WordPress Siteniz İçin 6 En İyi Otomatik Güncelleme Eklentisi

WordPress Siteniz İçin En İyi 6 Otomatik Güncelleme Eklentisi
0 901

WordPress web sitenize yüklenmiş eklentileri otomatik olarak güncellemenin yollarını mı arıyorsunuz?

Eklentilerinizi otomatik olarak güncellemek, web sitenizi yalnızca kötü amaçlı tehditlerden korumakla kalmaz, aynı zamanda en yeni özellikleri en erken şekilde almanızı sağlayabilir. Daha da önemlisi, otomatik güncellemeyi etkinleştirdikten sonra, eklentilerinizi bir daha güncel tutma konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Ancak web sitenizin eklentilerinizde otomatik güncellemeleri etkinleştirmesi güvenli midir?

Bu makalede, otomatik WordPress eklentisi güncellemeleri ve bazı en iyi WordPress otomatik güncelleme eklentileri hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklayacağız.

Eklentilerinizi Neden Düzenli Olarak Güncellemelisiniz?

Web sitesi eklentilerinizi düzenli olarak güncellemenizin birkaç nedeni vardır:

  • En yeni özelliklere ve işlevlere erişebileceksiniz
  • Hatalardan ve güvenlik tehditlerinden kurtulun
  • Site güvenliğinizi tehlikeye atma şansını azaltır.

Genellikle, eklentilerinizi güncellemek kolaydır ve doğrudan WordPress panonuzdan yapabilirsiniz. Eklentiler »Yüklü Eklentiler bölümüne gidin . Eklentilerinizden herhangi biri için yeni bir sürüm varsa, Güncellemeyi Güncelle seçeneğinin altında görürsünüz . Hangi eklentilerin güncellenmesi gerektiğini görmek için üzerine tıklayın.

WordPress Siteniz İçin 6 En İyi Otomatik Güncelleme EklentisiŞimdi Güncelle bağlantısını tıklayın, eklentiniz güncellenecektir.

WordPress Siteniz İçin 6 En İyi Otomatik Güncelleme EklentisiGüncellenecek birden fazla eklentiniz varsa bir tıklamayla daha fazla eklentiyi güncellemek için Toplu İşlem seçeneğini de kullanabilirsiniz .

Bu oldukça kolay, değil mi? Ancak sorun, gösterge tablonuza giriş yapmak, güncelleme gerektiren eklentileri aramak, güncelleme düğmesine basmak ve işlemin tamamlanmasını beklemek için zamanınız olmayabilir.

Otomatik güncelleme özelliği devreye girer.

Otomatik Güncelleştirme Eklentisi Özelliğini Etkinleştirme

Eklentileriniz için otomatik güncellemeleri 2 farklı şekilde etkinleştirebilirsiniz:

  1. Sitenizi otomatik eklenti güncellemeleri sunan bir platformda barındırarak
  2. Süreci otomatikleştirecek bir otomatik güncelleme eklentisi kullanarak

Şimdi otomatik eklenti güncellemeleri sunan en iyi web hosting şirketlerine göz atalım. Ardından, tercih edebileceğiniz en iyi eklentileri bulmak için devam edebiliriz.

En İyi WordPress Otomatik Güncelleme Eklentileri

Şimdi WordPress sitenizde otomatik güncellemeleri etkinleştirmenize izin veren en iyi WordPress eklentilerinden bazılarına göz atalım,

1. Easy Update Manager 

WordPress Siteniz İçin 6 En İyi Otomatik Güncelleme Eklentisi

Easy Update Manager , eklenti güncellemelerinizi yönetmek için harika bir çözümdür. Yüklü tüm eklentileriniz için otomatik güncellemeleri tek bir tıklamayla etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Ayrıca otomatik güncelleme ayarlarınızı özelleştirmenizi sağlar. Bu eklentiyi hem temalar hem de eklentiler için kullanabilirsiniz. Otomatik güncellemelerin sitenizde düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmeye zorlayabilirsiniz.

2.Updater

WordPress Siteniz İçin 6 En İyi Otomatik Güncelleme Eklentisi

Updater, WordPress çekirdeğini en son sürümüne güncelleyecek başka bir eklentidir. Ayrıca, web sitenize yüklenen tüm eklentileri ve temaları da güncelleyecek, böylece sitenizi güncel tutma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacaktır.

Güncelleme sıklığını ayarlayabilir ve yeni sürümlerle ilgili e-posta bildirimini de etkinleştirebilirsiniz. İsterseniz manuel güncelleme moduna geri dönmenizi de sağlar.

3. Companion

WordPress Siteniz İçin 6 En İyi Otomatik Güncelleme Eklentisi

Companion , kontrol edebileceğiniz başka bir parlak eklentidir. Bu eklentiyi kullanarak eklentiler, temalar, WordPress çekirdeği ve çeviri dosyaları için otomatik güncellemeleri etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Ayrıca küçük ve büyük sürümler için ayrı ayarlarınız da olabilir.

Varsayılan olarak, eklenti günde iki kez otomatik olarak çalışır. Ancak daha sık güncelleme yapmak istiyorsanız, ayarları her saatte bir değiştirebilirsiniz. Ayrıca, eklentinin çalışması için belirli bir zaman planlama seçeneğiniz de vardır.

4. Auto Updater

WordPress Siteniz İçin 6 En İyi Otomatik Güncelleme Eklentisi

Auto Updater , WordPress’i ve tüm temaları ve eklentileri güncel tutar. Eklenti, web sitenizin performansını etkilemeden arka planda sorunsuz bir şekilde çalışır.

İsterseniz ayarlar üzerinde de çalışabilirsiniz. Eklenti, tüm modern eklentiler ve temalarla uyumludur. Değişiklik günlüğündeki tüm güncellemelere göz atabilirsiniz.

5. Catch Updater

WordPress Siteniz İçin 6 En İyi Otomatik Güncelleme Eklentisi

Catch Updater ile tüm premium temalarınızı ve eklentilerinizi doğrudan WordPress yönetici panelinizden kolayca güncelleyebilirsiniz. Bu eklenti ile ilgili iyi olan şey, en son sürüme güncellerken mevcut temanızı yedeklemenize izin vermesidir. Bu, tüm verilerinizi kaydeder ve güncelleme işlemi sırasında bir şeyler ters giderse, yedeklenen dosyaları kolayca geri yükleyebilirsiniz.

6. WP Auto Updater

WordPress Siteniz İçin 6 En İyi Otomatik Güncelleme Eklentisi

WP Auto Updater, web sitenizdeki WordPress çekirdeğini, temalarını, eklentilerini ve çeviri dosyalarını otomatik olarak en son sürümüne güncellemenin kolay yollarını sunar. Zamanlanmış güncellemeler ayarlayabilir ve hatta isterseniz güncellemeleri devre dışı bırakabilirsiniz.

En iyisi, eklenti genel WordPress güncelleme geçmişinizi de kaydeder, bu da özellikle hangi güncellemelerin sitenizde son değişiklikler yaptığını görmek istediğinizde yararlıdır. Eklenti ayrıca 4 farklı güncelleme programı arasından seçim yapmanızı sağlar: Günlük, haftalık veya aylık 12 saatlik aralıklarla günde iki kez.

Bu kadar! Umarız en iyi otomatik güncelleme WordPress eklentileri hakkındaki makalemizi beğenmişsinizdir.

Yorum

e-Posta adresiniz yayınlanmaz.