar, resim galerileri vb. Ekleyebilirsiniz. Gelişmiş düzen düzenleyicisi son derece esnek ve yeni kullanıcılar için bile kullanımı çok kolaydır.

Enfold Çok Amaçlı WordPress Tema İncelemesiKullanımı Kolay Slider

Enfold , basit bir kullanıcı arayüzü ile tam genişlikte slider oluşturmanıza olanak sağlayan kolay bir slider ile birlikte gelir. Bu, kaydırıcıyı biraz kullanmak için karmaşık bulan kullanıcılar için özellikle yararlıdır. Enfold, aynı kolay arayüzü kullanarak slaytlarınıza ekleyebileceğiniz kaydırıcıların 3B animasyonlarını da içerir.

Enfold, temayla önceden paketlenmiş kendi Layer Slider eklentisi kopyasıyla birlikte gelir. Katmanlar Sürgüsü, güzel slayt gösterileri oluşturmanıza ve bunları WordPress sitenizin herhangi bir yerinde kullanmanıza olanak sağlayan bir özellik kaydırıcısıdır.

Kenar Çubuğu Yöneticisi

Kenar çubukları çalışmak için bir acı olabilir. WordPress temalarının çoğu yalnızca bir veya iki önceden tanımlanmış kenar çubuğu veya pencere öğesi hazır alanlarıyla gelir. Enfold, özel kenar çubukları oluşturmanıza ve ardından bir yazı veya sayfa oluştururken kullanmanıza izin veren kendi Kenar Çubuğu yöneticisi ile birlikte gelir. Özel kenar çubuklarınızdaki herhangi bir widget’ı kullanabilir ve gelişmiş düzen düzenleyiciyi kullanarak herhangi bir yere yerleştirebilirsiniz.

Görsel Kısa Kod Düzenleyicisi

Enfold , temanızla kullanabileceğiniz tonlarca kısa kodla birlikte geliyor. Kısa kodlar, WordPress’te pek çok şey eklemek için kullanılabilir. Çoğu WordPress teması kısa kodlarla gelir, ancak kullanıcıların bu kısa kodları kullanmalarını kolaylaştırmak her zaman zor bir iştir. Enfold, ihtiyaç duyduğunuzda kolayca kısa kod eklemenizi sağlayan görsel bir kısa kod düzenleyici ile birlikte gelir.

Çeşitli Özellikler

Bu güçlü temanın içine yerleştirilmiş daha birçok özellik var. İşte bazı daha inanılmaz özelliklerin hızlı bir listesi:

 • Mega Menüler
 • Blog bölümü için 4 Düzen
 • Stil üreteci
 • Entypo simgesi yazı tipi
 • Çok sayıda başlık düzeni
 • Anında arama özelliği
 • Portföy yöneticisi
 • bbPress forum desteği
 • WooCommerce Hazır
 • Tercüme hazır
 • WPML ile uyumlu
 • Retina hazır
 • Yerçekimi Formları için özel stiller

Kullanım kolaylığı

Birçok premium WordPress teması, kullanımlarını zorlaştıran özelliklerle biraz şişkin hissediyor. Enfold temasını kullanarak küçük bir işletme web sitesi kurmanın ne kadar kolay olduğunu kontrol etmeye karar verdik.

Daha önce de belirttiğimiz gibi tema demo içerik ithalatçısı ile birlikte geliyor. Etkinleştirildiğinde, istediğiniz demosu seçip tek tıklamayla web sitenize aktarabilirsiniz. Sonraki bölüm, demo içeriğini kendi içeriğinizle değiştirmektir. Bu rotayı kullanmak, tema seçeneklerini ayarlama ve diğer işleri yapma gereksinimini ortadan kaldırır.

Bir kullanıcı temayı elle ayarlamaya karar verirse, o zaman da zor değildir. Enfold, onu oldukça kolay ve basit hale getiren güçlü bir tema seçenekleri paneliyle birlikte gelir. İleri düzey kullanıcılar, kendi benzersiz düzenlerini oluşturmak için yerleşik şablon oluşturucusundan yararlanabilir.

Belgeler ve Destek

Enfold , oldukça uzun bir süredir premium WordPress temaları işinde olan bir WordPress uzmanları ekibi tarafından geliştirilmiştir. Kriesi’deki insanlar WordPress ürünlerinin nasıl yaratılacağını ve destekleneceğini biliyor.

Tema için geniş bir dokümantasyon var. Enfold temasının her bir özelliği adım adım talimatlarla açıklanmaktadır. Ayrıntılara gösterilen bu dikkat, kullanıcıların web sitelerini hızlı bir şekilde kurmalarını kolaylaştırır. Çok fazla okumayı sevmeyen kullanıcılar için, temanızı nasıl kuracağınızı ve güçlü özelliklerini nasıl kullanacağınızı gösteren video dersleri de bulunmaktadır.

Kullanıcılar ayrıca geliştiricilerin web sitesindeki ve Themeforest’teki destek forumlarına erişerek destek alabilirler. Her lisans altı ay boyunca size destek ve güncelleme hakkı verir.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen bizi Twitter ve Facebook’ta takip edin. Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bize bir yorum yazarak bize bildirin.

90%
İyi

Kusursuz Tema ve Sayfa Düzenleme Aracı

 • Özellikler
 • Performans
 • Kullanım Kolaylığı
 • Fiyatlandırma
 • Destek
Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.