WordPress Web Sitenizi Yerel SEO için En İyi Hale Getirme

0 923

Tüm Google aramalarının% 46’sının yerel bilgi aradığını ve insanların % 97’sinin yerel işletmeleri bulmak için arama motorlarını kullandığını biliyor muydunuz?

Mobil cihazlarında yerel işletme bilgileri için arama yapan tüketicilerin% 88’i 24 saat içinde iletişim kurar veya işletmeyi ziyaret eder .

Bu, yerel SEO’nun önemini anlamanız için yeterli değilse, başka ne yapacağını bilmiyorum.

Bu gün herkes iş yapmak istediği şirketler hakkında bilgi edinmek için önce İnternet’e bakıyor. Yakınlarda bir tuğla ve harç dükkanı bulmak söz konusu olduğunda, en iyi bahis, müşterilere açık kapılarında rehberlik etmeyi amaçlayan arama sonuçlarıyla dolu İnternet’tir.

WordPress içerik yönetim sistemi yalnızca dünyadaki web sitelerinin % 34’üne güç veriyor . Arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak , ister yerel bir işletme sahibi olun ister yalnızca çevrimiçi bir varlık olsun, tüm web sitesi sahiplerinin yapmak istediği bir şeydir .

Yerel işletmenizin kalabalığın arasından sıyrılmasını nasıl sağlıyorsunuz?

WordPress web sitenizi yerel SEO için optimize etmenin en iyi yollarını araştırdık, böylece rekabeti yenebilir ve daha önce hiç olmadığı kadar yüz yüze satış yapabilirsiniz.

Önce yerel SEO’nun ne olduğuna hızlı bir göz atalım.

Yerel SEO Nedir?

Yerel SEO, yerel aramalarda fiziksel işinizi tanıtmayı amaçladığı için geleneksel SEO’dan farklıdır. Başka bir deyişle, potansiyel müşterilerin tuğla ve harç mağazanız hakkında bilgi arama sonuçlarını aramalarını sağlar, böylece bizzat ziyaret edebilirler.

Bir kişi aramalarında şehir, eyalet, posta kodu veya “yakın” veya “yakınım” gibi terimler gibi belirli coğrafi elemeleri kullandığında, Google aramayı yerel olarak tanır ve bu alandan arama sonuçları sağlar.

WordPress Web Sitenizi Yerel SEO için En İyi Hale GetirmeYerel SEO, birçok nedenden dolayı önemlidir. İşte en ilgi çekici olanlardan bazıları:

 • Daha Yüksek Sıra : Yerel SEO optimizasyonuna odaklanmak, yerel işletmenizin arama sonuçlarında daha üst sıralara yerleşmesine ve işletmenizin görünürlüğünü artırmasına yardımcı olur. Bu, marka bilinirliğini arttırır, daha fazla katılım sağlar ve sonuçta daha fazla gelir sağlar.
 • İyi Bir İlk İzlenim Yapın : Hepimiz, sitenizin Google’da daha yüksek sıralamaya ne kadar alakalı olduğunu biliyoruz. Ne de olsa Google, site ziyaretçilerine mükemmel kullanıcı deneyimi sağlayanları ödüllendiriyor. Sitenizi yerel SEO için optimize ederek, yalnızca daha üst sıralarda yer almazsınız, aynı zamanda işletmenizi ziyaret etmeyi planlayanlar için tonu ayarlarsınız. İnsanların şirketiniz hakkında bilgi edinmesini, fiziksel mağazanızı bulmasını ve sizinle iletişim kurmasını kolaylaştırmak, satışları artırmak ve yakındaki rekabeti yenmek için anahtardır.
 • Ücretsiz Reklamcılık : Tıklama başına ödeme (PPC) reklamcılığında yer alsanız da olmasanız da, gerçek şu ki yerel arama sonuçları işletmeniz için ücretsiz bir reklam biçimidir . Bir düşünün: Yerel işletmenize ilişkin sitenize eklediğiniz bilgiler anahtar kelimeler, cazip kopyalar, ilgi çekici görüntüler, incelemeler ve derecelendirmeler kullanır. Bu bilgiler yerel arama yaparken insanlar tarafından görülür ve karar verme sürecinde kullanılır.
 • Satış Artışı : Konum tabanlı aramaların % 78’i çevrimdışı satın alma sağlar. Yerel işletmeler arayanlar aslında paralarını bu fiziksel mağazalarda geçirmek isterler . Doğru yaparsanız, hem cebinizde hem de çevrimdışı olarak daha fazla para demektir.

WordPress sitenizi yerel SEO için optimize etmenin sekiz, işlem yapılabilir yolu.

1. Müşterilerin Meşru Yorumlar Bırakmasını Sağlayın

Kişilerin% 84’ü arkadaşlarına ve ailesine olduğu kadar çevrimiçi incelemelere de güveniyor. Bu nedenle, işletmenizi birden fazla kanalda incelemeye almak çok önemlidir. Bu incelemeler insanların sizinle iş yapıp yapmayacaklarına karar vermelerine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda Google’ın sizi doğru kitle için doğru sonuçlar için sıralamasına da yardımcı olur.

Kullanıcılardan inceleme istemesinin en kolay yollarından biri, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi çevrimiçi olarak satın alanlara otomatik bir e-posta kampanyası göndermektir. Şahsen müşterileriniz bir ödül programına kaydolduysa, satın almalarını da incelemelerini isteyen bir e-posta kampanyası ekleyebilirsiniz. WooCommerce Puan ve Ödüller eklenti noktaları tabanlı indirimler için yorumları bırakmak teşvik etmenin harika bir yoldur.

İncelemeleri teşvik etmek için harika bir yer de Google’ın kendisidir.

WordPress Web Sitenizi Yerel SEO için En İyi Hale GetirmeBuna ek olarak, Yelp yorumları her zaman Google’ın ilk sayfasında görünecektir, bu nedenle bu incelemeleri oluşturmaya çalışmak harika bir stratejidir. Tüm hakemlerle etkileşime girmeniz ve sorunlar ortaya çıksa bile işinizi olumlu bir şekilde çerçevelemek için çalışmanız önemlidir.

2. Yerel İçeriği Web Sitenizde Yayınlayın

Hedefiniz ve çevrimdışı satışları güvenceye almaksa, web sitenizin içeriğini yerel bilgileri de içerecek şekilde optimize etmeniz çok önemlidir.

WordPress Web Sitenizi Yerel SEO için En İyi Hale GetirmeYerel SEO Örneği: Göster

Örneğin, web sitenizin ana sayfası tam olarak kim olduğunuzu, bulunduğunuz yeri ve ne yaptığınızı belirtmelidir. Google, en alakalı olduğunu düşündüğü arama sonuçları için web sitenizi tarar ve dizine ekler.

3. Web Sitenizi Yerel Koşullarla Doldurun

Web sitenizin başlık etiketlerini, başlık etiketlerini ve meta açıklamalarını da güncellemelisiniz. Google, sitenizin içeriğini anlamak için bu öğeleri kullanır. Yerel içerik ( ör. Anahtar kelimeler ve konumlar ) buraya dahil edildiği sürece , yerel arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alırsınız.

WordPress Web Sitenizi Yerel SEO için En İyi Hale GetirmeWordPress kullanırken, bu bilgileri optimize etmenin en iyi yollarından biri Yoast SEO eklentisini kullanmaktır. Bu eklenti, arama sonuçlarında görünecek anahtar kelimeler, SEO başlıkları, sümüklü böcekler ve meta açıklamalar eklemek için alanlar sağlar.

4. Google My Business Sayfanızı Sahiplenin

İstekli Google 3 paketinde görünmek ve SERP’lerinizi artırmak istiyorsanız, Google işletme girişinizi talep etmeniz gerekir .

WordPress Web Sitenizi Yerel SEO için En İyi Hale GetirmeGoogle 3 paketinin ne olduğundan emin değil misiniz? Yerel arama sonuçlarında, her işletme hakkında kısa bilgi snippet’lerini içeren ve müşterileri doğrudan ön kapılarına yönlendirmeye yardımcı olan ilk üç noktadır.

WordPress Web Sitenizi Yerel SEO için En İyi Hale GetirmeGoogle My Business sayfanızla ilgili hak talebinde bulunurken izlenmesi gereken bazı en iyi uygulamalar şunlardır:

 • Birden fazla konumunuz varsa, hepsini ayrı ayrı talep edin ve ardından tek bir girişten yönetin
 • Birincil ve LSI anahtar kelimeleri kullanın, çünkü Yerel Pakete yerleştirilme şansınızın yaklaşık % 20’si sayılır
 • Tam bir eşleşme bulamasanız bile, işletmenize en uygun kategoriyi bulun
 • İşletmenizdeki değişiklikleri düzenli olarak güncelleyin, böylece doğru sonuçları elde edersiniz ve müşteriler her zaman doğru bilgilere sahiptir ( ör. Konum, telefon numaraları, e-posta vb. )
 • Görsel çekicilik eklemek için resimler ekleyin
 • Müşterileri, burada da görünecekleri için Google incelemelerinden ayrılmaya teşvik etmeyi unutmayın

Ücretsiz Google My Business sayfanızla ilgili hak talebinde bulunmak, yerel SEO çalışmalarınızı artırmanın en kolay yollarından biridir.

5. Yerel SEO Eklentilerinden Yararlanın

Yerel SEO çabalarınızı geliştirmeyi kolaylaştıracak bir avuç gerçekten harika SEO eklentileri var.

1. WP SEO Yapısal Veri ŞemasıWordPress Web Sitenizi Yerel SEO için En İyi Hale Getirme

Bu eklentinin arkasındaki geliştiriciler, bir web sitesinde ( profesyonel SEO uzmanları için bile) yapılandırılmış veri ve şema uygulamanın ne kadar zor olabileceğini anlıyor . Bu nedenle, site sahiplerinin kuruluşlar, incelemeler, restoranlar, hizmetler ve yerel işletmeler için kolayca şema eklemelerine yardımcı olmak için bu eklentiyi oluşturdular.

Tipik bir arama, sayfa başlığı, URL ve meta açıklama içeren sonuçları görüntüler. Ancak şema işaretlemesinden yararlanan sonuç, sonucun türüne bağlı olarak görüntüler, incelemeler, tarihler ve saatler, çalışma saatleri ve daha fazlasına sahip olacaktır.

WordPress Web Sitenizi Yerel SEO için En İyi Hale GetirmeGoogle arama sonuçlarında gezinirken, bunun gibi bir eklenti kullanmanın kolay olmasına rağmen, tonlarca yerel işletmenin web sitelerinde şema işaretlemesi uygulamadığını fark edeceksiniz. Bu yüzden kalabalığın arasından sıyrılın ve potansiyel müşterilere daha hemen teklif verin.

2. WP Google Haritalar

WordPress Web Sitenizi Yerel SEO için En İyi Hale Getirme

Arama sonuçlarında fark edilmenin ve yerel SEO çabalarınızı artırmanın bir başka harika yolu, web sitenize arama motorlarının tarayabileceği bir Google Haritası eklemektir.WordPress Web Sitenizi Yerel SEO için En İyi Hale Getirme

Bunu yapmak, hareket halindeyken yerel arama yapanlara, işletmenizi hemen bulmak için kolay bir yol sağlar. Bu, işletmenizi tanıtmanın ve daha fazla müşteriyi dönüştürmenin kolay bir yoludur.

6. Sitenizin İçeriğini Optimize Edin

Birden fazla işletme yeriniz varsa ve hepsine aynı web sayfasında başvuruyorsanız, yerel arama sonuçlarında yer almayı bekleyemezsiniz. Google, farklı yerleri listelerseniz hangi sonuçların size yerleştirileceğini bilemez.

Bu sorunu çözmek için, sitenizin tüm içeriği için ayrı web sayfaları oluşturun ve her birini belirli konumlarına ve anahtar kelimelerine göre optimize edin.

Bu daha fazla zaman ve çaba gerektirecek mi? 

Evet.

buna değecek mi? 

Mağazanızın her bir yerinde satışların artmaya başladığını gördüğünüzde bize bildirin!

WordPress Web Sitenizi Yerel SEO için En İyi Hale GetirmeSitenizin içeriğinin doğru yerel arama sonuçlarında dizine eklenmesini sağlamanın etkili başka bir yolunu arıyorsanız, sitenizin içeriğinin XML site haritasını oluşturun. Bunu Yoast SEO ( daha önce bahsettiğimiz ) gibi yeni başlayanlar için uygun SEO eklentileri kullanarak yapabilirsiniz .

Tek bir tıklamayla Google’ın ve diğer arama motorlarının sitenizin verilerini analiz etmek ve sizi düzgün bir şekilde sıralamak için kullanabileceği bir XML site haritası oluşturabilirsiniz.

7. Mobil cihazlar için optimize edin

Google, mobil cihazlara yönelik ilk endeksleme çalışmalarını açıkladığından, mobil sitenizi optimize etmek her zamankinden daha önemli hale geldi. Google, sizi Google arama sonuçlarında sıralamaktan sorumludur. Mobil sitenizin kullanıcılar için nasıl çalıştığını beğenmezse, SERP’lerinizin acı çekmesini bekleyebilirsiniz.

Ayrıca, yerel SEO söz konusu olduğunda şunu bilin:

 • 3 mobil kullanıcıdan 2’si, kullanıcının bulunduğu yere göre özelleştirilmiş sitelerden satın alma olasılığı daha yüksektir
 • Ve 2021 yılına kadar mobil cihazların yerel satışlarda 1,4 trilyon dolardan fazla etkileyeceği tahmin ediliyor
 • ‘Yakınım’ ve ‘yakınım’ terimlerinin kullanımı son iki yılda % 900 arttı

Bunlar, yerel işletme satışlarını artıran cazip mobil arama istatistiklerinden sadece birkaçı.

İnsanların web sitenizi görüntülemesini ve yerel işletme bilgilerine erişmesini ne kadar kolay hale getirirseniz o kadar iyidir. Kullanıcıların mobil cihazlarıyla sitenizi tıkladıklarında neler görebileceklerini nasıl anlayacağınızdan emin değilseniz, canlı özelleştiricideki yerleşik duyarlı önizlemeleri kullanın. Görünüm> Özelleştir’e gidin ve sitenizi önizlemek için özelleştirici menüsünün altındaki masaüstü, masa ve telefon simgelerini kullanın.

WordPress Web Sitenizi Yerel SEO için En İyi Hale GetirmeBununla birlikte, web sitenizin birden çok cihaz türünde nasıl göründüğünü görebilir ve hatta her şeyin düzgün çalıştığından emin olmak için sitenizde gerçek zamanlı olarak gezinebilirsiniz.

8. Web Sitenizi Hızını Arttırma

Yerel SEO için de geçerli olan geleneksel bir SEO stratejisi olduğundan, ele alacağımız son şey site hızı ve performansıdır. Yukarıdakilerin tümünü, işlem yapılabilir ipuçlarını ve püf noktalarını takip ederseniz, ancak web sitenizi asla hızlı bir şekilde yüklenecek şekilde optimize etmezseniz, asla yerel arama sonuçlarında görünmezsiniz.

Sonuçta, birçok tüketici web sitenizin 2 saniyeden daha kısa sürede yüklenmesini bekliyor ve yüklenmesinin 3 saniyeden fazla sürmesi durumunda kullanıcıların % 53’ü sitenizi terk edecek.

İnsanları etrafta dolaşmaya ikna etmek, tuğla ve harç dükkanınızı öğrenmek ve yolunuza devam etmek için çok fazla zaman yok.

Google, tüm site ziyaretçilerine olağanüstü bir kullanıcı deneyimi sunan hızlı yüklenen web sitelerini tercih eder. Bu yüzden Pingdom gibi ücretsiz bir hız testi aracını kullanarak web sitenizin referans hızını bulun .

WordPress Web Sitenizi Yerel SEO için En İyi Hale GetirmePingdom Hızı Sonuçları Örneği

Sitenizin genel hızını ve performansını ölçmek için çeşitli test konumlarından birini seçebilirsiniz. Siteniz analiz edildikten sonra aşağıdakileri alırsınız:

 • Genel performans derecesi
 • Sayfa boyutu
 • Yükleme zamanı
 • İstek sayısı

Ayrıca sitenizin hızını ve performansını artırmanın harika yollarını keşfedeceksiniz. Bu önerilerden bazıları bir önbellek eklentisi kullanmak, görüntüleri sıkıştırmak, HTTP isteklerini azaltmak, URL yönlendirmelerinden kaçınmak, DNS aramalarını azaltmak ve çok daha fazlasını içerebilir.

Web sitenizin şu anda ne kadar hızlı olduğunu öğrendikten sonra , bazı küçük değişiklikler yapabilir ve daha fazla geliştiremeyene kadar tekrar test edebilirsiniz. O zaman web sitenizin yerel aramalarda yer alacağını bileceksiniz, çünkü yerel bir kitleye hitap eder, yerel SEO stratejilerini uygular ve site ziyaretçileri için hızlı bir şekilde yüklenir.

 

Bu dijital çağda, fiziksel işletmeleri olanlar, aynı hedef kitle için yarışan sıkı çevrimiçi işletmelerin patlamasıyla doğrudan rekabet halindedir. İş yapmak için bir tuğla ve harç dükkanını ziyaret etmek isteyen insanlara hitap etmeniz önemlidir. Bunu yapmanın en iyi yolu yerel SEO’nuzu güçlendirmektir.

WordPress web sitenizi değerlendirmek ve yukarıdaki yerel SEO stratejilerinden sadece birkaçını uygulamak için zaman ayırırsanız, işletmenizin sıralamasını hemen ilgili yerel arama sonuçlarında bulabilirsiniz. Unutmayın: Başarılı olmak için kendinizi savunmalısınız. Kimse senin için yapmayacak. Bu yüzden oraya gidin ve yerel SEO için web sitenizi optimize etmeye başlayın, böylece yakındakilar sunduğunuz her şeyden faydalanabilir.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.