Beaver Builder vs Elementor: 2021’in En İyi Sayfa Oluşturucu

0 681

WordPress web siteniz için en iyi sürükle ve bırak oluşturucuyu mu arıyorsunuz? Hangisinin sizin için daha iyi olacağını bilmek ister misiniz: Beaver Builder vs Elementor?

Sayfa oluşturucular, herhangi bir kodu düzenlemeden web sitenizi kurmanızı kolaylaştırır. Ancak, özellikler ve fiyatlandırma açısından farklılık gösterebilirler, bu nedenle bir web sitesini kolaylıkla oluşturmanıza ve özelleştirmenize yardımcı olacak doğru olanı seçtiğinizden emin olmak istersiniz.

Yıllar boyunca, her iki oluşturucuyu da kendi sitelerimizde kullandık ve bu makalede, web siteniz için hangi sayfa oluşturucunun daha iyi olduğunu belirlemenize yardımcı olmak için Beaver Builder ve Elementor hakkında bilmeniz gereken her şeyden bahsedeceğiz.

Beaver Builder vs Elementor: Bunlar Nedir?

Hem Beaver Builder hem de Elementor, sürükle ve bırak oluşturucu kullanarak web sitesi yapmak için Divi gibi en popüler WordPress eklentileri arasındadır .

Beaver Builder , orijinal sayfa oluşturucu WordPress eklentisi olarak bilinir. Sadece birkaç dakika içinde özel web siteleri oluşturmak, zengin özelliklere sahip ve kullanıcı dostudur.

Beaver Builder, sitenizin ön uç görünümünü kullanarak sayfanızın her yönünü özelleştirmenize olanak tanır. Buna ek olarak, eklenti hızlı, esnek ve tonlarca tasarım seçeneğiyle birlikte geliyor.

Beaver Builder vs Elementor: 2021’in En İyi Sayfa Oluşturucu

Elementor , ne görürsen onu alırsın (WYSIWYG) WordPress sayfa oluşturucu eklentisidir. Web sitenizin tamamını kolayca özelleştirmek için temiz bir arayüz ve bir sürükle ve bırak oluşturucu ile birlikte gelir. Çarpıcı hazır şablonlarını ve akıllı bölümlerini kullanarak gönderiler ve sayfalar bile oluşturabilirsiniz.

Beaver Builder vs Elementor: 2021’in En İyi Sayfa OluşturucuHer iki sayfa oluşturucu da benzer özellikler sunarken, Elementor daha yeni başlayanlar için uygun bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Her ikisi de küçük işletmelerden kurumsal kullanıcılara, kod düzenlemeden web siteleri oluşturmak isteyen kullanıcılar için tasarlanmıştır. Günler ve aylar süren manuel web sitesi geliştirmenin aksine, bu eklentiler bir web sitesini birkaç dakika içinde başlatmayı kolaylaştırır.

Bu oluşturucular aynı zamanda en popüler WordPress temalarıyla da uyumludur, bu nedenle sitenizi oluştururken sorunlarla karşılaşmazsınız.

Bununla birlikte, web siteniz için hangi WordPress sayfa oluşturucunun en iyi olduğunu görebilmeniz için kurulum süreci, kullanımı, özellikleri, fiyatlandırması ve desteği dahil olmak üzere her bir eklentinin ayrıntılarına girelim.

Bu eklentilerin ikisi de oldukça popüler olduğundan, bu karşılaştırma devlerin savaşı olacak. Ancak bu makalenin sonunda Beaver Builder ile Elementor arasında net bir kazanan bulacaksınız. Şimdi hangisinin en iyi WordPress sayfa oluşturucu olduğunu bulmak için doğrudan karşılaştırmaya gidelim.

Beaver Builder vs Elementor: Arayüz Tasarımı

Bir sayfa oluşturucunun arayüz tasarımı, sayfa tasarımınızı oluşturmanın ve özelleştirmenin sizin için ne kadar kolay olduğunu belirleyecektir. Web sitesi sayfalarınızı kurarken her zaman arka uç olarak bilinen arayüzü kullanacaksınız.

Kullanıcı dostu ve sitenizi oluştururken ihtiyaç duyduğunuz özelliklere kolayca erişmenizi sağlayan bir oluşturucu bulmak isteyeceksiniz.

Beaver Builder ve Elementor en iyi sayfa oluşturuculardır ve bu nedenle her iki hizmet tarafından sunulan arayüz tasarımı birinci sınıf, kullanıcı dostu ve sezgiseldir.

Arayüzleri tek tek paylaşacağız ve sonunda hangisinin daha iyi olduğunu belirleyeceğiz.

Beaver Builder Arayüz Tasarımı

Beaver Builder , kullanıcılara gerçek sayfanın web sitesinde nasıl görüneceğini anlamayı kolaylaştıran tam genişlikte bir ön uç ekranı sağlar.

En üstte sayfa adı, düzenleme bilgileri ve ‘+’ simgesi dahil olmak üzere temel bilgileri içeren bir başlık bulunur. Sayfayı düzenlemek ve bir modül eklemek istiyorsanız, ‘+’ simgesine tıklayın.

Beaver Builder vs Elementor: 2021’in En İyi Sayfa OluşturucuBeaver Builder tam bir sürükle ve bırak sayfa oluşturucu olduğundan, herhangi bir modülü veya öğeyi sayfanıza kolayca sürükleyebilirsiniz.

Beaver Builder düzenleyicisinde bulunan bazı temel modüller şunlardır:

 • Ses videosu
 • Başlık
 • Buton
 • Fotoğraf / Metin Editörü
 • Harita
 • Galeri
 • İçerik Kaydırıcısı
 • Ve bunun gibi…

Beaver Builder vs Elementor: 2021’in En İyi Sayfa OluşturucuDüzenlemek için herhangi bir metne tıkladığınızda, içeriğinizi girebileceğiniz bir açılır pencere açılır. Sayfanıza metin ve yazı tipi girmek için satır içi düzenleyiciyi de kullanabilirsiniz.

Beaver Builder vs Elementor: 2021’in En İyi Sayfa OluşturucuSayfayı düzenlemeyi bitirdikten sonra, sayfa şablonunu kaydetmek için üst çubukta sayfa adınızın yanındaki ok seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Beaver Builder vs Elementor: 2021’in En İyi Sayfa OluşturucuAynı menüde, genel ayarlar ve düzen CSS ve JavaScript gibi sayfayı düzenlerken gerek duyabileceğiniz diğer sayfa ayarlarını göreceksiniz. Beaver Builder’ın öne çıkan özelliklerinden biri, düzeltmelerinizi ve sayfa geçmişinizi depolamasıdır. Bu, yeni değişiklikleri beğenmediyseniz, web sayfası tasarımınızın önceki bir sürümüne geri dönmenizi sağlar.

Elementor Arayüz Tasarımı

Elementor sayfa oluşturucu, bir ön uç sayfa düzenleyicisi ile yeni başlayanlar için uygun bir arayüze sahiptir. Sol tarafta, tüm öğeleri ve düzenleme seçeneklerini içeren bir görev çubuğu bulacaksınız. Ekranın sağ tarafında, hareket halindeyken tasarımı düzenleyebilmeniz için sayfanın canlı bir önizlemesi vardır.

Beaver Builder vs Elementor: 2021’in En İyi Sayfa OluşturucuElementor oluşturucunun içerdiği öğeler şunlardır:

 • Başlık
 • Resim / Video
 • Metin düzeltici
 • Buton
 • bölücü
 • ara parçası
 • referanslar
 • Ve bunun gibi…

Beaver Builder’a benzer şekilde Elementor, aynı zamanda bir sürükle ve bırak sayfa oluşturucusudur. Bu, herhangi bir öğeyi sol panelden sağ taraftaki sayfa önizlemesine sürükleyebileceğiniz anlamına gelir.

Beaver Builder vs Elementor: 2021’in En İyi Sayfa OluşturucuHerhangi bir metni sadece üzerine tıklayarak düzenlemenizi sağlayan bir satır içi metin düzenleyici sağlar. Bir metin öğesine tıkladığınızda, metninizi özelleştirmek için kenar çubuğu metin alanını da kullanabilirsiniz. Aralığı, tipografiyi ve çok daha fazlasını değiştirebilirsiniz.

Benzer şekilde, önizlemeden bir simgeye veya başka bir öğeye tıklarsanız metin, simge, başlık ve açıklama, bağlantı ve daha fazlasını içeren diğer biçimlendirme seçeneklerini bulacaksınız.

Beaver Builder vs Elementor: 2021’in En İyi Sayfa OluşturucuSayfa şablonunu kaydetmek için ekranın sol alt köşesine bakmanız gerekir. Sayfa başlığı, yayınlama durumu, öne çıkan resim vb. gibi başka ayarlar da vardır.

Beaver Builder vs Elementor: 2021’in En İyi Sayfa OluşturucuAyrıca düzenleme geçmişi sağlar ve size önceki sürüme geri dönme seçeneği sunar. Sayfayı farklı ekran boyutları ve çözünürlüklerinde de ön izleyebilirsiniz. Sayfayı mobilde göründüğü gibi görüntüleyebilir ve WordPress sitenizde canlı yayınlamadan önce yalnızca mobil cihazlara yönelik değişiklikler yapabilirsiniz.

Arayüz Tasarımı: Kazanan

Beaver Builder’ın arayüzünü Elementor ile karşılaştırdığımızda, her iki tasarım da modülleri, sürükle ve bırak düzenleyiciyi, satır içi düzenleyiciyi ve daha fazlasını içerdiğinden büyük bir fark yoktur.

Ancak Beaver Builder, sayfanızın ön uç görünümünün daha iyi anlaşılmasını sağlayan varsayılan tam genişlikte bir sayfa önizlemesine sahiptir. Ayrıca, özellikler panelini istediğiniz gibi sağa veya sola hareket ettirme esnekliği sunar ve ayrıca istediğiniz tarafa kolayca sabitleyebilirsiniz.

Arayüz tasarımı için Beaver Builder’ı kazanan olarak görüyoruz .

Beaver Builder vs Elementor: Tema Oluşturucu

Sayfa oluşturucuyu tema oluşturma işleviyle tamamlayarak, favori sayfa oluşturucunuzu kullanırken web sitesi tasarımınızı ve stilinizi değiştirmek için tam erişim elde edersiniz.

Hem Beaver Builder hem de Elementor, yerleşik tema oluşturucularla birlikte gelir. Beaver Builder , Beaver Theme olarak bilinen bir eklenti olarak sunarken, Elementor bunu sayfa oluşturucuyla birlikte sunar.

Beaver Themer

Beaver Themer ayrı bir eklenti olarak gelir ve bağımsız olarak yüklemeniz gerekir.

Kurulumdan sonra, bir şablonu özelleştirmek için WordPress panonuzdaki Beaver Builder » Themer Layouts sayfasını ziyaret etmeniz gerekir .

Beaver Themer, kullanım kolaylığını en üste yerleştirir. Web sitenizin düzenini bölümlere ayırır, böylece birini diğerini etkilemeden özelleştirmek kolaydır. Bölümler şunları içerir:

 • başlık
 • alt bilgi
 • 404 sayfa
 • Tek gönderi
 • Arşivler
 • Bölüm

Beaver Builder vs Elementor: 2021’in En İyi Sayfa OluşturucuDemo içeriği, resimler ve daha fazlasıyla birlikte gelen yerleşik bir şablonu özelleştirebilirsiniz. Ayrıca yeni bir tema düzeni eklemenize ve sıfırdan tasarlamanıza olanak tanır.

Beaver Builder vs Elementor: 2021’in En İyi Sayfa OluşturucuBeaver Themer, tanımlı ayarlarınıza göre bir şablon göstermek için özel kurallarla birlikte gelir. Her şablonun altında verilen olası farklı seçenekler arasından tercihlerinizi seçmeniz yeterlidir.

Örneğin, yalnızca fiyatlandırma sayfası için belirli bir gezinme menüsüne sahip özel bir başlık eklemek isteyebilirsiniz. Beaver Builder, web sitenizdeki varsayılan başlığı değiştirerek bunu yapmanızı sağlar.

Beaver Builder vs Elementor: 2021’in En İyi Sayfa OluşturucuBu kural sistemi, Beaver Themer’ı web sitesi tasarımınızı özelleştirmek için oldukça esnek hale getirir. Her şablon bölümü için birden fazla kural ekleyebilir ve web sitenizin tüm kontrolünü elinize alabilirsiniz.

Elementor Tema Oluşturucu

Elementor Tema Oluşturucu, sayfa oluşturucularının ek bir özelliğidir ve arayüzünün geri kalanı gibi çalışır. Yerleşik şablonlara erişmek için Şablonlar » Tema Oluşturucu’yu ziyaret etmeniz gerekir .

Ayrıca, varsayılan tema bölümlerini değiştirmek için sıfırdan özel tasarım şablonları oluşturmanıza da olanak tanır. Beaver Builder’a benzer şekilde şablonlar şunları içerir:

 • başlık
 • altbilgi
 • Tek sayfalar
 • Tek gönderiler
 • Arşiv
 • 404 sayfa
 • WooCommerce sayfaları

Beaver Builder vs Elementor: 2021’in En İyi Sayfa OluşturucuTema Oluşturucu ile tema bölümlerine erişebilirsiniz. İstediğinizi seçebilir ve web sitenizdeki öğeleri yönetmek için görüntüleme koşullarını uygulayabilirsiniz.

Örneğin, web sitenizin üst bilgisini veya alt bilgisini tasarlayabilir ve onu WordPress blogunuzun üst bilgi/alt bilgisinden farklı hale getirebilirsiniz.

Bu, tek sayfalar ve tek gönderiler için de geçerlidir. Gönderilerinizin görünümünü, her yazar için özel gönderi şablonlarıyla değiştirerek farklı yazarlar için değiştirebilirsiniz.

Tema Oluşturucu: Kazanan

Beaver Themer ücretli bir eklentidir ve maliyeti 147 $’dır. Bu, Beaver Builder eklentisinin taban fiyatına ek bir maliyettir. Ancak Beaver Themer, web sitenizin görüntüsünü kontrol etmek için güçlü bir kural sistemine sahiptir.

Öte yandan, Elementor tema oluşturucu herhangi bir ek ücret ödemeden gelir. WooCommerce sayfaları ve ürünleri için ek destek sunar.

Net kazananı söylemek zor, ancak bunu kullanım durumu bazında açıklayacağız.

Esnek özel kurallar ve koşullandırma arıyorsanız ve tema oluşturucu için ödeme yapmaya hazırsanız, Beaver Themer doğru seçimdir.

Ayrıca, temel görüntüleme koşullarına sahip ancak sayfa oluşturucunuzda ek bir maliyeti olmayan bir tema oluşturucu istiyorsanız, Elementor tema oluşturucu web siteniz için iyi çalışacaktır.

Bu , tema oluşturucu için Beaver Builder ve Elementor arasında bir bağdır.

Beaver Builder vs Elementor: Modüller, Widget’lar ve Şablonlar

Web sitenizi şekillendirmeye gelince, Beaver Builder ve Elementor süper esnektir ve tonlarca seçenek sunar.

Beaver Builder, sayfalarınızı tasarlamak için standart modüller ve satırlar sağlar. Aynı zamanda Elementor, web sitenizi özelleştirmek için yaratıcı widget’lar ve tema öğeleriyle birlikte gelir.

Her iki sayfa oluşturucu eklentisi, web sitenizde hızlı bir şekilde farklı açılış sayfaları başlatmak için uzmanlar tarafından oluşturulmuş profesyonel sayfa şablonları da sunar.

Gelin bu kaynakların ayrıntılarına girelim ve bu bölümde kimin önderlik ettiğini bulalım.

Beaver Builder Modülleri ve Şablonları

Beaver Builder modülleri üç gruba ayrılır:

 1. Standart Modüller
 2. WordPress Widget’ları
 3. Kayıtlı Modüller

Beaver Builder vs Elementor: 2021’in En İyi Sayfa OluşturucuStandart modüllerde temel, medya, eylemler, düzen ve daha fazlası için farklı kategoriler bulacaksınız. Her kategori için başka modüller vardır.

Sayfalarınıza ekleyebileceğiniz yaygın modüllerden bazıları şunlardır:

 • Ses videosu
 • Fotoğraf
 • Metin düzeltici
 • slayt gösterisi
 • Eylem çağrısı
 • Fiyatlandırma Tablosu
 • geri sayım
 • Ve dahası…

Beaver Builder vs Elementor: 2021’in En İyi Sayfa OluşturucuWordPress Widget’ları grubunda, basit bir WordPress web sitesinde de bulunan genel seçenekleri bulacaksınız:

 • Arşivler
 • Engellemek
 • Kategoriler
 • Navigasyon Menüsü
 • Sayfalar
 • yakın zamanda Gönderilenler
 • Ve dahası…

Beaver Builder vs Elementor: 2021’in En İyi Sayfa OluşturucuKaydedilen Modüllerde, ek işlevsellik için oluşturulmuş özel modüllerinizi saklayabilirsiniz. Bu, önceki özelleştirmelere kolay erişim sağlar.

Şablonlar

Beaver Builder şablonları da üç gruba ayrılır:

 1. Açılış Sayfaları: Bu sayfalar farklı iş nişleri, durumları ve kullanıcı gereksinimleri için oluşturulmuştur. Tüm açılış sayfaları tamamen özelleştirilebilir ve varsayılan ana sayfa şablonunuzla değiştirilmesi kolaydır. Sıfırdan bir sayfa tasarlamak için kullanabileceğiniz boş bir açılış sayfası şablonu vardır.
 2. İçerik Sayfaları: Bu grup, herhangi bir web sitesinin gerektirdiği farklı sayfaları kapsar. Hakkımızda, hizmetler, iletişim, vaka çalışması, teşekkür, etkinlik, indirme, portföy, ekip üyeleri ve diğer sayfa şablonlarını içerir. Bir şablon seçebilir ve onu birkaç saniye içinde mevcut sayfanızla değiştirebilirsiniz.
 3. Kayıtlı Şablonlar: Bu bölümde, yeni sayfa şablonları oluşturmak için kullanabileceğiniz boş bir şablon bulacaksınız. Burada oluşturduğunuz özel şablonları da saklayabilirsiniz.

Beaver Builder vs Elementor: 2021’in En İyi Sayfa OluşturucuBu yeterli değilse, Beaver Builder, bu bölüme daha fazla seçenek eklemek için üçüncü taraf şablonlarla entegre olmanızı da sağlar.

Elementor Widget’ları ve Şablonları

Elementor , WordPress web siteniz, blogunuz ve çevrimiçi mağazanız için düzinelerce widget ve öğeye sahiptir. Altı bölüme ayrılmıştır:

 1. Temel
 2. profesyonel
 3. Genel
 4. Alan
 5. WooCommerce
 6. WordPress

Beaver Builder vs Elementor: 2021’in En İyi Sayfa OluşturucuHer bölüm için ayrı widget’lar ve öğeler bulacaksınız. Elementor sayfa oluşturucusunda bulacağınız bazı standart widget’lar burada.

 • Başlık
 • Resim/Video
 • Metin düzeltici
 • Buton
 • Temel Galeri
 • Google Haritalar
 • Ve dahası…

Beaver Builder vs Elementor: 2021’in En İyi Sayfa OluşturucuEk olarak, WooCommerce mağazaları için ayrı widget’lar sağlar. Bu, çevrimiçi mağazanızı kurmanıza ve yalnızca birkaç tıklamayla ürün eklemenize yardımcı olacaktır.

WooCommerce widget’ları şunları içerir:

 • Ürün:% s
 • WooCommerce Sayfaları
 • Menü Sepeti
 • ürün kategorileri
 • Ürün Resimleri
 • Sepete ekle
 • Ve dahası…

Beaver Builder vs Elementor: 2021’in En İyi Sayfa OluşturucuWordPress widget’ları, birkaç ek seçenekle Beaver Builder’a benzer.

Bloklar ve Şablonlar

Elementor kitaplığına erişmek için WordPress yönetici kontrol panelinizden Şablonlar » Açılış Sayfalarını ziyaret etmeniz ve Yeni Açılış Sayfası Ekle düğmesini tıklamanız gerekir .

İçeride, tek tıklamayla başlatabileceğiniz yüzlerce özel blok ve profesyonel açılış sayfası şablonu göreceksiniz.

Beaver Builder vs Elementor: 2021’in En İyi Sayfa OluşturucuÇok sayıda stil seçeneğine sahip ücretsiz ve premium açılış sayfaları vardır. Ücretsiz planı kullanıyorsanız premium açılış sayfası şablonlarını ayrıca satın alabilirsiniz.

Elementor Pro ile tüm özel bloklara ve açılış sayfalarına erişebileceksiniz. Sayfa oluşturucu kaynaklarınızı genişletmek için üçüncü taraf Elementor sayfa şablonlarını da entegre edebilirsiniz.

Modüller, Widget’lar ve Şablonlar: Kazanan

Hem Beaver Builder hem de Elementor benzer seçenekler sunabilir ancak farklı kategorilere ayrılmıştır. Ayrıca sitenizde kolayca bir e-ticaret bölümü oluşturmak için bloklar sunarlar.

Beaver Builder’da modüller ve satırlar bulunurken Elementor, widget’lar ve öğelerle birlikte gelir. Bu bölümde Elementor, web sitenizi özelleştirmek için daha fazla esneklik ve özellik sunar.

Şablonlar söz konusu olduğunda, Elementor ücretsiz sürüm için bile daha fazla açılış sayfası ve özel blok sunar. Beaver Builder, ücretsiz sürümünde herhangi bir şablon içermez.

Modülleri, widget’ları ve şablonları karşılaştırarak, Elementor’un burada kazanan olduğunu söyleyebiliriz .

Beaver Builder vs Elementor: Fiyatlandırma

Fiyatlandırma planları, birçok işletmenin bir web sitesi için hangi sayfa oluşturucuyu seçeceğine karar vermesinde kilit faktördür.

Yeni başlıyorsanız ve bir bütçeniz varsa, kararınızı veren nihai faktör bu olabilir. Bu yüzden Beaver Builder ve Elementor fiyatlarını kapsamlı bir şekilde kontrol ettik ve bu planlara göre sunulan özelliklerle karşılaştırdık.

Kunduz Oluşturucu Fiyatlandırması

Beaver Builder üç fiyatlandırma planı sunar:

 1. Standart – 99 $
 2. Profesyonel – 199 $
 3. Ajans – 399$

Bu fiyatlar ilk alım için geçerlidir. Tüm Beaver Builder ücretli planları için yenilemede %40 indirim alırsınız.

Beaver Builder vs Elementor: 2021’in En İyi Sayfa OluşturucuBeaver Builder WordPress eklentisinin ücretsiz bir sürümü de var. kullanmak. Sürükle ve bırak işlevini, özel modülleri, gerçek zamanlı değişiklikleri ve daha fazlasını kullanarak web sitenizi özelleştirmenize olanak tanır.

Beaver Builder’ın premium sürümü sınırsız siteler için kullanılabilir. Bu, tüm sitelerinizde Standart planı kullanabileceğiniz anlamına gelir. Ancak, çoklu site desteği, Beaver Builder teması ve beyaz etiketleme içermez.

Beaver Builder Pro planında, yerleşik temalarına ve çoklu site seçeneklerine sahip olacaksınız. Ajans planı, tüm özellikler ve beyaz etiketlerle birlikte gelir. Tüm ücretli planlar, e-posta, Slack ve Facebook’ta premium destek içerir.

Beaver Themer eklentisi ek 147 $ ile birlikte gelir ve sınırsız siteler için çalışır.

Tüm Beaver Builder planlarının 30 günlük para iade garantisi olduğunu unutmayın, böylece bir taahhütte bulunmadan önce oluşturucuyu test edebilirsiniz.

Elementor Fiyatlandırması

Elementor , beş farklı premium planla birlikte gelir.

 1. Temel – 49 $
 2. Gelişmiş – 99 $
 3. Uzman – 199 $
 4. Stüdyo – 499$
 5. Ajans – $999

Beaver Builder vs Elementor: 2021’in En İyi Sayfa OluşturucuAyrıca temel widget’lar, şablonlar ve eksiksiz sürükle ve bırak işlevine sahip bir Elementor ücretsiz planı da vardır.

Tüm Elementor ücretli planları, temel ve profesyonel widget’lar, 300’den fazla şablon, ek maliyeti olmayan bir tema oluşturucu ve premium müşteri desteği içerir. En üst düzey planlar (Stüdyo ve Ajans) ayrıca özel uzmanlarla canlı sohbet desteği sunar.

Elementor ücretli planları sınırlı sayıda web sitesini destekler. Örneğin, Temel plan, sayfa oluşturucuyu yalnızca bir web sitesinde kullanmanıza izin verir, Gelişmiş plan, en fazla üç web sitesine izin verir vb.

En üstteki Ajans planı bile sınırsız web sitesi erişimi sunmaz.

Fiyatlandırma: Kazanan

Beaver Builder ücretli sürümüne sınırsız web sitesi için erişilebilir ve yenileme indirimleriyle esnek fiyatlandırma sunarlar. Sayfa oluşturucunun benzersiz özellikleri birinci sınıftır ve ücretsiz plan için bile müşteri desteği oldukça hızlıdır.

Elementor, profesyonel sürüm için daha geniş bir bütçe yelpazesine hitap eden karmaşık bir fiyatlandırma modeline sahiptir, bu nedenle herkes için bir plan vardır! Yeni başlayanlar için harika bir seçenek olan temel ücretli plan kullanıcılarına özel özellikler sunar.

Elementor’un ücretsiz sürümü, herkesin ücretsiz olarak güzel bir web sitesi oluşturmasına izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Ancak dezavantajı, lisansı kullanabileceğiniz web sitelerinin sayısını sınırlamasıdır.

Tüm bunları hesaba katan Beaver Builder , fiyatlandırma bölümünün kazananı olarak öne çıkıyor .

Beaver Builder vs Elementor: Sonuç – Net Bir Kazanan

Beaver Builder ve Elementor, şüphesiz piyasadaki WordPress sayfa oluşturucu eklentileri arasında en iyi yarışmacılardır.

Bir kazanan belirlemek için kısa bir özet yapalım:

Beaver Builder , hızlı sürükle ve bırak sayfa oluşturucu, üstün kaliteli şablonlar, modüller ve daha fazlasıyla birlikte gelir. Kullanıcı arayüzü ultra esnektir ve kullanımı kolaydır.

Beaver Builder için fiyatlandırma planları, uzun vadeli WordPress kullanıcıları için basit ve uygun maliyetlidir. Beaver Themer’ları için ek bir ücret ödemeniz gerekiyor, ancak tema oluşturucuyla birlikte gelen kurallar sistemi bunu fiyatına değer kılıyor. Ayrıca, yüksek seviyeli planlarda beyaz etiketleme sağlar.

Beaver Builder, tüm planlar için uzman düzeyinde desteğe sahiptir. Buna e-posta desteği, özel Slack topluluğu ve Facebook desteği dahildir.

Öte yandan Elementor , sürükle ve bırak işlevine sahip canlı bir sayfa düzenleyici, yüzlerce ücretsiz ve premium sayfa şablonu, çok çeşitli widget’lar ve daha fazlasını sunar.

Ancak, fiyatlandırma modelleri, sınırlı web sitesi erişimi ile biraz karmaşıktır. Birden fazla web siteniz varsa, lisansınızın maliyeti oldukça yüksek olabilir.

Elementor, tüm kullanıcılara müşteri desteği sağlar, ancak canlı sohbet desteği yalnızca yıllık 499 dolardan başlayan en üst katmanları için kullanılabilir.

Farklı seviyelerde kapsamlı bir karşılaştırmadan sonra Elementor, bütçesi kısıtlı web sitesi sahipleri için iyi bir seçimdir, ancak gelişmiş özelliklere ve uzun vadeli büyümeye baktığımızda, Beaver Builder’ın açık bir kazanan olduğunu söyleyebiliriz

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.