2020’nin En İyi 7 WordPress Form Eklentileri

1 1.614

WordPress deposundaki binlerce iletişim formu eklentisi tarafından boğulmak kolaydır. Her eklentinin artıları ve eksileri olduğundan, ihtiyaçlarınız için doğru olanı bulmak zor olabilir.

Siteniz için hangi WordPress form eklentisini seçmeniz gerektiğini merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. Bu kılavuzda, ihtiyaçlarınıza en uygun olanı bulmak için en iyi WordPress iletişim formu eklentilerini karşılaştıracağız.

WordPress’te Yerleşik İletişim Formu var mı?

Hayır! WordPress yerleşik bir iletişim formu ile birlikte gelmez. Bir form oluşturabilmeniz için bir WordPress eklentisi yüklemeniz gerekir .

Her WordPress web sitesinin nişinden bağımsız olarak bir WordPress form eklentisine ihtiyacı vardır.

WordPress formlarını kullanmak, web sitenizin ziyaretçilerinin sizinle iletişim kurmasını kolaylaştırır. WordPress iletişim formlarınızı e-postalar, ödemeler ve diğer gereksinimler için üçüncü taraf hizmetlerle entegre edebilirsiniz.

WordPress için En İyi Form Eklentisini Seçme

Tüm iletişim formu eklentileri eşit yaratılmaz. Her eklentinin artıları ve eksileri olduğundan, hangi eklentinin ihtiyaçlarınız için en iyi olduğunu anlamanız önemlidir.

Örneğin, bir yayıncının MailChimp, Constant Contact, Drip , vb. Gibi favori e-posta pazarlama araçlarıyla sorunsuz entegrasyona izin veren bir eklentiye ihtiyacı olabilir . Ancak, bir e-Ticaret satıcısının özel kayıt formları, giriş formları ve ödeme formları oluşturması gerekebilir. Diğer yandan, kâr amacı gütmeyen bir kuruluşun çevrimiçi para toplamak için özel bağış formları oluşturması gerekecektir.

İşte bir iletişim formu eklentisine bakmanız gereken şey.

  • Özellikler : İyi bir WordPress iletişim formu eklentisi, iletişim formları, ödeme formları, kullanıcı kayıt formları, abonelik formları vb.Gibi her türlü çevrimiçi form oluşturmanıza olanak tanır.
  • Kullanım Kolaylığı : Sezgisel bir kullanıcı arayüzü, teknoloji konusunda bilgili olmasanız bile web formu oluşturmayı kolaylaştırır. Öğrenme eğrisi ne kadar düşükse, o kadar iyidir.
  • Mobil Uyumluluk : Oluşturduğunuz tüm formlar% 100 duyarlı olmalı ve tüm cihazlarda harika çalışmalıdır, yoksa geride kalırsınız.
  • Fiyatlandırma : Bir eklentiyi denemeden önce, uzun vadede yatırıma değip değmeyeceğini düşünmeniz gerekir.
  • Dokümantasyon : Tercihen dokümantasyon, eklentinin çeşitli özelliklerinde size kolayca yol gösterecek kadar geniş olmalıdır.
  • Destek : Ayrıca, iyi bir üne sahip bir ekip tarafından geliştirilen ve olağanüstü müşteri hizmeti sunmasıyla tanınan bir eklenti seçmek isteyeceksiniz.

1. Contact Form 7

2020'nin En İyi 7 WordPress Form EklentileriŞüphesiz, Contact Form 7 , piyasadaki WordPress için en popüler form eklentisidir. İletişim Formu 7’nin on yılı aşkın bir süredir var olduğu düşünüldüğünde, bu eklentinin 5 milyondan fazla aktif yüklemeye sahip olması şaşırtıcı değildir.

2020'nin En İyi 7 WordPress Form EklentileriWeb sitenizde basit iletişim formları oluşturmak istiyorsanız, İletişim Formu 7 doğru seçimdir. Bu eklenti ile harika çalışan birkaç ücretsiz ve premium üçüncü taraf eklenti de bulabilirsiniz.

Kullanıcı arayüzünün kullanımı hiç kolay değildir ve bir iletişim formu oluşturmak için bazı temel HTML etiketlerini bilmenizi gerektirir.

Ücretsiz / lite versiyonu : Evet

2. Ninja Formları

2020'nin En İyi 7 WordPress Form Eklentileri

Ninja Forms , WordPress iletişim formlarını kolayca oluşturmanızı sağlayan başka bir WordPress iletişim formu eklentisidir. Eklenti, birçok tanınmış WordPress eklentisi oluşturan bir WordPress geliştirme ekibi olan WPNinja tarafından oluşturulmuştur.

Çekirdek eklentinin kullanımı tamamen ücretsizdir. Gerektiğinde premium eklentiler yükleyerek Ninja Forms’un işlevlerini artırabilirsiniz. Eklenti, geliştiricilerin özel özelliklerle kolayca geliştirmesine izin veren yüzlerce işlev ve kanca ile birlikte gelir.

2020'nin En İyi 7 WordPress Form EklentileriWeb sitenizde ücretsiz iletişim formu eklentisi kullanmak ve gerekli eklentileri satın alarak özellikleri geliştirmek istiyorsanız, Ninja Forms mükemmel bir çözümdür.

İlk olarak, eklentileri satın almak yararlı bir strateji gibi görünebilir, çünkü yalnızca ihtiyacınız olanı ödemek zorunda kalacaksınız. Ancak, ihtiyaçlarınız arttıkça Ninja Forms bu listedeki diğer eklentilerden daha pahalı hale gelecektir.

Ücretsiz / lite versiyonu : Evet

Bireysel eklentilerin fiyatlandırması : her biri 29 $ – 129 $

Premium planlar fiyatlandırması : 99 $ – 499 $

3. Jetpack Contact Forms

2020'nin En İyi 7 WordPress Form EklentileriJetpack, WordPress siteleri için oluşturulmuş güçlü bir eklentidir. WordPress için iletişim formları da dahil olmak üzere çeşitli şaşırtıcı işlevlerle birlikte gelir. Birden çok form oluşturabilir ve bunları web sitenizin farklı bölümlerinde görüntüleyebilirsiniz. Kullanıcılarınız formu gönderdikten sonra bildirim göndermek için e-posta gibi genel WordPress ayarlarınızı kullanır. Ayrıca bildirim almak için özel bir e-posta da ayarlayabilirsiniz.

Form alanları eklemek, düzenlemek ve yeniden sıralamak için bir sürükle ve bırak düzenleyicisi vardır. Diğer önemli özellikler arasında spam filtreleme hizmeti, gösterge tablosu bildirimleri vb.

Ücretsiz / lite sürümü: Jetpack eklentisi ile ücretsiz.

Premium planlar: Aylık 3,50 – 29 ABD doları

4. WPForms

2020'nin En İyi 7 WordPress Form Eklentileri

WPForms , WordPress için en başlangıç ​​dostu iletişim formu eklentisidir. Güçlü sürükle ve bırak oluşturucusuyla, tek bir kod satırına dokunmadan birkaç dakika içinde güzel WordPress formları oluşturabilirsiniz.

WPForms, sipariş formları, anket formları, bağış formları, e-posta abonelik formları, şifre korumalı güvenli formlar vb. Gibi karmaşık çevrimiçi formlar oluşturmayı kolaylaştırır . Mutlak bir acemi olsanız bile, hemen atlayabilirsiniz. .

Oluşturduğunuz her form% 100 mobil uyumlu olacak, yani herhangi bir cihazda (bilgisayar, mobil veya tablet) harika görünecek. Ayrıca, iş akışınıza mükemmel uyum sağlayan ve size daha fazla zaman kazandıran düzinelerce önceden oluşturulmuş form şablonu içerir.

Diğer önemli özellik , sayfayı yenilemeden form gönderilmesini içerir .

2020'nin En İyi 7 WordPress Form EklentileriKullanımı kolay ve ihtiyacınız olan tüm güçlü özelliklere sahip bir WordPress form eklentisinin peşindeyseniz, WPForms’dan başka bir yere bakmayın. 1 milyondan fazla web sitesi buna güvendi!

Ücretsiz / lite versiyonu : Evet

Premium fiyatlandırma : 39 $ – 499 $

Bunun yerine ücretsiz sürümle başlamak ister misiniz? WPForms Lite’ı deneyin .

5. Formidable

2020'nin En İyi 7 WordPress Form EklentileriFormidable, karmaşık WordPress formlarını kolayca oluşturmanızı sağlayan gelişmiş bir WordPress form eklentisidir. Formidable, yalnızca kullanıcılardan veri toplamak yerine, sitenizin ön ucunda gönderimleri görüntülemenize olanak tanır.

Formidable ile, kullanıcı tarafından gönderilen verileri ek eklenti olmadan toplayabilir, görüntüleyebilir, düzenleyebilir ve filtreleyebilirsiniz.

Formidable ile temel WordPress iletişim formları oluşturabilirsiniz, ancak ortalama bir kullanıcı çok fazla istenmeyen özelliğe sahip şişirilmiş bir çözüm bulabilir. Başlangıç ​​dostu değil.

Ninja Forms’a benzer şekilde Formidable da eklentileri ayrı olarak satmaktadır. Küçük web siteleri için mükemmel olabilir, ancak büyüdükçe pahalı hale gelir.

2020'nin En İyi 7 WordPress Form EklentileriEğer bir iseniz profesyonel WordPress geliştirici ve karmaşık formlar oluşturmak isteyen, o zaman müthiş denemelisiniz. Web siteniz veya veri odaklı web uygulamaları için karmaşık formlar oluşturmak için tonlarca güçlü özellik ile birlikte gelir.

Ücretsiz / lite versiyonu : Evet

Premium fiyatlandırma : 49-399 $

6. Formstack

2020'nin En İyi 7 WordPress Form EklentileriFormstack, sürükle ve bırak arayüzü ile saniyeler içinde harika çevrimiçi formlar oluşturmanıza izin veren WordPress için premium bir form oluşturucudur. Ayrıca birçok üçüncü taraf uygulamasıyla entegre olur. Formstack web formunuzu yayınlarınıza, sayfalarınıza veya kenar çubuğunuza gömmek için WordPress deposundan ücretsiz entegrasyon eklentisini indirebilirsiniz.

2020'nin En İyi 7 WordPress Form EklentileriFormstack’ın kullanıcı arayüzü Wufoo’nunkinden daha temiz ve daha modern, form oluşturmayı eğlenceli ve kolay hale getiriyor. Ancak, Formstack WordPress siteleri için özel olarak oluşturulmamıştır, bu nedenle yeni formlar oluştururken birçok sınırlama bulacaksınız.

Formstack ücretsiz bir plan sunmaz, ancak 14 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Ücretsiz plan : Hayır

Fiyat : 19 $ – 249 $

7. Caldera Formları

2020'nin En İyi 7 WordPress Form EklentileriCaldera Forms, karmaşık formların hızlı bir şekilde oluşturulmasına yardımcı olan bir form oluşturucu eklentisidir. Sezgisel kullanıcı arayüzü ve sürükle ve bırak düzenleyicisiyle web siteniz için anında yanıt veren formlar oluşturabilirsiniz. Bu form oluşturucu eklentisi, formları daha hızlı kurmak için birden fazla şablonla birlikte gönderilir.

Caldera Forms, diğer WordPress form oluşturucu eklentilerinden daha fazla ücretsiz özelliğe sahip olduğunu iddia ediyor. Bu ücretsiz özellikler, koşullu mantık, çok parçalı formlar, hesaplama alanları, dosya yüklemeleri ve kutudan çıkar çıkmaz sütun düzenlerini içerir. Ücretsiz sürümleriyle, basit ama güçlü bir iletişim formu oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olacaksınız. Spam filtresi eklemek için üçüncü taraf captcha hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Ücretsiz / lite versiyonu : Evet

Bireysel eklentilerin fiyatlandırması : her biri 164.89 $ – 549.89 $

Premium planlar fiyatlandırması : 14,99 $ – 549,89 $

1 Yorum Var
  1. Ahmet

    Faydalı yazı için teşekkür ediyoruz…

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.