En İyi WordPress Eklentisi (2023)

En İyi WordPress Eklentisi (2023)
0 726

WordPress, web sitesi oluşturmak için oldukça esnek bir içerik yönetim sistemidir. Bunun ana nedenlerinden biri , sitenize daha fazla özellik eklemek için kullanılabilen çok çeşitli eklentilerdir.

WordPress resmi dizininde, her tür web sitesi için hemen hemen her özelliği kapsayan binlerce ücretsiz eklenti vardır. Üçüncü taraf pazar yerlerinden premium WordPress eklentileri almak veya hatta kendiniz bir eklenti oluşturmak da mümkündür .

Seçenekleri daraltmak için birçok eklentiyi test ettik ve çok çeşitli amaçlar için en iyi 42 WordPress eklentisinin bir listesini derledik.

20 En İyi WordPress Eklentisi

Seçenekleri daralttık ve her işlevsellik için en iyi WordPress eklentisini seçtik. En iyi eklentilere karar vermek için şu hususları dikkate aldık:

 • Özellikler – sağlanan özelliklerin amaçlarına uygun olduğundan emin olmak için her bir eklentiyi değerlendirdik. Ayrıca her türlü WordPress web sitesinde çalışabileceklerinden emin olduk.
 • Güvenilirlik – resmi WordPress eklenti dizininde bulunan birçok ücretsiz WordPress eklentisi seçtik. Premium eklentiler için, kullanımlarının güvenli olduğundan emin olmak için geliştiricilerin güvenilirliğini kontrol ettik.
 • Uyumluluk – eklenti, en son WordPress ve PHP sürümleriyle uyumlu olmalıdır. Son üç ay içinde güncellenen eklentileri de seçtik.

Alternatifleri değerlendirmek isterseniz, makalenin sonuna yedi adet mansiyon da ekledik.

1. Elementor – Page Builder

En İyi WordPress Eklentisi (2023)

Eklenti İstatistikleri:

 • İndirmeler: 5+ milyon
 • Değerlendirme: 4,5/5
 • Önemli özellikler: sürükle ve bırak sayfa düzenleyici, şablon kitaplığı, 90’dan fazla ücretsiz pencere öğesi
 • Şunun için en uygun: sayfa oluşturma ve özelleştirme
 • Fiyat: ücretsiz ( $49/ yıl’dan itibaren )

Elementor, sayfa oluşturma için en popüler WordPress eklentilerinden biridir . Elementor, özünde, kullanıcıların sayfalarını ve gönderilerini anında özelleştirebilmeleri için bir sürükle ve bırak işlevi sağlar.

Eklenti ayrıca, her tür web sitesini başlatmak için 100’den fazla önceden hazırlanmış sayfa şablonu sunar. 90’dan fazla widget seçeneği, ek WordPress eklentileri yüklemeden sosyal medya simgeleri ve bir ilerleme çubuğu gibi özelliklerin dahil edilmesine yardımcı olur.

Elementor neredeyse tüm WordPress temalarıyla çalışsa da herhangi bir sorunu önlemek için Elementor’a hazır bir tema seçtiğinizden emin olun. Şüpheye düştüğünüzde, eklenti geliştiricileri tarafından tasarlanan Hello Elementor WordPress temasını kullabilirsiniz.

Premium plan alarak Elementor tema oluşturucusuna erişin . Bu araç, bir temanın üst bilgi, alt bilgi ve hatta ürün sayfaları gibi temel kısımlarını kolayca özelleştirerek sıfırdan bir tema oluşturmanıza olanak tanır.

2. WooCommerce

WooCommerce: en iyi WordPress e-Ticaret eklentisi.

Eklenti İstatistikleri:

 • İndirmeler: 5+ milyon
 • Değerlendirme: 4,5/5
 • Önemli özellikler: entegre WooCommerce panosu, hızlı kurulum sihirbazı, birden çok ödeme ağ geçidi desteği
 • Şunun için en uygun: bir e-Ticaret web sitesi oluşturmak
 • Fiyat: ücretsiz, isteğe bağlı eklentilerle ayda 6 ABD dolarından başlayan fiyatlarla

WooCommerce, en iyi e-Ticaret WordPress eklentisidir . Vitrin oluşturma, ürün listeleme ve sipariş yönetimi gibi temel e-Ticaret işlevlerini sağlar.

Ayrıca, WooCommerce başlıca kredi kartlarını ve banka havalesi ödemelerini kabul eder ve bölgeye özgü 140 ödeme ağ geçidiyle sorunsuz bir şekilde entegre olur.

Size adım adım yol gösteren bir hızlı kurulum sihirbazı ile birlikte gelir. Tek yapmanız gereken soruları yanıtlamak ve mağazanız hakkında ayrıntılar vermek ve web sitesi hazır.

Gösterge paneli WordPress ile entegre olduğundan, WooCommerce ile bir çevrimiçi mağazayı yönetmek kolaydır. Ürünlerinizi, siparişlerinizi veya raporlarınızı yönetmek için yönetici paneli kenar çubuğunu kullanın.

WordPress ve WooCommerce ile güzel bir vitrin oluşturmak için WooCommerce uyumlu bir WordPress teması kullandığınızdan emin olun.

3. Wordfence

En İyi WordPress Eklentisi (2023)

Eklenti İstatistikleri:

 • İndirmeler: 4+ milyon
 • Değerlendirme: 4,5/5
 • Önemli özellikler: iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA), web uygulaması güvenlik duvarı (WAF), güvenlik taraması, kırık bağlantı denetleyicisi
 • Şunun için en uygun: WordPress web sitelerinin güvenliğini sağlamak
 • Fiyat: freemium ( lisans başına yıllık 99$ ‘dan itibaren)

Wordfence, birçok web sitesi sahibi için WordPress güvenlik eklentisidir . Oturum açma güvenliği, kötü amaçlı yazılım tespiti ve kötü amaçlı trafik önleme dahil olmak üzere temel güvenlik konularını kapsar.

Eklentiyi yükledikten sonra, Wordfence panosu web sitesi güvenliğiyle ilgili olarak güvenlik duvarı özeti, engellenen saldırılar ve güvenlik sorunu taramaları gibi farklı verileri görüntüler.

Giriş güvenliği özelliği, WordPress yönetici sayfası için iki faktörlü kimlik doğrulamayı ayarlamanıza olanak tanır. Tek yapmanız gereken, sağlanan QR kodunu mobil cihazınızdaki bir kimlik doğrulama uygulamasıyla taratmak ve doğrulama kodunu girmek.

Kötü amaçlı yazılım tarayıcısı, WordPress temalarında ve eklenti dosyalarında kötü amaçlı yazılım olup olmadığını kontrol eder. Ayrıca olası arka kapılar, kod yerleştirme ve kötü amaçlı yönlendirmeler gibi güvenlik açıklarını da algılar. Eklentinin bozuk bağlantı denetleyicisi, web sitenizdeki hatalı URL’leri bulmanıza yardımcı olur.

Wordfence’in web uygulaması güvenlik duvarı (WAF), web sitenizi kötü amaçlı trafikten korur. Oturum açma limiti özelliği, belirli sayıda denemeden sonra oturum açamayan IP adreslerini engelleyerek kaba kuvvet saldırılarını önleyecektir.

Eklentiyi yükledikten sonra, güvenlik duvarı öğrenme modunda çalışacak, böylece tüm özelliklerini deneyebilir ve yanlış pozitifleri önleyerek sitenizi daha etkili bir şekilde koruyabilirsiniz.

4. AIOSEO

En İyi WordPress Eklentisi (2023)

Eklenti İstatistikleri:

 • İndirmeler: 3.000.000+
 • Değerlendirme: 4.6/5
 • Önemli özellikler: sayfa içi SEO analizi, yönlendirme yöneticisi, akıllı site haritaları, yerleşik şema işaretlemesi
 • Şunun için en uygun: sayfaları ve gönderileri arama motorları için optimize etme
 • fiyat: bedava

AIOSEO , birçok güçlü özellikle birlikte gelen faydalı bir WordPress SEO araç seti eklentisidir. TruSEO özelliği, anahtar kelimeyi, meta açıklamayı, bağlantıları ve içerik uzunluğunu kontrol eder. Daha sonra genel bir SEO puanı verir ve bu puanı nasıl iyileştirebileceğinizi önerir.

Dikkat çeken bir diğer özellik de yönlendirme yöneticisi, kullanıcıların her zaman doğru sayfaya yönlendirilmesini sağlayarak sitenize destek oluyor.

Son olarak, yerleşik şema işaretlemesi, arama motoru sonuç sayfalarında, web sitenizin sıralamasını ve tıklama oranını nasıl iyileştireceğinize ilişkin önerilerle birlikte yararlı bilgi parçacıkları sağlar.

5. LiteSpeed ​​Cache

En İyi WordPress Eklentisi (2023)

Eklenti İstatistikleri:

 • İndirilenler: 3+ milyon
 • Değerlendirme: 4,5/5
 • Önemli özellikler: kapsamlı önbellek ayarları, CDN hizmeti, sayfa ve görüntü optimizasyonu
 • Şunlar için en uygun: önbellek ve web sitesi optimizasyonunu etkinleştirmek
 • Fiyat: ücretsiz

Web sitesi önbelleğe alma , bir web sitesinin en yüksek performansını sağlamak için çok önemlidir ve LiteSpeed ​​Cache , sahip olunması gereken WordPress eklentilerinden biridir.

Bu ücretsiz WordPress eklentisinin kullanımı kolaydır ve site önbelleğini yönetmek için sezgisel bir arayüz ve gelişmiş önbelleğe alma özellikleri sunar.

Örneğin, oturum açmış kullanıcılar, PHP kaynakları ve oturum açma sayfası gibi sitenin belirli yönleri için etkinleştirilecek veya devre dışı bırakılacak birkaç önbellek denetimi vardır. Belirli URL’lerden önbelleği temizleme seçenekleri bile vardır.

Eklenti, web sitenizi hızlandırmak için önbelleğe alma araçlarına ek olarak, CSS ve Javascript dosyalarını küçültmek için bir optimizasyon özelliği ile birlikte gelir. CDN ayarları, sitede QUIC.cloud CDN’yi etkinleştirmenize izin verir .

6. MemberPress

En İyi WordPress Eklentisi (2023)

Eklenti İstatistikleri:

 • İndirmeler: 28.000+
 • Değerlendirme: 4.6/5
 • Önemli özellikler: içerik kısıtlama kuralları, ortaklık programı, otomatik faturalandırma sistemi, kolay kurulum
 • Şunun için en uygun: ücretli üyelik sitesi oluşturmak
 • Fiyat: $179-$399/yıl

MemberPress, ücretli bir üyelik sitesinden çevrimiçi kurslar, üyelik tabanlı dijital indirmeler ve diğer özel içerikler satarak gelir elde etmeye yönelik premium üyelik eklentisidir.

Bu premium eklenti, profesyonel bir destek ekibine sahiptir ve kurulumu kolaydır. Ayrıca, şifre korumalı bir forum oluşturmak için bbPress veya bir ortaklık programı için Easy Affiliate gibi eklentilerle iyi entegre olur.

Üyelik programı için birden fazla plan ayarlayabilirsiniz ve fiyatlandırma sayfası tamamen özelleştirilebilir. İçerik kısıtlama özelliği, sayfalara, gönderilere, dosyalara ve kategorilere üyelik erişimini sınırlamanıza yardımcı olur.

Otomatik faturalandırma sistemi, planlarının yenilenme zamanı geldiğinde kullanıcılara hatırlatmayı kolaylaştırır. Eklenti ayrıca, yapılan ödemelere göre üyeliği otomatik olarak iptal edecek veya yenileyecektir.

7. Tutor LMS – WordPress için En İyi LMS Eklentisi

En İyi WordPress Eklentisi (2023)

Eklenti İstatistikleri:

 • İndirmeler: 40.000+
 • Değerlendirme: 4,5/5
 • Önemli özellikler: sınırsız kurs, öğrenci panosu, kurs izleme ilerleme durumu, birden çok video kaynağı
 • Şunlar için en uygun: eğitim web siteleri, çevrimiçi kurslar
 • Fiyat: ücretsiz ( $149/yıldan itibaren )

Tutor LMS, ücretsiz sürümde bile çok sayıda araç içerdiğinden en iyi WordPress LMS eklentilerinden biridir. Eklenti, videolar ve sınavlar da dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde sınırsız ders vermenizi sağlar.

Bu LMS eklentisi, aldıkları dersleri ve ilgili ilerlemeyi kolayca görmek için bir ön uç öğrenci panosu ve ilerleme izleyicisi ile birlikte gelir. Öğrenci soru-cevap özelliği, kayıt olmadan önce kursla ilgili sorular göndermelerine olanak tanır.

Tutor LMS, kurs değerlendirmesi için 10 soru türünü destekleyen bir sınav oluşturucu ile birlikte gelir. Bu özellik ayrıca her soru için bir işaret koymanıza ve öğrencilere ipuçları vermenize olanak tanır.

Ücretli sürümü seçerseniz, kursları tasarlamak için bir ön uç kurs oluşturucuya ve her kurs için güzel bir özel sertifika oluşturmak için bir sertifika oluşturucuya sahip olursunuz.

8. UpdraftPlus – En İyi WordPress Yedekleme Eklentisi

En İyi WordPress Eklentisi (2023)

Eklenti İstatistikleri:

 • İndirmeler: 3+ milyon
 • Puan: 5/5
 • Önemli özellikler: planlanmış yedeklemeler, bulut tabanlı depolama ile entegrasyon
 • Şunlar için en uygun: web sitesi veri yedeklerini oluşturmak ve depolamak
 • Fiyat: ücretsiz ( $42/ yıl’dan itibaren )

Bir WordPress sitesini yedeklemek , bir sistem çökmesi, sabit sürücü arızası veya güvenlik ihlali durumunda veri kaybını önlemek için çok önemlidir. UpdraftPlus, WordPress yedeklemelerini yönetmek için en iyi WordPress eklentilerinden biridir.

Eklentinin sezgisel kullanıcı arayüzü sayesinde bir yedekleme oluşturmak ve web sitesi verilerinizi geri yüklemek kolaydır. Ayarlar panelinde dosyaları ve veritabanı otomatik yedekleme programlarını ayarlayabilirsiniz.

UpdraftPlus’ı, Dropbox ve Google Drive gibi bulut tabanlı olanlar ve e-posta ve FTP gibi basit veri aktarım çözümleri dahil olmak üzere çeşitli uzak depolama seçeneklerine bağlamak mümkündür .

Eklentinin uzak depolama alanı olan UpdraftPlus Vault, premium planda mevcuttur. Web sitesi verilerini yedeklemek ve geri yüklemek için sorunsuz çalışır. Bir başka harika premium özellik, web sitesi verilerinizin güvenliğini sağlamak için veritabanı şifrelemesidir.

9. Weglot

En İyi WordPress Eklentisi (2023)

Eklenti İstatistikleri:

 • İndirmeler: 40.000+
 • Değerlendirme: 4.8/5
 • Önemli özellikler: çok dilli SEO, otomatik yönlendirme, sözlük
 • Şunun için en uygun: bir WordPress sitesini otomatik olarak çevirmek
 • Fiyat: prim ( ayda 9,99 ABD dolarından itibaren )

Weglot, web sitelerini otomatik olarak 100’den fazla dile çevirebilen en iyi WordPress çeviri eklentilerinden biridir. Ayrıca, çevirilerde uygun değişiklikleri yapmanıza izin veren son düzenleme araçları da sunar.

Çeviri yazılımı, meta verileri ve dile özgü URL’leri çevirmeye yardımcı olmak için çok dilli SEO en iyi uygulamalarını takip eder. Weglot ayrıca hedef kitlenizi tarayıcı ayarlarına göre otomatik olarak uygun web sitesi diline yönlendirir.

Ayrıca Weglot, pop-up’lar, formlar ve e-posta onayları gibi önemli dönüştürme adımlarını çevirerek müşterinizin yolculuğunu daha da yerelleştirebilir. Çok dilli sözlüğü, web sitenizin çevirisini tutarlı tutmak için terimler, ifadeler, markalar ve ürün adları eklemenize de yardımcı olur.

Weglot’un farklı sayıda özellik, kelime ve çevrilmiş diller sunan altı fiyatlandırma planı vardır.

Premium sürümün maliyeti ayda yaklaşık 9,99-499 ABD dolarıdır – tam fiyat, abonelik tarihinizdeki EUR/USD kuruna bağlıdır. Daha iyi bir anlaşma için yıllık ödemeyi seçin.

Önce Weglot’u denemek isterseniz, eklenti 10 günlük ücretsiz deneme sunar.

10. Mailchimp

En İyi WordPress Eklentisi (2023)

Eklenti İstatistikleri:

 • İndirmeler: 2+ milyon
 • Puan: 5/5
 • Önemli özellikler: sezgisel form oluşturucu, önceden hazırlanmış alan seçenekleri
 • En uygunu: haber bülteni abonelik formları oluşturmak
 • Fiyat: ücretsiz ( 59 €/yıl’dan itibaren )

Mailchimp for WordPress (MC4WP), Mailchimp hesabınız için bir abonelik listesi oluşturmak için kullanılan popüler bir WordPress eklentisidir. Ücretsiz sürüm, 2.000 aboneye kadar listelemenizi sağlar.

Bu eklentiyi kullanarak bir abonelik formu oluşturmak kolaydır. Kullanıcı dostu arayüzü, çok sayıda önceden hazırlanmış alan sunar. Tek yapmanız gereken, formda hangilerinin görüntüleneceğini seçmek. Kod görünümü aynı zamanda yapısını yeniden düzenlemek veya önceden oluşturulmuş metinleri değiştirmek için kullanışlı olsa da, size bir form önizlemesi gösterecektir.

Ücretsiz sürüm, temel veya önceden tanımlanmış form temalarını kullanarak form görünümünü özelleştirmenizi sağlar. Alternatif olarak, form, stilleri sitenin etkin temasından devralabilir. Bir stil oluşturucuya sahip olmak istiyorsanız, premium plana geçmeniz gerekir.

11. WP Mail SMTP

En İyi WordPress Eklentisi (2023)

Eklenti İstatistikleri:

 • İndirmeler: 2+ milyon
 • Puan: 5/5
 • Önemli özellikler: çeşitli posta gönderme seçeneklerinin yanı sıra e-posta günlükleri ve premium sürümle ilgili raporlar
 • En uygun olduğu yer: pazarlama kampanyaları için postanın teslim edilebilirliğini sağlamak
 • Fiyat: ücretsiz ( $49/ yıl’dan itibaren )

WP Mail SMTP eklentisi, WordPress için Mailchimp gibi bir e-posta abonelik eklentisi ile en iyi şekilde çalışır. Bu haber bülteni eklentisi , pazarlama kampanyaları için abone listenize e-posta göndermenize yardımcı olacaktır.

Web sitesi sahipleri, WordPress sitesi olması gerektiği gibi e-posta göndermediğinde genellikle sorunlarla karşılaşır. WP Mail SMTP, wp_mail() işlevini uygun bir SMTP posta sunucusu kullanacak şekilde yapılandırarak bu sorunu çözer .

Eklenti ayrıca SMTP.com, Sendinblue, Microsoft ve Google gibi aralarından seçim yapabileceğiniz birçok SMTP sağlayıcısı içerir. SMTP’yi ayarlamak yalnızca birkaç tıklama alır. Alternatif olarak kurulum sihirbazı, SMTP seçiminize göre süreç boyunca size rehberlik edecektir.

12. Smash Balloon Social Photo Feed

En İyi WordPress Eklentisi (2023)

Eklenti İstatistikleri:

 • İndirmeler: 1+ milyon
 • Puan: 5/5
 • Önemli özellikler: önbelleğe alma, sınırsız besleme
 • Şunlar için en uygun: Instagram gönderilerini bir WordPress sitesine yerleştirmek
 • Fiyat: ücretsiz ( $49/ yıl’dan itibaren )

Smash Balon Sosyal Fotoğraf Akışı, fotoğrafları bir WordPress sitesine yerleştirmek için en iyi Instagram eklentisidir. Kurulumu kolaydır – tek yapmanız gereken eklentiyi yüklemek, hesabınıza bağlanmak, akışı özelleştirmek ve yeni bloğu kullanarak Instagram gönderilerini gömmek.

Besleme, çeşitli şekillerde özelleştirilebilir. Beslemenin yüksekliğini ve genişliğini sitenize sığacak şekilde tanımlayabilir ve ayrıca kaç fotoğrafın görüntüleneceğini belirleyebilirsiniz. Ayrıca, mobil cihazlarda iyi görünmesini sağlamak için besleme tamamen duyarlıdır.

Profesyonel sürümü seçerseniz, dört ek düzen türü elde edersiniz – ızgara, karusel, duvarcılık ve vurgulama. Profesyonel sürüm ayrıca hashtag’ler, etiketli gönderiler için bir yayın oluşturmanıza veya web sitesinde farklı yayınların bir kombinasyonunu görüntülemenize olanak tanır.

13. Booking Calendar

En İyi WordPress Eklentisi (2023)

Eklenti İstatistikleri:

 • İndirmeler: 60.000+
 • Değerlendirme: 4,5/5
 • Önemli özellikler: Takvimi bir sayfaya veya gönderiye yerleştirmek için Gutenberg bloğu, CAPTCHA desteği, zengin özelleştirme seçenekleri
 • Şunun için en uygun: rezervasyon rezervasyonlarını kabul etmek ve randevuları yönetmek
 • Fiyat: freemium ( ömür boyu lisans için 47,40 dolardan başlayan fiyatlarla)

Rezervasyon Takvimi, en iyi WordPress rezervasyon eklentileri arasındadır . Bu eklenti 60.000’den fazla aktif kuruluma sahiptir ve ücretsiz sürümde bile birçok özellik sunar.

Kullanılabilir zaman dilimlerini göstermek için kolayca bir takvim ve kullanıcıların randevu alması için bir form ekleyebilirsiniz. Eklenti, sayfada veya yazı düzenleyicide kullanabileceğiniz özel bir bloğa sahip olduğundan, takvimi gömmek çok basittir. Takvim arayüzünü özelleştirmek için çeşitli kısa kodlar da vardır.

WordPress panosundaki arka uç sistemi de kullanıcı dostudur ve gönderilen randevuları görebileceğiniz ve yönetebileceğiniz bir takvime genel bakış sağlar.

Ayar sayfası çok sayıda yapılandırma seçeneği sunar. Takvimin zaman aralıkları için kullanılamayan günleri ve zaman seçicileri ayarlayabilirsiniz. Spam girişlerini önlemek için CAPTCHA’yı etkinleştiren ayarlar ve oturum açmış kullanıcılar için otomatik doldurma özelliği de vardır.

Form bölümünde, rezervasyon gönderme formunu özelleştirebilirsiniz. Arayüzün kullanımı kolaydır, alanları yeniden düzenlemek için öğeleri sürükleyip bırakmanız yeterlidir.

Booking Calendar, etkinlikleri içe aktarmak için Google Calendar entegrasyonunu da destekler. Booking Manager eklentisini kullanırsanız , .ics dosyalarını harici web sitelerine ve sitelerden içe ve dışa aktarmak da mümkündür .

14. Forminator – En İyi Sınav Eklentisi

En İyi WordPress Eklentisi (2023)

Eklenti İstatistikleri:

 • İndirmeler: 200.000+
 • Puan: 5/5
 • Önemli özellikler: pano istatistikleri, görsel oluşturucu, müşteri adayı oluşturma formu
 • Şunlar için en uygun: bilgi veya kişilik testleri, formlar ve anketler oluşturmak
 • Fiyat: ücretsiz ( aylık 5 ABD dolarından itibaren )

Forminator, formlar, anketler, anketler ve hesaplamalar oluşturmanıza izin veren bir WordPress bilgi yarışması eklentisidir. Genişletilebilirliği ve entegre özellikleri sayesinde, bunu WordPress siteleri için en iyi test eklentisi olarak görüyoruz.

Forminator’u kullanarak iki tür sınav oluşturabilirsiniz – bilgi ve kişilik sınavları. Ek olarak, sayfalandırılmamış ve sayfalandırılmış bilgi yarışması tasarımları arasında seçim yapmanızı sağlar.

Düzenleyici, soruları ve yanıtları kolayca düzenlemenizi sağlayan bir sürükle ve bırak oluşturucu ile birlikte gelir.

Sınav görünümü de düzen ve yazı tiplerinden renklerine kadar tamamen özelleştirilebilir. Testlerinize özel CSS ve çeviri dosyaları bile ekleyebilirsiniz.

Forminator ile kısa sınavları ve etkileşimli anketleri potansiyel müşteri yaratma stratejisi olarak kullanabilirsiniz. Sınava girenler için bir potansiyel müşteri formu oluşturma seçeneği vardır – Forminator’ın varsayılan bir müşteri adayı oluşturma formu vardır, bu nedenle kendiniz bir tane oluşturmak zorunda değilsiniz. Hatta katılımcılar sonuçlarını sosyal medyada paylaşarak işletmenizin çevrimiçi varlığını güçlendirebilir.

Testi sayfanıza yerleştirin veya Forminator bloğunu ekleyerek ve oluşturulan herhangi bir testi seçerek yayınlayın.

15. HubSpot

En İyi WordPress Eklentisi (2023)

Eklenti İstatistikleri:

 • İndirmeler: 300.000+
 • Değerlendirme: 4,5/5
 • Önemli özellikler: e-posta bülteni, iletişim formu gönderimi, özelleştirilebilir canlı sohbet
 • Şunlar için en uygun: müşteri yönetimi ve müşteri adayı oluşturma
 • Fiyat: ücretsiz ( 45$/ ay’dan itibaren )

HubSpot, WordPress için kapsamlı bir müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) eklentisidir . Ücretsiz sürümü bile çoğu web sitesinde CRM stratejilerini uygulamak için yeterli özellikler sunar.

CRM özelliklerinden bazıları bir iletişim formu, canlı sohbet ve e-posta haber bültenlerini içerir. Bu özellikler, WordPress yöneticinizdeki ana Kişiler panosuyla otomatik olarak senkronize edilir.

Bu kontrol panelinde, müşterilerin iletişim bilgilerini, son aktivitelerini, potansiyel müşteri durumunu ve canlı sohbet görüşmelerini içeren eksiksiz bir kişi listesi göreceksiniz.

HubSpot’un e-posta otomasyon özelliği, haber bültenleri göndermeyi veya müşterilerin e-postalarına yanıt vermeyi daha kolay hale getirir. Bir kullanıcı bir form gönderdiğinde veya sohbet botlarıyla sohbet ettiğinde önceden hazırlanmış bir e-posta gönderebilirsiniz.

Görsel e-posta oluşturucu, 20’den fazla e-posta şablonu sunarak e-postayı kolayca oluşturmanıza olanak tanır.

16. PDF Embedder

En İyi WordPress Eklentisi (2023)

Eklenti İstatistikleri:

 • İndirmeler: 300.000+
 • Değerlendirme: 4,5/5
 • Önemli özellikler: kullanıcı dostu, indirme düğmesi (premium), tam ekran modu (premium)
 • Şunlar için en uygundur: Bir PDF dosyasını bir WordPress sayfasında veya gönderide görüntülemek
 • Fiyat: ücretsiz ( 20 $ ‘dan itibaren )

PDF Embedder, bir PDF dosyasını bir WordPress sayfasına veya gönderisine gömmek için kullanılan en popüler PDF görüntüleyici eklentisidir.

Kullanımı çok basit. Eklentiyi yükledikten sonra, yeni PDF Embedder bloğunu bir gönderiye eklemeniz ve bir PDF dosyası yüklemeniz veya WordPress ortam kitaplığından bir dosya seçmeniz yeterlidir.

Eklenti ayarlarında, gömücünün görüntü boyutunu ve araç çubuğu konumunu ayarlayabilirsiniz.

PDF Embedder’ın tam potansiyelini ortaya çıkarmak için ücretli sürümü kullanın. İndirme düğmesi, tam ekran modu ve sonsuz kaydırma gibi gelişmiş özellikler sunar.

17. MonsterInsights

En İyi WordPress Eklentisi (2023)

Eklenti İstatistikleri:

 • İndirmeler: 3+ milyon
 • Değerlendirme: 4,5/5
 • Önemli özellikler: pano raporları, gerçek zamanlı izleme, kullanıcı takibi
 • En uygunu: Google Analytics’i bir WordPress web sitesine entegre etmek
 • Fiyat: ücretsiz ( $99.5/ yıl’dan itibaren )

MonsterInsights, sorunsuz entegrasyonu ve hızlı kurulum süreci sayesinde Google Analytics için en iyi WordPress eklentilerinden biridir. Ayrıca, web sitesi performansını izlemek için WordPress kontrol panelinize birçok araç getirir.

Eklentiyi yükledikten sonra, kurulum sihirbazı Google Analytics hesabınıza bağlanmanıza yardımcı olacaktır. Bundan sonra, WordPress yönetici panelindeki MonsterInsights kontrol paneline erişin.

Eklenti, gerçek zamanlı site istatistiklerini gösterecek ve herhangi bir sorunu tanımlamayı ve çözmeyi kolaylaştıracaktır.

Her tür web sitesi için uygun olduğundan bağlı kuruluş takibi, gönderi takibi, dosya indirme takibi, demografi takibi ve daha fazlası için MonsterInsights kullanın. Çevrimiçi mağazanız için analitik ayarlamak için bir WooCommerce entegrasyonu da var.

18. GiveWP – En İyi Bağış Eklentisi

En İyi WordPress Eklentisi (2023)

Eklenti İstatistikleri:

 • İndirilenler: 100.000+
 • Değerlendirme: 4,5/5
 • Önemli özellikler: bağış hedefleri, çoklu ödeme ağ geçitleri, yinelenen bağışlar, misafir bağışı
 • Şunlar için en uygun: bağış toplama web siteleri, kar amacı gütmeyen kuruluş web siteleri
 • Fiyat: ücretsiz ( $149/yıldan itibaren )

GiveWP, bağış toplama ve kar amacı gütmeyen kuruluş web siteleri için en iyi bağış eklentisidir. PayPal, Stripe ve Authorize.net gibi birden fazla ödeme ağ geçidini destekler.

Özellik açısından eklenti, bağışları kabul etmek için birçok seçenek sunar. Tek seferlik, tekrarlanan bağışlar ve kayıtlı olmayan kullanıcılar için misafir bağışları için bağış formları oluşturabilirsiniz. Ayrıca, özel tutar seçeneği, kullanıcıların istedikleri bağış tutarını girmelerini sağlar.

Bir bağış toplama kampanyası yürütüyorsanız, bir hedef belirlemek ve sitede bir ilerleme çubuğu görüntülemek için bağış hedefi özelliğini kullanın.

Üç bağış formu şablonu mevcuttur ve tüm alanlar, kullanıcı dostu bir arayüz aracılığıyla kolayca özelleştirilebilir. Ek olarak, bağışlara teşekkür etmek ve bağışları takip etmek için hem bağışçı hem de web sitesi sahibi için e-posta bildirimleri ayarlayın.

En İyi WordPress Eklentisi (2023)

Eklenti İstatistikleri:

 • İndirmeler: 300.000+
 • Puan: 5/5
 • Önemli özellikler: yeniden yönlendirme türü seçenekleri, özelleştirilebilir bilgi, bağlantı izleme
 • Şunlar için en uygun: satış ortağı bağlantılarını kısaltmak ve izlemek
 • Fiyat: ücretsiz ( $79/ yıl’dan itibaren )

Pretty Links ortaklık programı eklentisi , bağlı kuruluş pazarlamacıları ve işletme sahiplerinin bağlantıları yönetmesi için en iyi seçenektir. Bağlı kuruluş bağlantılarını özelleştirmek ve tıklamaları izlemek için basit bir arayüz kullanır.

Etki alanı adınızı içerecek şekilde bağlantıları özelleştirin, özel URL bilgileri oluşturun ve bir hedef URL belirleyin. Ayrıca , bağlantıya nofollow ve noindex eklemenize ve üç yönlendirme türünden birini (301, 302 ve 307) seçmenize olanak tanır.

Tıklama izleyici panosu, zaman damgaları ve bağlantılarla birlikte tüm tıklamaları kaydeder. Rapor, tıklama türlerine ve tarih aralığına göre özelleştirilebilir ve CSV dosyası olarak indirebilirsiniz .

20. bbPress

En İyi WordPress Eklentisi (2023)

Eklenti İstatistikleri:

 • İndirmeler: 200.000+
 • Değerlendirme: 4/5
 • Önemli özellikler: basit arayüz, tema uyumluluğu
 • En uygunu: WordPress sitesine forum sayfası eklemek
 • Fiyat: ücretsiz

Bir forum web sitesi oluştururken forum yazılımı yüklemek bir seçenek olsa da, WordPress eklentileri genellikle yeterlidir.

bbPress, WordPress ile sorunsuz bir şekilde bütünleşen hafif, ücretsiz bir WordPress forum eklentisidir. Bu eklenti ile bir forum kurmak ve başlatmak çok zaman almaz.

Forum yönetici alanına WordPress yönetici sayfasından erişilebilir. Arayüzü, forumları ve kullanıcı hesaplarını yönetmek için basit ve kullanımı kolaydır.

bbPress, bbPress kodu veya şablonları içermese bile, sitenin temasından bağımsız olarak tüm bbPress işlevlerinin ve öğelerinin çalışmasını sağlayan bir tema uyumluluğu özelliğine sahiptir.

Bu ücretsiz eklenti ayrıca spam koruması için Akismet desteğiyle birlikte gelir.

Diğer Eklentiler:

WordPress dizininde bulunan 50.000’den fazla ücretsiz eklenti ve pazar yerlerinde bulunan daha pek çok premium eklenti ile, listelediğimiz tüm WordPress eklentilerine alternatifler var.

Diğer seçeneklerle ilgileniyorsanız, işte en iyi WordPress eklentileri için onurlu sözlerin bir listesi:

 • Visual Composer – 50’den fazla ücretsiz öğe ve 10’dan fazla ücretsiz açılış sayfası şablonuyla birlikte gelen bir WYSIWYG web sitesi oluşturucu eklentisi.
 • W3 Total Cache – WordPress sitelerini hızlandırmak için bir CDN kullanan bir önbellek eklentisi. Ayrıca CSS ve Javascript dosyalarını küçültebilir ve önbelleğe alabilir.
 • Sucuri – kötü amaçlı yazılım temizleme, dosya bütünlüğü izleme ve güvenlik izleme özelliklerine sahip bir güvenlik eklentisi.
 • Ultimate Member – bu üyelik eklentisi, premium bir fiyat ödemek istemiyorsanız en iyi alternatiftir. Sezgisel bir form oluşturucuya ve ön uç kullanıcı yönetimine sahiptir.
 • Easy Dijital Downloads – bu eklenti, e-Kitaplar, şarkılar, fotoğraflar veya yazılımlar gibi dijital indirme öğeleriyle bir e-Ticaret mağazası oluşturmak için iyi bir seçenektir.
 • Smush bu eklenti WordPress’teki görüntüleri sıkıştırarak ve optimize ederek web sitesini hızlandırmanıza yardımcı olur . Ayrıca görüntü tembel yükleme özelliğine sahiptir.

Son İzlenimler:

Eklenti bolluğu sayesinde WordPress sitelerine daha fazla özellik ve işlevsellik eklemek kolaydır. Tek yapmanız gereken ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçmek.

Güçlü bir web sitesi oluşturmak için kaç tane WordPress eklentisinin kurulacağı konusunda bir sınır yoktur. Bununla birlikte, WordPress eklentilerini kurarken dikkatli olun .

Çok fazla WordPress eklentisini etkinleştirmek , yükleme süresinin yavaşlamasına ve güvenlik risklerinin artmasına neden olabilir. Güvenilir eklentiler seçmek de önemlidir.

Bu nedenle, WordPress eklenti dizinindeki aktif kurulum sayısını ve kullanıcı incelemelerini her zaman kontrol edin. Ayrıca, daha güvenli oldukları ve uyumluluk sorunlarına daha az eğilimli oldukları için sık sık güncellenen eklentileri seçmeyi unutmayın.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.