SiteLock: WordPress Güvenlik Eklenti İncelemesi

0 709

Web siteniz için bir güvenlik çözümü mü arıyorsunuz?
SiteLock’un sizin için doğru seçim olup olmadığını bilmek ister misiniz?
SiteLock, web sitenizdeki kötü amaçlı etkinlikleri bulmak ve düzeltmek için popüler bir WordPress güvenlik sağlayıcısıdır. Web sitenizi, işletme itibarınızı ve müşterilerinizi siber tehditlerden ve bilgisayar korsanlarından korumaya yardımcı olur.

Bu SiteLock incelemesinde, SiteLock’un web sitenizi bilgisayar korsanlarından, kötü amaçlı yazılımlardan ve güvenlik tehditlerinden korumak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlayıp sağlamadığını belirlemek için özellikleri, fiyatlandırmayı ve diğer faktörleri gözden geçireceğiz.

SiteLock platformunu derinlemesine inceleyeceğiz, bu nedenle bu gönderide gezinmeyi kolaylaştırmak için bir içindekiler tablosu oluşturduk. Sizi en çok ilgilendiren bölüme geçmekten çekinmeyin.

SiteLock’a Genel BakışSiteLock: WordPress Güvenlik Eklenti İncelemesi

SiteLock , piyasadaki popüler bir bulut tabanlı web sitesi güvenlik tarayıcısı ve kötü amaçlı yazılım temizleme hizmetidir. Web sitenizi korumak ve bilgisayar korsanlarını uzak tutmak için çeşitli web ve mobil güvenlik çözümleri sunar.

SiteLock’un en iyi yanı, kötü amaçlı yazılımları otomatik olarak algılaması ve kaldırma işlemini başlatarak web sitenizin güvende kalmasını sağlamasıdır. Ayrıca her türlü siber saldırıyı önlemek için veritabanı koruması ve güvenlik açığı yamaları sağlar.

SiteLock, PCI (Payment Card Industry) uyumludur ve birinci sınıf hizmet sağlamak için endüstri güvenlik standartlarını karşılar. WordPress sitenizi şunlardan korur:

 • SEO spam’ı
 • arka kapılar
 • Engellenenler listesi uyarıları
 • Hack girişimleri
 • Kötü amaçlı yazılım tehditleri
 • Kötü amaçlı trafik

Saldırılara yanıt vermek ve web sitenizi hızlı bir şekilde düzeltmek için bir 911 hizmeti sunarlar. WordPress web sitenizin tam güvenliğini ve güvenliğini sağlamak için harici izleme özelliğine sahip birinci sınıf bir hizmettir.

SiteLock, bir web sitesini altı saatten daha kısa sürede düzelttiğini iddia ediyor. Ve 911 hizmetlerinde para iade garantisi alırsınız, bu da güvenlik tarayıcısına endişelenmeden güvenebileceğiniz anlamına gelir.

Fiyatlandırma söz konusu olduğunda, SiteLock küçük ve kurumsal işletmeler için birden fazla plan sunar. En üst düzey planları, para hırsızlığını ve diğer güvenlik açıklarını önlemek için büyük e-ticaret mağazaları için tasarlanmıştır.

Temel plan, SSL taraması, kötü amaçlı yazılım taraması, spam taraması, SQL enjeksiyon taraması, risk puanlaması ve daha fazlasıyla yeni başlayanlar ve yeni başlayanlar içindir. Ayrıca, web sitenizin her yönden güvenli olmasını sağlamak için eksiksiz kod ve veritabanı taraması ile birlikte gelir.

Web sitenizi etkileyebilecek kötü amaçlı yazılımları ve diğer tehditleri kontrol etmek için düzenli/günlük tarama sağlar. Premium planlarını satın alırsanız, SiteLock sorunları otomatik olarak düzeltir ve yapılan tüm değişikliklerden sizi haberdar eder.

Bu güvenlik platformu hakkında daha fazla bilgi edinmek için tüm SiteLock özelliklerini inceleyelim.

SiteLock Özellikleri

SiteLock, sağlam bir WordPress güvenlik ve izleme çözümüdür. Aşağıda, bunun web siteniz için doğru olup olmadığını belirlemek için tüm özelliklerini ve seçeneklerini keşfedeceğiz.

1. Web Sitesi Taraması

SiteLock, sitenizdeki küçük ve büyük tehditleri algılamak için çeşitli web sitesi tarama araçları sağlar. Bu taramalar şunları içerir:

 • Kötü Amaçlı Yazılım Taraması: WordPress sitenizde kötü amaçlı veya şüpheli içerik olup olmadığını kontrol eder. Bulunduğunda, SiteLock web sitenizi temizleyebilmeniz için sizi anında uyaracaktır.SiteLock: WordPress Güvenlik Eklenti İncelemesi
 • Spam Taraması: Gönderdiğiniz e-postaların engellenmesini veya spam klasörüne gönderilmesini önlemek için web sitenizin spam listelerine ve spam veritabanlarına eklenip eklenmediğini düzenli olarak kontrol eder.
 • SQL Enjeksiyon Taraması: Bilgisayar korsanları, sitenizin veritabanına saldırmak ve hassas verilere erişim sağlamak için doğrulamaları atlar. Bu tarama, veritabanınızı ve depolanan bilgilerini korumak için bu tür güvenlik açıklarını bulur.
 • Siteler Arası Komut Dosyası Çalıştırma (XSS) Taraması: Bilgisayar korsanları, ziyaretçilerin verilerini çalmak veya ziyaretçileri üçüncü taraflara veri sağlamaları için kandırmak için sitenizdeki güvenlik açıklarından yararlanır. Siteler Arası Komut Dosyası Çalıştırma (XSS) taraması, sitenizi bu tür saldırılara karşı korumak için güvenlik açığını bulup düzeltmenize yardımcı olur.
 • Uygulama Taraması: Arka uçta web sitenizi internete sokan birden fazla işlem çalışıyor. Veritabanlarını, işletim sistemlerini, programlama dillerini ve daha fazlasını içerir. Uygulama taraması, bilgisayar korsanlarının sunucunuza girip web sitenize saldırması için hiçbir boşluk olmamasını sağlayacaktır.
 • SSL Taraması: Web sitenizin geçerli bir SSL sertifikasına sahip olmasını ve web şifrelemesinin sorunsuz çalışmasını sağlayan basit bir tarama aracı.

Güvenlik taramalarının çoğu, SiteLock WordPress eklentisini web sitenize yükleyip etkinleştirdikten sonra otomatik olarak çalışır. Kurulum, yeni başlayanlar için kolaydır ve sadece birkaç tıklamayla çalışır.

SiteLock: WordPress Güvenlik Eklenti İncelemesiEklenti etkinleştirildikten sonra sitenizi düzenli olarak tarar. Ne bulduğunu bildirmek için size e-posta gönderecek. Tarama ayrıntılarını ve sitenizin durumunu görmek için SiteLock panosuna da erişebilirsiniz. Kontrol panelinde SiteLock’un risk puanına ve canlı taramaya da erişebilirsiniz.

Ve dahası var. SiteLock, ziyaretçilere web sitenizin tüm kötü niyetli etkinlik ve tehditlerden arınmış olduğunu bildirmek için web sitenize bir güvenlik güven rozeti eklemenize olanak tanır. Bu, web sitesi kullanıcılarının güvenini kazanmanıza yardımcı olur ve özellikle çevrimiçi ödemeleri kabul ediyorsanız kullanışlıdır .

2. Kötü Amaçlı Yazılım Temizleme

SiteLock, üç adımda çalışan eksiksiz ve otomatik bir kötü amaçlı yazılım temizleme işlemi sunar:

 1. Kötü Amaçlı Yazılım Algılama: İlk olarak, güçlü SiteLock kötü amaçlı yazılım tarayıcısı, web sitenizdeki kötü amaçlı yazılım dosyalarını ve içeriği algılar.
 2. Kötü Amaçlı Yazılım Temizleme: İkinci olarak, web sitenizde bulunan tüm kötü amaçlı yazılımları ve şüpheli verileri otomatik olarak kaldırır. Ayrıca web sitenizin kaynak kodundaki şüpheli her şeyi temizler.
 3. Web Sitesi Restorasyonu: Son adımda, SiteLock, bilgisayar korsanlarının sitenize zarar verip vermediğini kontrol eder ve web sitenizin sorunsuz çalışmasını sağlamak için adımlar atar. Ayrıca, web sitesinde yapılan herhangi bir değişiklik hakkında sizi bilgilendirecektir.SiteLock: WordPress Güvenlik Eklenti İncelemesi

Bu işlem sırasında SiteLock, düzenli güncellemeleri ve uyarıları e-postayla paylaşmak için sizinle bağlantı kurar. Ayrıca SiteLock’un canlı gösterge panosunda günlüğe kaydedilen tüm etkinlikleri bulabilirsiniz.

3. Güvenlik Açığı Yaması

Güvenlik açıkları, bilgisayar korsanlarının sitenize veya verilerine erişmek için kullanabileceği güvenlik açıklarıdır. Bu güvenlik açıkları WordPress eklentilerinde ve temalarında ve nadiren de olsa bazen WordPress çekirdek kurulumunda görünebilir.

Güvenlik açıkları, yazılım güncellemeleri ve diğer değişikliklerle zaman zaman ortaya çıkar. Geliştiriciler bu eksiklikleri bulduğunda, bunları düzeltir ve yazılımın güvenlik yamasını taşıyan yeni bir sürümünü yayınlar.

Bilmeniz gereken şu ki, güvenlik açıklarını bir kez düzeltirseniz, bu, web sitenizin gelecekte bunlardan kurtulacağı anlamına gelmez.

Yeni güvenlik açıklarını kontrol etmek için web sitenizin düzenli olarak izlenmesi gerekir.

SiteLock’un güvenlik açığı düzeltme eki, sizi tehditlerin önünde tutar. Web sitenizdeki güvenlik açıklarını hızla bulmanıza yardımcı olur ve bilgisayar korsanları bunları kötüye kullanmadan hemen önce düzeltir.

SiteLock, sitenizin hassas alanlarını kontrol etmek için düzeltme teknolojisini kullanır. Sorun bulursa, sitenizin güvenli olduğundan emin olmak için ayrı güvenlik düzeltme ekleri uygular.

Bu, siber suçluların güvenlik açıklarından yararlanamayacağı anlamına gelir.

4. Web Uygulaması Güvenlik Duvarı (WAF)

Bir Web Uygulaması Güvenlik Duvarı (WAF), web sitenizin trafiğini sitenize gelmeden önce taramak için ilk savunma hattınız olarak hareket eder. Kötü botları, istenmeyen postaları, siber suçluları ve kötü niyetli kullanıcıları tespit eder ve sitenizi hacklemeye çalışma şansları bile kalmaması için onları engeller.

SiteLock’un güvenlik duvarı, WordPress uygulamanızın önüne bir güvenlik kalkanı gibi oturur. Ardından, ziyaretçinin haberi olmadan perde arkasında gizli bir güvenlik kontrolü gerçekleştirir.

Araç, bot davranışını kontrol etmek için her ziyaretçiyi tarar. Ayrıca ziyaretçilerinizin IP itibarlarını doğrular.

Bu, gerçek ziyaretçileri kötü niyetli trafikle karşılaştırmaya yardımcı olur. Ardından SiteLock’un Trueshield aracı, kötü amaçlı botları ve kötü niyetli kullanıcıları otomatik olarak engeller ve WordPress web sitenize yalnızca güvenli trafiğin erişmesine izin verir.

SiteLock: WordPress Güvenlik Eklenti İncelemesiGüvenlik duvarı etkinliği kaydedilir ve SiteLock gösterge tablonuzda eksiksiz filtre raporlarını bulabilirsiniz.

5. Web Sitesi Yedekleme

Web sitenizin düzenli yedeklerini oluşturmanız önerilir. Yedeklemelerle, bilgisayar korsanlığı ve saldırı durumunda sitenizin önceki bir sürümüne hızla dönebilirsiniz.

WordPress yedekleme eklentilerinin tam listesine göz atmalısınız . Bu eklentiler, WordPress siteleri için en iyi yedekleme ve geri yükleme çözümünü sağlamak üzere test edilmiştir.

SiteLock, bir web sitesi yedekleme ve geri yükleme seçeneği sunar. Web sitesi sahiplerinin günlük yedeklemeler planlamaları veya dosyalar, klasörler ve veritabanları için yedekleme talep etmeleri için basit bir çözümdür.

Web sitenizi tek bir tıklama ile kolayca geri yükleyebilirsiniz. SiteLock, sitenizin önceki bir sürümünü seçip hemen geri yüklemeniz için bir geri alma düğmesi sunar.

Yedekleme işlemi sırasında, tam güvenlik sağlamak için içeriğiniz ve verileriniz şifrelenecektir. Yedekleme durumunuzu, geçmişinizi ve depolama alanınızı SiteLock panosunda da izleyebilirsiniz.

Depolama, fiyatlandırma planınıza bağlıdır. Aşağıdaki SiteLock fiyatlandırma bölümünde daha fazlasını tartışacağız.

6. İçerik Dağıtım Ağı

SiteLock, web sitenizin performansını ve hızını artırmaya yardımcı olmak için bir içerik dağıtım ağı (CDN) hizmeti sunar .

CDN, web sitenizin içeriğini dünya çapında 40’tan fazla konumdaki küresel veri merkezlerinde otomatik olarak depolayacaktır. Bir ziyaretçi sitenize erişmek istediğinde, verileri en yakın sunucudan alır ve görüntüler.

Bu, sayfa yükleme sürelerini önemli ölçüde azaltır ancak bu kadar çok sunucuda veri depolamanın güvenliği konusunda endişe duyabilirsiniz.

SiteLock, verilerinizin ve web sitesi kullanıcılarınızın korunmasını sağlamak için güvenli uçtan uca şifreleme sağlar.

Sadece birkaç tıklamayla SiteLock CDN’yi kurmak kolaydır. Yapılandırmadan sonra hızı artırmak için otomatik olarak çalışır ve web sitenizi daha hızlı yükler.

SiteLock CDN umut verici görünse de , web sitenizi hızlandırmak için en iyi CDN hizmetleri listemize de göz atmanızı öneririz .

SiteLock Müşteri Desteği

Müşteri desteği söz konusu olduğunda, SiteLock her zaman arkanızdadır. Bununla birlikte, destek tercihlerinin fiyatlandırma planınıza göre çalıştığını bilmeniz gerekir. Bu, önceliğin premium müşterilere, ardından alt uç planlardakilere gittiği anlamına gelir.

Ancak SiteLock, destek hizmetini size en uygun şekilde iletişim kurabileceğiniz birden fazla kanal üzerinden sunar. Bu içerir:

 • 7/24 canlı sohbet desteği
 • E-posta/yardım masası
 • Telefon desteği
 • Sohbet etmek
 • topluluk forumu

Buna ek olarak, SSS’lerinde ve bilgi tabanlarında çok sayıda belge bulabilirsiniz.

Bu destek platformlarının yanı sıra SiteLock uzmanları ayrıca satış öncesi sorular, saldırıya uğramış web siteleri için hızlı düzeltmeler ve daha fazlasıyla yardımcı olur.

Sitelock Fiyatlandırması

SiteLock fiyatlandırmasına ve planlarına dalmadan önce, SiteLock 911 adlı bir kerelik acil temizlik hizmeti hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

SiteLock: WordPress Güvenlik Eklenti İncelemesiBu, siteniz şu anda saldırı altındaysa son derece yararlıdır. 199 $ (bir kerelik ücret) maliyeti ve bundan elde edeceğiniz şey:

 • SiteLock’un güvenlik uzmanlarına öncelikli erişim
 • 6 saatlik yanıt süresi
 • Web sitenizin hızlı kurtarılması
 • Eksiksiz ve kapsamlı web sitesi temizliği
 • Tam geri ödeme garantili

Web sitenizi düzelttikten sonra SiteLock, web sitenizin güvenli ve emniyetli kalmasını sağlamak için bir yıllık harici izleme de sağlayacaktır.

SiteLock, normal portföyünde üç fiyatlandırma planı sunar:SiteLock: WordPress Güvenlik Eklenti İncelemesi

 1. Temel – Temel planın maliyeti yıllık 149 ABD Doları (aylık 14,99 ABD Doları) . 7/24 müşteri desteği, 30 saatlik çağrı yanıt süresi, 2 GB’a kadar depolama ile günlük yedeklemeler, eksiksiz web sitesi taraması, güvenlik açığı tespiti ve daha fazlasını içerir.
 2. Profesyonel – En popüler plandır ve yıllık 249 ABD Doları (aylık 24,99 ABD Doları) tutarındadır . Profesyonel plan, günlük yedeklemeler ve 5 GB’a kadar depolama ile temel plandan her şeyi içerir. Ayrıca 24 saat yanıt süresi, güvenlik açığı algılama ve otomatik yama, web sitesi güvenlik duvarı koruması (WAF), CDN ve daha fazlasını içerir.
 3. İşletme – En üst düzey SiteLock planının maliyeti yıllık 349 ABD Doları (aylık 34,99 ABD Doları) . En hızlı 12 saatlik çağrı yanıt süresine, 10 GB’a kadar depolama alanıyla günlük yedeklemelere, kötü amaçlı bot engellemeye, DDoS korumasına, güvenlik duvarı PCI raporlamasına, 2FA ve özel WAF kurallarına sahiptir.

Her planla SiteLock 911 hizmetinde indirim alırsınız.

Buradaki dezavantaj, en az 12 ay taahhütte bulunmanız gerekmesidir.

Ancak, 30 günlük bir geri ödeme politikası sunar ve geri ödeme almak için hizmeti ilk ay içinde iptal etmeniz gerekir.

Yıllık ödemeyi seçerseniz, toplam fiyat üzerinden iki aylık indirim alırsınız. Temelden işletmeye kadar tüm SiteLock planları için geçerlidir.

SiteLock Alternatifleri

SiteLock, güçlü ve yüksek kaliteli bir web sitesi güvenlik hizmetidir. Bir web sitesi uygulaması güvenlik duvarı, otomatik kötü amaçlı yazılım temizleme, günlük web sitesi taraması, eksiksiz yedeklemeler ve daha fazlasıyla birlikte gelir.

Sağlam web sitesi güvenliği sağlar ve bot saldırılarının sitenizi güvende tutmasını önler. SiteLock ayrıca siber suçlulara, bilgisayar korsanlığı girişimlerine ve kötü niyetli trafiğe karşı güvenlik sağlar.

SiteLock fiyatlandırma planları, yeni başlayanlar ve yeni başlayanlar için biraz pahalıdır. Ve olumsuz tarafı, en az 12 ay taahhütte bulunmanız gerekecek, bu da hizmeti bir kez satın aldığınızda bir yıl boyunca geri dönüşün olmayacağı anlamına geliyor.

Web sitenizi bilgisayar korsanlarından, kötü amaçlı yazılımlardan, kötü niyetli tehditlerden ve spam robotlarından korumak için kullanabileceğiniz birkaç WordPress güvenlik eklentisi vardır. En iyi tavsiyemiz Sucuri .

SiteLock: WordPress Güvenlik Eklenti İncelemesiIP engelleme, konum engelleme, DDoS koruması, güvenlik izleme, web sitesi güvenlik duvarı, sunucu düzeyinde güvenlik duvarı ve daha fazlasını içeren güçlü seçeneklere sahip en popüler ve güvenilir WordPress güvenlik hizmetlerinden biridir.

Bunlar, piyasadaki WordPress güvenlik eklentilerinden en iyi seçtiklerimizdir. Daha fazla seçenek için tam kılavuzumuza bakın: 8 En İyi WordPress Güvenlik Eklentisi .

Sonuç – SiteLock, Web Sitesi Güvenliği İçin İyi mi?

SiteLock, yerleşik işletmeler ve e-ticaret mağazaları için tasarlanmış birinci sınıf bir web sitesi güvenlik çözümüdür. 

İşte SiteLock Güvenlik özelliklerinden bazı önemli noktalar:

 1. Günlük tarama ve kötü amaçlı yazılım kaldırma
 2. Otomatik güvenlik açığı algılama ve yama
 3. IP ve trafik filtreleme
 4. Güçlü web sitesi uygulama güvenlik duvarı
 5. Web sitesi yedekleme ve geri yükleme
 6. Öncelikli müşteri desteği – 7/24

Ayrıca, bir web sitesi güvenlik çözümüne yatırım yapmak için yüksek bütçeli kurumsal kullanıcılar için mükemmel bir seçimdir. Diğer kullanıcılar, web sitesi koruması için SiteLock alternatiflerine bakabilir.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.