13 En İyi WordPress Rezervasyon Eklentisi (2021)

0 1.107

Müşterilerin doğrudan web sitenizden randevu ve rezervasyon almalarını kolaylaştırmak ister misiniz?

Bir WordPress rezervasyon eklentisi ile randevuları, kayıtları ve rezervasyonları planlamak için tamamen işlevsel bir sistem oluşturabilirsiniz.

Kullanımı kolay, uygun fiyatlı ve zengin özelliklere sahip en iyi WordPress Booking eklentilerini listeledik.

Doğru WordPress Rezervasyon Eklentisini Seçme

Her işletme aynı ihtiyaçlara sahip değildir ve her WordPress rezervasyon eklentisi aynı özellikleri sunmaz. İhtiyaçlarınıza uygun bir eklenti seçtiğinizden emin olmak için işletme hedeflerinizin ne olduğu konusunda net olmanız gerekir.

Randevu ve rezervasyon mu yapmak istiyorsunuz? Online seans rezervasyonu mu arıyorsunuz? Müşterilerin rezervasyonlarını onaylamak için çevrimiçi ödeme yapmaları gerekecek mi? Yeniden planlama seçeneğine sahip olmak ister misiniz?

Bunlar, doğru eklentiyi bulmadan önce kendinize sormanız gereken birkaç soru. Buna ek olarak, aramanızı öneririz:

 • Müşterilerin telefonlarından sorunsuz bir şekilde randevu almalarını sağlayan mobil uyumlu rezervasyon sistemi
 • Ödemeleri güvenli bir şekilde kabul etmek için çevrimiçi ödeme seçenekleri
 • Hızlı yükleme süreleri ile iyi rezervasyon deneyimi
 • Randevularınızı kolayca yönetmek için yerleşik takvim görünümü veya takvim entegrasyonu
 • Otomatik e-posta bildirimleri, onaylar ve hatırlatıcılar

Bununla birlikte, piyasadaki en iyi WordPress rezervasyon eklentilerine bir göz atalım.

Karşılaştırılan En İyi WordPress Rezervasyon Eklentileri

1. Bookly

13 En İyi WordPress Rezervasyon Eklentisi (2021)Bookly , hizmetlerinizin rezervasyonunu ve çevrimiçi zamanlamasını otomatikleştiren eksiksiz bir WordPress rezervasyon eklentisidir. Bookly, salon randevuları, sağlık ve zindelik kontrolleri, eğitim/özel ders toplantıları ve diğer profesyonel hizmetler gibi rezervasyon hizmetleri için en uygunudur.

Sorunsuz mobil entegrasyon sunarak müşterileriniz için hareket halindeyken randevu almayı kolaylaştırır.

Randevu rezervasyonu için kullanımı kolay WordPress eklentilerinden biridir. Tüm randevu rezervasyon süreci 2 ila 6 kolay adımda ayarlanabilir.

Bookly, WPML eklentisi ile uyumludur , böylece çok dilli bir çevrimiçi rezervasyon web sitesini sorunsuz bir şekilde oluşturabilirsiniz. Ayrıca sınırsız, sıralanabilir ve aranabilir bir müşteri listesi sağlayarak müşteri tabanınızı zahmetsizce yönetmenize olanak tanır.

Eklentinin temel özelliklerini kuponlar, özel alanlar, grup rezervasyonları, zincir randevular ve yinelenen ödemeler gibi birçok farklı eklentiyle de geliştirebilirsiniz.

Öne Çıkanlar

 • Tamamen özelleştirilebilir rezervasyon formu
 • Rezervasyon listesi için yerleşik filtreler, sıralama ve arama seçenekleri
 • CSV’ye içe ve dışa aktarma
 • Sınırsız hizmet listesi ve personel
 • Google Takvim senkronizasyonu

2. SeedProd

13 En İyi WordPress Rezervasyon Eklentisi (2021)SeedProd, WordPress için en iyi açılış sayfası oluşturucusudur. Rezervasyonlar ve randevular için özel bir sayfa oluşturmak istediğinizde kullanışlıdır.

150’den fazla güzel şablon ve ilgili tüm trafiği gönderebileceğiniz merkezi bir açılış sayfası oluşturmak için görsel bir sürükle ve bırak oluşturucu vardır.

SeedProd, dönüşümler için optimize etmek üzere sayfanıza geri sayım sayaçları, eşantiyonlar, tercih formları ve çok daha fazlasını eklemenize olanak tanır.

Ayrıca, web sitenizi yakında ve bakım moduna geçirmenize ve özel rezervasyon sayfalarını görüntülemenize olanak tanır. Bu, web siteniz geliştirme aşamasındayken bile randevu alabileceğiniz anlamına gelir.

SeedProd, WPForms ile önceden entegre olarak gelir. Sayfa oluşturucunun içinde, WPForms ile oluşturduğunuz herhangi bir formu seçmenizi sağlayan bir iletişim formu bloğu vardır. Bu, randevu formlarını WordPress açılış sayfanıza yerleştirmeyi inanılmaz derecede kolaylaştırır.

Buna ek olarak, SeedProd WooCommerce ile entegre olur. Bu, ziyaretçilerin yerlerini ayırtmalarına ve doğrudan açılış sayfanızdan ödeme yapmalarına izin verebileceğiniz anlamına gelir.

Öne Çıkanlar

 • E-posta ve WooCommerce entegrasyonları
 • Görsel verilerle abone yönetimi
 • Duyarlı mobil uyumlu sayfalar
 • Hız ve performans için tasarlandı
 • CSS ve özel komut dosyalarıyla geliştirici dostu
 • Yerleşik spam koruması

3. StartBooking

13 En İyi WordPress Rezervasyon Eklentisi (2021)Start Booking , müşterilerinizin web sitenizden günün her saatinde sizinle randevu almalarını sağlayan en iyi çevrimiçi rezervasyon ve zamanlama eklentisidir. Google Takvim’i zaten kullanıyorsanız, rezervasyon sisteminizi onunla entegre edebilirsiniz.

Müşterileriniz bir bakışta rezervasyon sayfanızda rezervasyon yapılabilir bir hizmeti görüntüleyebilir ve seçebilir. Bir hizmet seçtikten sonra, çalışanlardan tarih ve saati seçmeleri istenecektir. Ardından ödeme akışı, müşterinizden gelen tüm önemli bilgileri yakalayacak ve bunları Rezervasyonu Başlat sisteminde güvenli bir şekilde saklayacaktır.

Öne Çıkanlar

 • Tamamen özelleştirilebilir ve optimize edilmiş bir rezervasyon akışı oluşturun
 • Yüksek hız ve performans
 • Dahili takvim görünümü
 • Kapsamlı müşteri profili ve tercih yönetimi
 • Google, Stripe, Zoom ve Mailchimp ile entegre olur

4. BirchPress

13 En İyi WordPress Rezervasyon Eklentisi (2021)

BirchPress , hizmet işletmelerinin rezervasyon planlamasını ve çevrimiçi ödemeleri kabul etmesini sağlayan en iyi rezervasyon zamanlayıcı eklentilerinden biridir.

BirchPress ile, yerleşik form düzenleyici kullanılarak rezervasyon formları kolayca oluşturulabilir ve ardından kısa kodlar aracılığıyla sayfalarınıza gömülebilir.

Google Takvim ve iCal gibi çevrimiçi takvimlerinizle senkronize olur, böylece randevularınızı ve müsaitlik durumunuzu hızlı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

BirchPress ayrıca bir randevu alındığında, yeniden planlandığında veya iptal edildiğinde müşterilerinize son derece özelleştirilmiş e-postalar göndermenize olanak tanır. Ayrıca, farklı bir e-posta pazarlama hizmeti kullanmak zorunda kalmadan müşterilerinize yaklaşan bir randevuyu hatırlatabilirsiniz .

Bu WordPress program eklentisi, PayPal ödemeleriyle birlikte gelir. Daha fazla ödeme seçeneği için web sitenizi WooCommerce ile entegre edebilirsiniz.

BirchPress eklentisi ayrıca binlerce işlev ve kanca ile birlikte gelir ve bu da onu var olan en geliştirici dostu WordPress randevu eklentilerinden biri yapar.

Öne Çıkanlar

 • Mevcut takvimle senkronize et
 • Randevuları ve kullanılabilirliği içe ve dışa aktarma
 • PayPal ile çevrimiçi ödemeleri kabul edin
 • WooCommerce entegrasyonu
 • Eylem kancaları ve filtreleri ile geliştirici dostu

5. Booking Calender

13 En İyi WordPress Rezervasyon Eklentisi (2021)Rezervasyon Takvim eklentisi isimli çok amaçlı eklenti WordPress sitesinden hem randevu ve rezervasyon rezervasyon yönetmek için izin verdiğini.

Bu randevu eklentisi, çok çeşitli işletmelere uyarlanmış birçok işlevsellik ile kullanımı son derece kolaydır.

Tüm rezervasyonlar ve ayarlar WordPress veritabanınızda saklandığından, rezervasyonları yönetmek için üçüncü taraf hesabınızın olması gerekmez. Ancak Airbnb, Booking.com, HomeAway, TripAdvisor vb. gibi üçüncü taraf kaynaklardan beslemeleri içe aktarmak istiyorsanız, bunu da kolayca yapabilirsiniz.

Rezervasyon formlarınız ve takvimleriniz duyarlı. Bu, masaüstü, mobil veya tablet gibi tüm cihazlarda harika görünecekleri anlamına gelir.

Hepsinden iyisi, PayPal, Stripe, Authorize.Net ve daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli çevrimiçi ödeme ağ geçitleri desteklenir.

Öne Çıkanlar

 • Kullanıcı dostu ön uç ve arka uç arayüzü
 • WordPress’in tüm sürümleriyle ve popüler WordPress temalarıyla çalışır
 • Kitap isteklerini anında onaylayın
 • Şartlar ve koşulları etkinleştir/devre dışı bırak
 • Profesyonel sürümle rezervasyon saatleri, kullanıcı izni, sayfa yönlendirmeleri ve daha fazlasını ekleyin

6. WP Simple Booking Calender

13 En İyi WordPress Rezervasyon Eklentisi (2021)Yalnızca müşterilerinize tatil için evinizin veya otelinizin müsaitlik durumunu gösteren basit bir WordPress program eklentisi arıyorsanız, WP Simple Booking Calendar sizin için doğru rezervasyon takvimi çözümü olabilir .

Bu program eklentisinin ücretsiz sürümüyle, bir rezervasyon takvimi eklentisinden bekleyeceğiniz tüm temel özellikleri elde edersiniz. Örneğin, müsaitlik durumunu gösteren bir rezervasyon takvimi pencere öğesini görüntüleyebilir ve ayrıca çok dilli desteği olan kullanıcı dostu bir arayüz aracılığıyla rezervasyonları kabul edebilirsiniz.

Bu eklentinin çevrimiçi ödemeleri kabul etmenize izin vermediğini ve bu nedenle ödemeyi çevrimdışı kabul etmeniz gerekeceğini unutmayın.

Premium sürümle, rezervasyon takvimlerinizi Airbnb, Booking.com ve Flipkey gibi üçüncü taraf tatil kiralama uygulamalarıyla kolayca senkronize edebilirsiniz. Web sitenizin rezervasyon takviminde yapılan herhangi bir değişiklik, gerçek zamanlı olarak üçüncü taraf hesaplarınıza otomatik olarak yansıtılacaktır.

Öne Çıkanlar

 • Müsaitlik tarihlerini ve açıklamayı görüntüle
 • Basitçe kullanıcı dostu arayüz
 • Duyarlı ve mobil uyumlu
 • Takvimi ve verileri yedekleme/geri yükleme

7. OptinMonster

13 En İyi WordPress Rezervasyon Eklentisi (2021)OptinMonster , WordPress için en güçlü müşteri adayı oluşturma eklentisidir. Ziyaretçileri randevu almaya veya sizinle bir oturum planlamaya yönlendirmek için açılır pencereler, slaytlar, kayan çubuklar ve daha fazlası gibi kampanyalar oluşturmanıza olanak tanır.

Bu, sitenize göz atarken istedikleri zaman kolay erişim sağlar. Rezervasyon formu sayfanızı aramak zorunda kalmayacaklar. OptinMonster ayrıca güçlü kampanya tetikleyicilerine ve hedef kitle hedefleme kurallarına sahiptir.

Kullanıcının konumuna, ilgi alanlarına ve sitenizdeki eylemlerine göre rezervasyon seçeneklerini görüntüleyebilirsiniz. Yani genel bir rezervasyon formuna sahip olmak yerine, ziyaretçinin bulunduğu sayfaya göre kampanyayı dinamik olarak değiştirebilirsiniz.

Bu eklenti, rezervasyonlar ve çevrimiçi randevular oluşturmak için bağımsız bir çözüm olarak çalışmayacaktır. Bunun yerine, onu WPForms gibi bir form oluşturucu ile eşleştirmeniz gerekecek. Ardından, kısa kodları kullanarak rezervasyon formunuzu yerleştirebilir ve dönüşümleri ve kayıtları artırmak için çarpıcı kampanyalar oluşturabilirsiniz.

Öne Çıkanlar

 • Kolay özelleştirme için 50’den fazla şablon ve sürükle ve bırak oluşturucu
 • Çok sayıda e-posta entegrasyonu
 • Terk eden kullanıcıları kurtarmak için amaç teknolojisinden çıkın
 • Yeniden hedefleme ve takip kampanyaları

8. The Events Calender

13 En İyi WordPress Rezervasyon Eklentisi (2021)Etkinlik Takvimi, çevrimiçi ve çevrimdışı etkinlikler, biletleme ve randevu planlaması için tasarlanmış bir rezervasyon eklentisidir. Herhangi bir olayı baştan sona yönetmek için hepsi bir arada bir çözümdür.

Eklenti, kullanıcıların etkinlikleriniz için randevu almasına olanak tanıyan bir etkinlik takvimi ile birlikte gelir. Etkinliğiniz için bir tarih ve saat aralığı seçebilir ve rezervasyonlarını çevrimiçi olarak onaylayabilirler.

Rezervasyonlarınızı ana etkinlik takviminizle entegre etmeniz gerekecek ve planlanan zamanlarınız bir takvim görünümünde görünecektir.

Bu eklenti ile çok günlü ve yinelenen etkinlikler oluşturabilir ve hatta uygunluk durumunuzu listeleyebilirsiniz. Konferanslar, geri çekilmeler ve diğer etkinlikler için harika çalışıyor.

Öne Çıkanlar

 • Gravity Forms , Elementor, Mailchimp ve daha fazlasıyla entegre olur
 • Birisi randevu aldığında otomatik olarak bir WordPress kullanıcı hesabı oluşturun
 • Müsaitlik durumunuzu gün, saat ve randevu türüne göre görüntüleyin
 • İhtiyacınız olan bilgileri toplamak için özel alanlar ekleyin

9. WP Booking Calendar

13 En İyi WordPress Rezervasyon Eklentisi (2021)WP Booking Calendar , WordPress web sitenizi güçlü bir rezervasyon sistemine dönüştüren premium bir WordPress eklentisidir. Web sitenizde birçok hizmeti tanıtmanıza ve çevrimiçi rezervasyonları kolaylıkla kabul etmenize olanak tanır.

Müşteriler randevu almadan önce online rezervasyon takviminize bakabilirler. Randevu alındıktan sonra hem siz hem de müşteriniz bilgilendirilecektir.

Ardından rezervasyon takviminizi, rezervasyonlarınızı, formlarınızı ve e-postalarınızı doğrudan WordPress panonuzdan yönetebilirsiniz.

WP Booking Calendar eklentisi WPML ile de uyumludur, böylece çok dilli bir rezervasyon sistemi oluşturabilirsiniz.

Bookly gibi diğer eklentiler kadar zengin özelliklere sahip olmasa da, temel rezervasyon yönetimi ihtiyaçlarını çözmek için yeterince iyidir.

Öne Çıkanlar

 • Kullanımı kolay
 • Zaman aralığı kullanılabilirliği
 • Bir rezervasyonda birden fazla rezervasyon
 • Bağımsız ayarlarla sınırsız takvim
 • Tarih ve saat biçimi yapılandırmaları

10. EventsPlus

13 En İyi WordPress Rezervasyon Eklentisi (2021)EventsPlus başka bir etkinlik kaydı ve bilet rezervasyon eklentisidir. Tam bir takvim, etkinlik biletleri ve kuponlar içeren özelliklerle birlikte gelir.

Bu eklenti seminerlere, etkinliklere, sınıflara, atölyelere, konferanslara, konserlere ve hemen hemen her tür etkinliğe ev sahipliği yapan web siteleri için idealdir.

Eklentiyi yükledikten sonra tekli olaylar, listeler ve ızgaralar oluşturabilirsiniz. Kullanıcıların etkinliklere kaydolma veya yerlerini ayırtma seçeneğini etkinleştirmek için kolay bir ayar vardır. Ve etkinliğiniz için ücret alıyorsanız, aynı rezervasyon sistemini kullanarak bilet satabilirsiniz.

Ayrıca etkinliklerinizi ve kategorilerinizi görüntülemek için bir istatistik panosu da alırsınız. Bu, katılımcıları ve ödemeleri kolaylıkla takip etmeyi kolaylaştırır.

Öne Çıkanlar

 • Çevrimiçi etkinlik rezervasyonu
 • PayPal ve Authorize.Net ile entegre edin
 • Google Haritalar entegrasyonu
 • Çok dilli hazır
 • Tek ve yinelenen olaylar
 • Özel renkler, geri sayım sayacı ve daha fazlası

11. Events Schedule

13 En İyi WordPress Rezervasyon Eklentisi (2021)Events Schedule, etkinlikler ve sınıflar için tasarlanmış bir rezervasyon eklentisidir. 12 görüntüleme stili vardır, böylece markanıza ve hedeflerinize mükemmel şekilde uyan bir rezervasyon sistemi oluşturabilirsiniz.

Etkinlikleriniz veya sınıflarınız için bir zaman çizelgesiyle birlikte bir resim döngüsü oluşturabilirsiniz. Kenar çubuğunuza günlük bir ajanda bile ekleyebilirsiniz.

Eklenti, çevrimiçi kurs web siteleri ve uzun bir etkinlik listesine sahip olanlar için idealdir. Kullanıcılar, aradıkları sınıfları veya etkinlikleri kolayca bulmak için filtreler uygulayabilir.

Etkinlik Takvimi, tekrarlayan etkinlikleri destekler, ancak çok günlük etkinlikler için bir seçenek yoktur.

Öne Çıkanlar

 • Kolay görsel oluşturucu
 • Google Haritalar entegrasyonu
 • SEO dostu
 • Hızlı ve yüksek performans

12. Amelia

13 En İyi WordPress Rezervasyon Eklentisi (2021)Amelia, WordPress için basit ama güçlü bir otomatik rezervasyon eklentisidir. Müşterilerle etkileşimi otomatikleştirmek için asistanınız gibi davranır. Randevu alabilir, etkinlikler için zaman ayarlayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Bu rezervasyon sistemiyle, kullanıcılarınız 7/24 rezervasyon oluşturabilir ve hatta çevrimiçi ödeme yapabilir.

Eklenti, avukatlar, spor salonları, kaplıcalar, özel klinikler ve onarım merkezleri gibi hizmetler ve işletme sahipleri için uygundur.

Öne Çıkanlar

 • Rezervasyon, yeniden planlama ve iptal özellikleri
 • Özelleştirilebilir tasarımlar
 • Anlayışlı yönetici paneli ve yönetici takvimi görünümü
 • Adım adım rezervasyon sihirbazı
 • Rezervasyon widget’ını ara
 • E-posta ve SMS bildirimleri

13. WPForms

wpforms-sitesi

WPForms, sitenizde rezervasyonlara izin vermek için en iyi WordPress form oluşturucusudur. Aşağıdakileri almak isteyen işletmelere hitap eden özelliklerle doludur:

 • Randevular
 • Rezervasyonlar
 • Etkinlik Kayıtları
 • oda rezervasyonları
 • Yüz yüze hizmet rezervasyonları
 • Çevrimiçi oturum yuvaları

…ve dahası.

WPForms, hemen hemen her tür işletme için hazır şablonlarla birlikte gelir. Hastalar, diş hekimleri, veterinerler, kuaför salonları, oteller ve daha fazlası için randevu ve rezervasyon formları bulacaksınız. Adını koy, bulacaksın.

13 En İyi WordPress Rezervasyon Eklentisi (2021)Her şablon mobil uyumludur, bu nedenle formunuz herhangi bir cihazda iyi görünecektir. Başlamak için doğru şablonu seçmeniz yeterlidir. Formu markanıza uyacak şekilde kolayca özelleştirmek için bir sürükle ve bırak görsel oluşturucu var.

Daha sonra WPForms, WordPress için hazır widget’lara ve bloklara sahiptir, böylece tek bir tıklamayla sitenizin herhangi bir yerine gömebilirsiniz.

WPForms ile tarih/saat seçici, hizmet listesi ve otomatik e-posta bildirimleri ve onayları gibi ihtiyacınız olan tüm özelliklere erişebileceksiniz .

Her form yerleşik spam korumasıyla birlikte gelir, böylece yalnızca gerçek istekler alırsınız. Üstüne üstlük, müşteriler randevularını almadan önce çevrimiçi ödemeleri ve kredi kartı bilgilerini kabul etmek için PayPal ve Stripe gibi ödeme seçenekleri ekleyebilirsiniz.

WPForms’ta eksik olan tek şey, randevuları yönetmek için yerleşik bir takvim görünümüdür. Her randevuyu görüntüleme, düzenleme, silme ve not ekleme seçeneklerine sahip merkezi bir liste alırsınız.

Ancak, randevularınızın takviminize otomatik olarak eklenmesini sağlamak için Zapier’e bağlanabilir ve ardından Google Takvim ile entegre edebilirsiniz.

Öne Çıkanlar

 • 300’den fazla şablonla kullanımı en kolay form oluşturucu
 • Ödeme ve e-posta entegrasyonları
 • WordPress panosunda merkezi rezervasyon yönetimi
 • Otomatik tamamlama adres alanı
 • Anında bildirimler ve sayfa yönlendirmeleri

 

Bu, WordPress için en iyi rezervasyon eklentileri derlememizdir. Hangisinin en iyisi olduğu konusunda hala kararsızsanız, bir sonraki kararımızı size veriyoruz.

WordPress için EN İYİ Rezervasyon Eklentisi nedir?

En iyi rezervasyon eklentilerini karşılaştırdıktan sonra en iyi 3 seçeneğimiz:

Bu makalenin ihtiyaçlarınız için en iyi WordPress rezervasyon eklentisini bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.