WordPress için En İyi 8 Dijital İndirme Eklentisi

0 936

WordPress siteniz için en iyi dijital indirme eklentisini kullanmak istiyor ancak hangisini seçeceğinizden emin değil misiniz?

Dijital indirme eklentileri, web sitenizde müzik, kurslar, e-Kitaplar, sanat ve diğer içerik gibi dijital ürünleri satma sürecini basitleştirir. Bu eklentiler, dijital ürünlerinizi çevrimiçi olarak düzenlemenize, yönetmenize ve satmanıza yardımcı olur, böylece bir kod satırına dokunmanıza veya bir geliştirici kiralamanıza gerek kalmaz.

Bu yazıda, sizin için doğru olanı seçmenize yardımcı olmak için WordPress için en iyi dijital indirme aracını karşılaştıracağız.

Ama önce, bir dijital indirme eklentisi sizin için doğru seçim mi?

WordPress Sitenizde Neden Dijital İndirme Eklentisi Kullanmalısınız?

Oluşturduğunuz içerikten para kazanmanın veya hobi işinizi çevrimiçi hale getirmenin yollarını arıyorsanız, dijital indirme eklentisi harika bir seçimdir. E-Kitaplar, resimler, videolar, kurslar, PDF’ler ve çok daha fazlası gibi dijital alanda sunabileceğiniz hemen hemen her şeyi satabilirsiniz.

Ancak bir çevrimiçi mağaza, ödeme ağ geçitleri kurmaya ve ürünlerinizi tanıtmaya giden çok şey var.

Her şeyi kendi başınıza almak için mücadele etmek yerine, bir dijital indirme eklentisi, mağaza kurmak ve hemen satışa başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi size vermek üzere tasarlanmıştır. İşte bir dijital indirme eklentisinin sizin için uygun olmasının birkaç nedeni:

1. Çok ürün satma: Bu eklentiler, her türlü içeriği satın alınabilir veya indirilebilir hale getirerek müşterilerinize kolay erişim sağlar. Eklentiyi web sitenize ekledikten sonra, bir veya daha fazla ürün satabilir ve indirmeleriniz asla bitmez.

2. Yönetmesi kolay : Ürünleri, siparişleri ve müşteri ayrıntılarını düzenli tutar. Bu, satışları artırabilmeniz için dönüşüm stratejinizi düzenlemenize yardımcı olur.

3. Dijital satışları artırın : Mağazanızı kurduktan sonra, müşteriler dijital ürünlerinizi istedikleri zaman satın alabilir, bu da siz uyurken çevrimiçi para kazanabileceğiniz anlamına gelir . Bilgileriniz ne kadar uzun süre alakalı kalırsa, o kadar uzun süre pasif gelir elde edebilirsiniz.

Artık web sitenizde bir dijital indirme eklentisine sahip olmanın faydalarını bildiğimize göre, şu anda piyasadaki en iyi seçeneklere bakalım.

1. SpeedProd

WordPress için En İyi 8 Dijital İndirme EklentisiSeedProd , ürünleri doğrudan oluşturduğunuz herhangi bir açılış sayfasından satmanıza olanak tanıyan en iyi açılış sayfası oluşturucusudur.

WooCommerce ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir, böylece sayfanıza ‘şimdi satın al’ ve ‘sepete ekle’ düğmeleri ekleyebilirsiniz. Bu, müşterilerin doğrudan WordPress açılış sayfanızdan ödeme yapmasını sağlar.

Bu açılış sayfasını, trafiği sosyal medyadan ve çevrimiçi reklamlardan yönlendirmek için merkezi bir yer olarak kullanabilirsiniz. Bu, hangi referans kaynağından gelirlerse gelsinler dijital ürününüzü satın almaları için onlara kolay erişim sağlayacaktır.

Buna ek olarak, bu aracın içinde satış, sıçrama, tercih ve diğer açılış sayfaları oluşturmak için birçok şablon bulacaksınız.

Bu aracın öne çıkan birkaç özelliği şunları içerir:

 • Aciliyet duygusu eklemek için geri sayım sayaçları
 • Şablonlar ve kullanımı kolay bir görsel oluşturucu
 • Mobil hazır tasarımlar
 • E-posta ve WooCommerce entegrasyonları
 • Çok yakında ve bakım modunda yerleşik

Maliyet: Yıllık 39,50 dolardan başlar.

SeedProd’u bugün kullanmaya başlayın!

2. EasyDigitalDownloads

WordPress için En İyi 8 Dijital İndirme EklentisiEasy Digital Downloads , sitenizde yazılım, belge, fotoğraf, e-Kitap, şarkı, grafik, video ve diğer medya dosyalarını satmanıza olanak tanıyan eksiksiz bir e-ticaret çözümüdür.

Easy Digital Downloads, çevrimiçi ürün satma sürecini basitleştiren birçok güçlü özellikle birlikte gelir. Ön uç alışveriş sepeti, müşterilerin ürünlerinize göz atmasına, sepete ürün eklemesine ve kolaylıkla ödeme yapmasına olanak tanır.

Stripe, PayPal, Google Pay ve Apple Pay gibi popüler ödeme ağ geçitlerini kabul ettiğini göreceksiniz. Eklenti ayrıca Mailchimp, AWeber , Dropbox, Amazon S3, Zapier ve diğer popüler pazarlama platformlarıyla da bütünleşir .

Ayrıca, aşağıdaki gibi raporları yönetmek ve görüntülemek inanılmaz derecede kolaydır:

 • Müşteri bilgi kayıtları
 • Satın alım geçmişi
 • Satışlar ve dönüşümler
 • e-ticaret raporları

Bu, siparişleri, geliri, satışları, geri ödemeleri ve daha fazlasını izlemeyi kolaylaştırır.

Easy Digital Downloads, herhangi bir WordPress temasıyla çalışır, bu nedenle sitenizi bozmadan orijinal markanızı korumak kolaydır. Buna ek olarak, ürün dosyalarını koruyabilir, yetkisiz erişimi önleyebilir, kuponlar ve indirim kodları sunabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

3. OptinMonster

WordPress için En İyi 8 Dijital İndirme EklentisiOptinMonste, e-Kitaplar ve PDF’ler gibi dijital ürünler sunmak için en iyi müşteri adayı oluşturma aracıdır. Dakikalar içinde çarpıcı kampanyalar oluşturabilir ve ardından e-posta listenizin büyümesini izleyebilirsiniz.

OptinMonster’ın ödeme entegrasyonları yoktur, bu nedenle doğrudan kampanyalardan ürün satamazsınız. Bir ödeme seçeneği eklemek için WPForms gibi başka bir eklentiye bağlanmanız gerekecek.

Ancak, söz verdiğiniz herhangi bir dijital ürünü sunmak için e-posta pazarlama hizmetinizle entegre olabilir ve otomatik e-postalar oluşturabilirsiniz.

OptinMonster, açılır pencereler, slaytlar, kayan çubuklar ve kupon çarkları oluşturmanıza olanak tanır. Böylece ziyaretçilere dijital ürünler sunmak için birçok fırsatınız olacak.

OptinMonster’ın en iyi yanı, hedefleme kurallarıdır. Bir ziyaretçinin ilgi alanına, konumuna, cihazına, önceki etkileşimine ve çok daha fazlasına dayalı olarak kampanyalar göstermenize olanak tanır.

Kimin neyi gördüğü üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz. Kitlenizi, yanıt verme olasılıklarının daha yüksek olacağı kampanyalarla hedefleyebilirsiniz. Bir ziyaretçi sitenizden ayrılmadan hemen önce açılır pencereleri görüntüleme seçeneği bile vardır. Bu, terk eden kullanıcıları kurtarmanıza ve sonsuza dek kaybolmadan önce onları abonelere dönüştürmenize olanak tanır.

İşte OptinMonster hakkında seveceğiniz şeyler:

 • 50’den fazla şablon ve görsel bir sürükle ve bırak kampanyası oluşturucu
 • Göz alıcı CTA düğmeleri ve bağlantıları
 • Constant Contact gibi tüm popüler e-posta hizmetleriyle entegre olur
 • Güçlü kampanya tetikleyicileri ve hedefleme kuralları
 • Güvenilir bir destek ekibi tarafından desteklenmektedir

4. MemberPress

WordPress için En İyi 8 Dijital İndirme EklentisiMemberPress , WordPress için en iyi üyelik eklentisidir . Web sitenizde dijital ürünler satmayı, içeriği kilitlemeyi ve abonelik satmayı kolaylaştırır.

Gelişmiş seçeneklere erişmek için, MemberPress indirme eklentisini kullanmak isteyeceksiniz. Bu size zip dosyaları, PDF’ler ve resimler dahil olmak üzere çevrimiçi indirmeleriniz üzerinde daha fazla kontrol sağlar.

Birden fazla dosya yükleyebilir, bunları etiketleyebilir veya kategorilere ayırabilir ve dosyaları tek bir kısa kodla listeleyebilirsiniz. Ayrıca, sitenizdeki diğer içeriklerde olduğu gibi, Üye Basın Kuralları ile dosyalarınızı koruyabilirsiniz. Buna ek olarak, tek tek dosyaları, belirli kategorilere sahip dosyaları veya belirli etiketlere sahip dosyaları filtreleme ve kilitleme seçenekleri vardır.

MemberPress indirme eklentisi ayrıca dosyalarınıza indirme bağlantılarını görüntülemek için kullanabileceğiniz kısa kodlarla birlikte gelir. Bunları kopyalamak ve istediğiniz yere eklemek kolaydır.

ÜyePress , ActiveCampaign, Zapier, Elementor, MonsterInsights, AWeber, Constant Contact ve daha fazlasını içeren popüler e-posta pazarlama hizmetleri ve yazılımlarıyla entegre olur . Böylece dijital indirmelerinizi ve e-posta pazarlama kampanyalarınızı kolayca senkronize edebilirsiniz.

İşte MemberPress’in öne çıkan özelliklerinden bazıları:

 • İçeriği kilitleyin ve ücretli erişim oluşturun
 • E-posta, pazarlama ve ödeme platformlarıyla tonlarca entegrasyon
 • Güçlü erişim ve iptal kuralları
 • Otomatik yenileme üyelikleri
 • Kuponlar ve uygunluk kuralları ekleyin
 • Parola korumalı topluluk forumları

5. WPForms

WordPress için En İyi 8 Dijital İndirme EklentisiWPForms , WordPress için en iyi form oluşturucudur. Dijital indirme formu da dahil olmak üzere web siteniz için ihtiyacınız olan herhangi bir formu oluşturmanıza olanak tanır.

Aslında, ihtiyaç duyduğunuz tüm alanları önceden eklenmiş olan önceden hazırlanmış bir indirme formu şablonu vardır. Bu, sıfırdan başlamak zorunda kalmayacağınız anlamına gelir. Tek yapmanız gereken bir ödeme seçeneğine bağlanmak ve dosya indirmeye bir bağlantı eklemek ve sitenizde dijital indirmeler satmaya hazırsınız .

WPForms, bir Stripe ve PayPal eklentisiyle birlikte gelir, böylece müşterilerin ödemeyi anında yapması ve dijital ürününüzü satın alması kolaydır.

Bu indirme formu ayrıca bir GDPR form alanıyla birlikte gelir, böylece aboneler spam olarak sayılmayacak pazarlama mesajlarınızı almayı kabul edebilir.

WPForms ile ayrıca, tam olarak ihtiyacınız olan kullanıcı bilgilerini almak için her form öğesini özelleştirmeyi, eklemeyi veya kaldırmayı kolaylaştıran bir sürükle ve bırak oluşturucuya sahip olacaksınız.

Ayrıca, ziyaretçilerin formlarını gönderirken web sitelerini paylaşmasına izin vermek için bir web sitesi veya URL form alanı ekleyebilirsiniz. Bu size, yaklaşan alakalı kampanyalar oluşturabilmeniz için ne tür içeriklerle ilgilendiklerini görmeniz için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri verir.

WPForms, dijital indirmelerinizi otomatik pilotta ayarlayabilmeniz için gerçekten harika otomasyon özelliklerine de sahiptir. Formunuzu şu şekilde yapılandırabilirsiniz:

 • Bir sipariş verildiğinde sizi bilgilendirmek için kendinize bir e-posta gönderin
 • Müşteriye siparişini onaylaması için bir e-posta gönderin ve onları markanıza hoş geldiniz.
 • İletişim bilgilerini e-posta pazarlama listenize ekleyin
 • Müşterinin indirmesini onaylamak için web sitenizde özelleştirilmiş bir onay görüntüleyin
 • Ürünü indirir indirmez onları başka bir sayfaya yönlendirin

Özetle, WPForms, web sitenizde indirilebilir ürünleri pazarlamak ve satmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

6. LearnDash

WordPress için En İyi 8 Dijital İndirme EklentisiLearnDash , sitenizde dijital kurslar satmanıza olanak tanıyan, e-öğrenme uzmanları tarafından oluşturulan WordPress için popüler bir öğrenme yönetim sistemidir. Kurslar, sınavlar oluşturmayı ve resmi sertifikalar vermeyi kolaylaştıran bir sürükle ve bırak kurs oluşturucuya sahiptir.

Bir öğrenciyi test etmek için, zaman sınırları ve rastgele sorular içeren gelişmiş testler bile ekleyebilirsiniz. Sınavınıza veya kısa sınavınıza ekleyebileceğiniz 8 soru türü vardır:

 • Tek seçenekli sorular
 • Çoktan seçmeli cevaplar
 • Ücretsiz Metin
 • sıralama
 • anketler
 • Boşlukları doldurun
 • Denemeler

Hatta kursu ve sınavı daha ilgi çekici hale getirmek için multimedya dosyaları da ekleyebilirsiniz.

Bu platform, öğrencilerinizin ihtiyaç duydukları bilgilere kolayca erişebilmeleri için kategoriler halinde düzenlenen tartışma forumları ve soru bankaları oluşturmanıza bile olanak tanır.

Kurs otomasyonuna gelince, LearnDash Mailchimp, ConvertKit, Zapier, Stripe, PayPal ve daha pek çok popüler hizmetle entegre olur.

Böylece kurs kaydına, tamamlamaya ve öğrencinin eylemlerine dayalı olarak e-postaları tetikleyebilirsiniz. Otomatik pilotta kurs yenileme hatırlatıcılarınızı, inceleme isteklerinizi ve katılım kampanyalarınızı bile ayarlayabilirsiniz.

7. WooCommerce

WordPress için En İyi 8 Dijital İndirme EklentisiWooCommerce , sitenizde fiziksel ve dijital ürünler satmanıza olanak tanıyan WordPress için en popüler açık kaynaklı e-ticaret çözümüdür. Esnektir, ücretsizdir ve mağazanızın içeriğinin ve verilerinin tam mülkiyeti sonsuza kadar sizde kalır.

Dijital indirmelerinizi görüntülemek için bir ürün kataloğu ile güzel bir vitrin oluşturabilirsiniz.

Ayrıca PayPal, Stripe ve Square dahil olmak üzere 100’den fazla farklı ağ geçidi üzerinden kartları, mobil cüzdanları ve banka havalelerini güvenli bir şekilde kabul etmek için birçok ödeme seçeneğine sahip olacaksınız.

Ürün varyasyonları, özel yapılandırmalar ve bağlı kuruluş öğeleri üzerinde daha iyi kontrol istiyorsanız WooCommerce iyi bir seçenektir.

Bu platformun iyi yanı, iki el ele satmak istiyorsanız, fiziksel ve dijital ürünleri birleştirmenize izin vermesidir. Örneğin, birlikte bir e-Kitap ve ciltsiz kitap satabilir ve UPS, FedEx, ShipStation ve daha fazlasını içeren çeşitli gönderi yöntemlerini kullanabilirsiniz.

WooCommerce kapsamlı bir platformdur ve birçok özellik ve uzantıya sahiptir. Daha neler sunabileceğini görmek için WooCommerce İncelememize göz atabilirsiniz .

8. Download Manager

WordPress için En İyi 8 Dijital İndirme EklentisiWordPress Download Manager , WordPress web sitenizdeki dosya indirmelerini yönetmenize, izlemenize ve kontrol etmenize olanak tanıyan bir dosya yönetimi eklentisidir.

Bu eklentinin ücretsiz sürümü, dosyaları parolayla korumanıza ve dosya erişimini kontrol etmek için kullanıcı rolleri oluşturmanıza olanak tanır. Bu şekilde yalnızca yetkili kullanıcılar dosyayı indirebilir.

İndirmeden önce ziyaretçilerinizden şartlar ve koşullarınızı kabul etmelerini bile isteyebilirsiniz.

Bu eklenti, dosya yönetimini ve korumayı da basitleştirir. Yapabileceksin:

 • İndirmeleri hız veya sayım sınırına göre yönetin
 • Google Drive, OneDrive ve DropBox’a bağlanın
 • İstenmeyen postaları ve botları engellemek için CAPTCHA kullanın

Daha fazla özellik istiyorsanız, ücretli abonelik planına yükseltebilir ve güçlü eklentilere erişebilirsiniz.

Bunlardan bazıları PayPal entegrasyonları, tek tıklamayla etkinleştirme, satış vergisi, fatura oluşturma ve misafir ödemesini içerir. Ayrıca kupon yönetimine, lisans düzeyinde fiyatlandırmaya ve daha fazlasına erişebileceksiniz.

 

İşte buyur! Bunlar, WordPress web siteniz için kullanabileceğiniz en iyi dijital indirme eklentileridir.

Dijital indirmelerinizi kurduktan sonra, bunları doğru şekilde tanıtmak ve pazarlamak isteyeceksiniz. İşte trafiği artırmanıza ve satışları ve dönüşümleri hızla artırmanıza yardımcı olacak 4 güçlü araç:

 • RafflePress : Kısa sürede dönüşümleri artırmak için viral eşantiyonlar oluşturun
 • TrustPulse : Ziyaretçilerde güven ve itimat oluşturmak için sosyal kanıtı kullanın
 • PushEngage : Herhangi bir zamanda ziyaretçilerin tarayıcılarına bildirimler ve güncellemeler gönderin
 • All In One SEO : Dönüşüm sağlama olasılığı daha yüksek trafik çekmek için sitenizi optimize edin

WordPress siteniz için doğru dijital indirme eklentisini bulmanıza yardımcı olduğumuzu umuyoruz.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.